Golf mk8 Impression Ön Konsol Ambiyans Aydınlatma Retrofit

Acardag

Üye
İsim
Acar
Araç
Golf 8 Impression
Merhaba Arkadaşlar

Aracın dışına bodykit uygulaması yaptıktan sonra içerisinin sade kaldığını düşünerek bu retrofit'i araştırmaya başladım. @metinkar abimin yapmış olduğunu görünce yapmaya karar verdim, herkese tavsiye ederim.

Parçayı Bursa Arca bayisinde buldum. Stok 1 adet var dediler, sonuncuyu almış oldum. Aykan ve Doğuş bayilerine de sordum stokta yok bundan sonrası almanya siparişi olarak gelir dediler.

Parça No: 5H1-947-096-B
Fiyat: 2520.72₺ (2023 12. ay)
1_1.jpg

1.jpg

İlk aşama olarak tesistat yaptım fakat karşılık olacak soket zamanında gelmedi, geçici olarak 3d printer'dan bir çıktı aldım gayet güzel oldu, kabloya çakılacak pinleri elimdekiler uyar düşüncesi ile almamıştım, elimdekiler çok iyi temas etmiyor biraz oynama ile taktim ama olması gereken parçayı sipariş verdim gelince değiştiricem.

5.jpg6.jpg7.jpg

İkinci aşama gerekli parçaları sökme kısmı, nasıl söküleceği hakkında kaynalar mevcut onun dışında standart bir vw aracı nasılsa öyle sökülüyor, sökmesi basit.

Ledi yerleştirmek için gri trimi sökmek yeterli ama kablolama için ben hava mezfezlerinide söktüm, tabiki yan kapaklarda her hâlükârda çıkacak.

Ledi takabilmek için çıkması gereken parça resimde gözüküyor.

8.jpg
12.jpg

Üçüncü aşama tesisatı müsait bir yerden BCM'nin olduğu bölüme getiriyoruz.

Kablo diagramlarında görebilirsiniz c25 ve c70 pinlerine bağlantı yapıyoruz. @yavuzbattal abim sağolsun:)

Bağlantıyı daha yapmadım yaptıktan sonra konuya güncelleme yaparım.

Son aşama olarak muhtemelen bir kodlama gerekiyor, 1.5 etsi bir aracın kodlarını yedekledim, umarım oradan bulabilirim nereye bakmam gerekiyor bilmiyorum.
14.jpg

ilk resimlerde olan soketi 3d printer'dan bastım, olması gereken soketleri çıkmacıda buldum golf 8 göğüsünden sökülmüştü. Sonrasında tekrar lazım oldu fakat bulamadım.

Upvote 0
Merhaba ,@Acardag ellerinize sağlık güzel olmuş, sizede ayrıca sormak istiyorum bende bayi üzerinden bugün ön konsol led parçasını sipariş geçtim , sizin sipariş vermiş olduğunuz parça kodu ile benim parça kodum (5H2 - 947 - 095 B) bir birlerine yakın olması ve ya sonlarında harf ve rakam değişikliyinin bir nedeni var mı ? ( üretim yılı vs )

Upvote 0
Merhaba hocam bir bilgim yok, 2022 model aracın plakasını vererek ürünü sipariş verebildim ben dolayısıyla kodlara dikkat etmedim. Bence bir sorun olmaz araç impression sonuçta diğer ambiyans ögeleri yok.

Upvote 0
Merhaba hocam bir bilgim yok, 2022 model aracın plakasını vererek ürünü sipariş verebildim ben dolayısıyla kodlara dikkat etmedim. Bence bir sorun olmaz araç impression sonuçta diğer ambiyans ögeleri yok.
Anladım hocam , bilgi için teşekkür ederim.

Upvote 0
Maşallah elinize sağlık. Servisten sadece, Parça No: 5H1-947-096-B kodlu parçayı temin etsek yeterli oluyor mu başka bir parçaya gerek var mı? bir de kablo tesisatını nereden temin ettiniz? Soketleri de servisten temin edebilir miyiz acaba.
Kapılar için de bir gelişme var mı? aliexpressten şu iki seti alsak bağlantı yapma şansımız var mı acaba bir fikriniz var mıdır konuyla ilgili?

Ekli dosyalar

• image_123650291 (1).JPG
    image_123650291 (1).JPG
    93 KB · Görüntüleme: 12
  • image_123650291.JPG
    image_123650291.JPG
    68.4 KB · Görüntüleme: 12
Upvote 0
Teşekkür ederim öncelikle...Servisten parçayı temin etmeniz yeterli, tesisatı kendim yaptım 3 tane kablo, uçlarına da ledlere ve beyne bağlantı için pin çakmak gerekiyor, soketleri ben 3d printer kullanarak yaptım işimi gördü, çıkmacılarda şansınızı deneyin yoksa serviste ateş pahasıdır tahminimce... kapılar için gelişme yok en son ambiyansı yaptığımdan beri arabayla uğraşamıyorum...en son baktığımda kapı modülünü değiştirirsek olabilir diye düşünüyordum ama kapıdaki trimleri sökmeden ambiyansı yerleştiremeyiz tahminimce...şimdilik son durum bu.

Upvote 0
Maşallah elinize sağlık. Servisten sadece, Parça No: 5H1-947-096-B kodlu parçayı temin etsek yeterli oluyor mu başka bir parçaya gerek var mı? bir de kablo tesisatını nereden temin ettiniz? Soketleri de servisten temin edebilir miyiz acaba.
Kapılar için de bir gelişme var mı? aliexpressten şu iki seti alsak bağlantı yapma şansımız var mı acaba bir fikriniz var mıdır konuyla ilgili?
Daha önceden kapı ledlerini aliexpressten almıştım. Zaman kısıtı vb yaptıramadım. Aliexpresteki fotoların aynısı gelen. İsterseniz aliexpresten daha uyguna verebilirim size

Upvote 0
Hocam 2 aydır ayak aydınlatması yapacağım diyorum ona bile zaman bulamadım :) eğer ambiyans işine bakacak olursam sizlerle iletişime geçeyim.

Upvote 0
Daha önceden kapı ledlerini aliexpressten almıştım. Zaman kısıtı vb yaptıramadım. Aliexpresteki fotoların aynısı gelen. İsterseniz aliexpresten daha uyguna verebilirim size
Ben düşünebilirim. İletişime geçelim 5364154453

Upvote 0
Teşekkür ederim öncelikle...Servisten parçayı temin etmeniz yeterli, tesisatı kendim yaptım 3 tane kablo, uçlarına da ledlere ve beyne bağlantı için pin çakmak gerekiyor, soketleri ben 3d printer kullanarak yaptım işimi gördü, çıkmacılarda şansınızı deneyin yoksa serviste ateş pahasıdır tahminimce... kapılar için gelişme yok en son ambiyansı yaptığımdan beri arabayla uğraşamıyorum...en son baktığımda kapı modülünü değiştirirsek olabilir diye düşünüyordum ama kapıdaki trimleri sökmeden ambiyansı yerleştiremeyiz tahminimce...şimdilik son durum bu.
Teşekkürler. Benim araç 2021 model impression bu parça kodu için 2022 modelden aldım kodu demişsiniz ama farklılık gösterir mi acaba? Sanmıyorum farklı olacağını ama yine de sizin fikriniz var öı?

Upvote 0
Daha önceden belirtmiştim bir fikrim yok hocam...bence farketmez ama ürün kodu durduk yere değişmez nelere sebep olmuştur bir bilemiyorum.

Upvote 0

reis selam... bende ayak altı ambiyans ekletmek istiyorum.. tesisatı çözemedim... bulabilir miyiz

Upvote 0

Geri
Üst Alt