Can sıkıcı çizik

@fcsrn çok teşekkür ederim hocam :)  hep dikkatsizler kaza yapar sanardım bana da nasip oldu işte :)

@neokaos hocam maliyet daha düşük olduğu için Autoking yad Rs gibi anlaşmalı oldukları mini onarımcılara yollama işlemini kasko şirketinin kuralı gereği servis kendisi yolluyor. Süreç aynı şekilde anlatılmış ikimizede, bir teyit almak iyi oldu. kasko onayı cam ve tampon gibi parçalarda sıkıntısız oluyormuş demişti bana servis hasar danışmanı.

Size geçmiş olsun dememişim şimdi farkettim kendi derdimi anlatmaya dalmışım affedin. Size de çok geçmiş olsun sayın  @neokaos hocam.

Bu arada çizik konusunu da atlamayayım. Boyaya inmemiş çizikleri gidermek için çizik etrafındaki vernik çizikler ile yakın seviyeye indirilerek çizikler görünmez olur. Elle de yapılsa polisaj makinesi ile de yapılsa işlem aynıdır. Ama öyle korkulacak bir durum yok inanın :)  eğer çizik çok derin ise lokal boya gerekecektir. Uğraşmak içinizden gelmiyorsa hiç bulaşmayın servise tampon için gideceksiniz zaten ücretsiz bir işlem yapabilirler belki. Rotuşları ücretsiz yapmışlardı bende kaputtaki taş izleri için.

kendim uğraşırım derseniz de elimde bir miktarı kullanılmış  meg ultimate compound var dilerseniz size hediye edebilirim. Kendi çiziklerim için almıştım ama sayı artınca çaresiz kaldım ve elle uygulama yapmaya çalışmak yorucu ve fıtığım pek müsade etmiyor. Uygun bir zamanda profosyonellere gitmeyi planlıyorum artık.

gülün geçin sayın hocam ;) pasta atabilirsini ama çıkarmaz bir dahakinin olmaması için dua ve dikkat edin.geçmiş oldu..

Dün Allah beterinden korusun demiştim ya hocam, bu sabah kaza yaptım...

Onca dikkat, onca özen, onca emek derken birbiriyle didişen iki sürücüden biri ani frenledi ve ben arkadan daldım malesef.

Allaha şükür kimse incinmedi, gerçi sıkışan trafikten bunalan bir amca yüzüme yüzüme sövünce üzüldüm ama napalım...

ön tampon alt plastik kısımda,alt plastik ızgarada ve öndeki astranın tamponuna denk gelen belirli bir bölgede hasar var. servisdeki arkadaşlar 2000tl cıvarında bir hasar ve 1 haftalık tamir süresinden bahsetti ve bayram öncesi olduğu için de alamadılar aracı.

herşey bir yana park sensörlerinden biri içeri göçtüğü için sürekli ötmesi paha biçilemez :)

olacağı varmış, kısmet, canımız sağolsun gibi klişelerden başka sığınacak tesellimiz yok :)  
Geçmiş olsun Hocam;

Allah daha ciddi olanlardan sakınsın

Değerli @silvershadow hocam teşekkür ederim. Allaha şükür ufak atlattık. İnşallah daha büyüklerinden korunmak için daha dikkatli ve dualı çıkacağız yollara artık.

@nartal Geçmiş olsun. Sanırım aracın üzerinden negatif enerji çıkmış oldu, size birşey olmasın yeter.

Plastik aksamlar için canınızı sıkmayın, değer kaybınız olmaz.

@Negatiwe hocam teşekkür ederim. Umarım o negatif enerji bir daha uğramaz.

Kazaya yapacak birşey yok zaten oyüzden üzülmedim pek açıkçası. Kasko da bunun için var zaten.

Sayın @nartal öneriniz için teşekkür ederim.  Artık aralık ayındaki bakımda elden geçirsinler. Bir arkadaşımda pasta varmış süreriz ufak izler kalır  ama böyle kalmaz dedi . Kalan izleride servis hallederse iyi olur etmez ise @silvershadow üstatın dediği gibi nazarlık olarak kalsın :)  . Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Geçmiş olsun Hocam.

One Life Live it.!!!

Geri
Üst Alt