Golf 7 1.4 tsi vs 1.6 tdi

Crazy112

Üye
İsim
Bülent
Arkadaşlar 1.4tsi 2016 125hp 75.000 mi 1.6 tdi mı ikiside dsg seri kullanırım yakıt üzer mi

2018 1.4 Tsi 125 dsg kullanıcısıyım dikkat etmiyorum şehiriçi 8 lt yakıyor uzun yolda 5.1 lt yakıyor dizel kullananlar ne yakıyor acaba

Bir tdi kullanici olarak yakit ne zaman aldiginizi unutursunuz diyebilirim ama guncel ve gelecek piyasa goz onune alininca dizellerin devrinin kapanmak uzere olduguda ortada. Karar sizin butcenize ve ne kadar yil araci kullanicaginiza gore degisir. Az yil kullanirim butcede benim icin onemli diyorsaniz dizel alin yok uzun yillar kullanicam diyorsaniz bence benzin alin.

tdi ler arka süspansiyon torsiyon sanırım, ben tsi recih ederdim,

1.2 de olsa Tsi alırdım, tdi sürmüş biri olarak söylüyorum. Daha keyifli. Ki dizelin yavaş yavaş biteceğini düşünüyorum iyice

Kullanım şekline göre değişir.
  • Daha çok uzun yol yapacaksanız dizel, şehir içi ise benzin.
  • Yaşadığınız yerin ikliminde kışları sert geçiyor ise benzin, çok eksilere düşen bir yer değilse dizel.

Selamlar 1.6 tdi kullanicisiyim benim depomu delik anlmadim 😅 hesaba gore km basina 3.2₺yakiyo eger boyle giderse garaja kapaticam tdi kullanicilari ortalamaniz bumudur yoksa benim aracta bi sorunmu var

90 Hp tdi kullanıcısı olarak 6-7 yıl / 85.000 km deneyimlerime dayanarak 150.000 km de turbo kırdım ( stock yazılım ) 170.000 km komple enjektör yeniledim ( kontrol amacıyla gitmiştim şikayetim yoktu 1 tanesi testte başarılı olamadı tamir yerine sıfır tercih ettim ) yakıt olarak uzun yolda 90-100 hızlarında gittiğimde 4-4.5 lt/100km rahat yakalanıyor. Eğer daha hızlı kullanıyorsanız 5-6 lt. bandından dolanmak mümkün. Yaşadığım şehirde trafik olmadığından şehir içi kullanım (düşük devir) dizel partikül filtresinden bir sıkıntı çekmedim. Özetle ; Şehir içi kullanımınız fazlaysa kesinlikle Tsi tavsiye ederim. Kış soğuklarında çabuk ısınmıyor trafikte. Partikül derdiylede uğraşmaşsınız. Aklınıza takılan bir şey olursa seve seve cevaplıyabilirim

Geri
Üst Alt