Ekspres servis, periyodik bakım sayılır mı?

ogzogz

Paylaşımcı Üye

İsim
Ogz
Herkese merhaba,

Ekspres (randevusuz) servis kapsamında bakım yaptıran oldu mu?
Periyodik bakım kapsamına girmiş sayılır mı?

Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Herkese merhaba,

Ekspres (randevusuz) servis kapsamında bakım yaptıran oldu mu?
Periyodik bakım kapsamına girmiş sayılır mı?

Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?
Şuan ki aracımın ilk bakımını 5 bin km de yaptırdım ve bana denilen şey aracın bundan sonraki 15 bin kilometrede geleceği ve 2. bakım periyodu olacağı söylendi ben zaten ilk yağ değişimi dışında tüm araçlarımın bakımını 10 bin kmde yaptırırım.

Şuan ki aracımın ilk bakımını 5 bin km de yaptırdım ve bana denilen şey aracın bundan sonraki 15 bin kilometrede geleceği ve 2. bakım periyodu olacağı söylendi ben zaten ilk yağ değişimi dışında tüm araçlarımın bakımını 10 bin kmde yaptırırım.
İlk bakım birinci yılı sebebiyle mı yapıldı?
Bundan sonraki dediğiniz 15 bin bakımı km dolumu sebebiyle mi yoksa yine yıl dolması sebebiyle mi?

Yani özet olarak kendi tercih ve istek dışında periyodik bakım için bir yıl içerisinde 15 bin dolması ya da 15bin km olmadan bir yılı doldurması gerekiyor.

Benim öğrenmek istediğim de ekspres servis bakımdaki yağ ve filtrelerin değişimi periyodik bakım kapsamında sayılıyor mu?

Ekspres bakım içeriği nedir hocam? Genel kontroller yapılmadan direkt filtre ve yağ değişimleri mi yapılıyor? Daha önce servisle buna benzer bir hızlı bakım için konuştuğumda direkt periyodik bakım olarak geçmez demişlerdi ama bir arayıp sormak lazım.

Ekspres bakım içeriği nedir hocam? Genel kontroller yapılmadan direkt filtre ve yağ değişimleri mi yapılıyor? Daha önce servisle buna benzer bir hızlı bakım için konuştuğumda direkt periyodik bakım olarak geçmez demişlerdi ama bir arayıp sormak lazım.
Örneğin yolculuk esnasında periyodik bakım için aracınızın km olarak ekranda bildirimini aldınız. Tam da o sırada bir VW servisi var ve bakım yaptıracaksanız. Randevusuz olarak yoğunluğa göre bir önceki bakıma göre konrol edildiğinde, standart olarak yağ ve filtresi, yakıt filtresi, fren hidroliği.. vs. gibi işlemleri için uygunluk olup yaptılar diyelim. Bu işlem perdiyodik bakım sayılıyor mu onu merak etmiştim.

Son düzenleme:
İlk bakım birinci yılı sebebiyle mı yapıldı?
Bundan sonraki dediğiniz 15 bin bakımı km dolumu sebebiyle mi yoksa yine yıl dolması sebebiyle mi?

Yani özet olarak kendi tercih ve istek dışında periyodik bakım için bir yıl içerisinde 15 bin dolması ya da 15bin km olmadan bir yılı doldurması gerekiyor.

Benim öğrenmek istediğim de ekspres servis bakımdaki yağ ve filtrelerin değişimi periyodik bakım kapsamında sayılıyor mu?
Benim periyodik bakım yaptırmamın sebebi sıfır aldığım tüm araçların ilk bakımını 5 bin kmde yaptırırım, araç daha 4 aylık, ve servisin dediği ise bu yapılan bakımın normalde ki ilk 15 bin kmde yapılan bakım yerine geçtiğini ve bundan sonraki bakıma 20 bin km de gelmem gerektiğidi ve bu bakımında 2. Periyodik bakım olarak geçeceğini söylediler, express servis bakımını tam olarak anlamadım.

Örneğin yolculuk esnasında periyodik bakım için aracınızın km olarak ekranda bildirimini aldınız. Tam da o sırada bir VW servisi var ve bakım yaptıracaksanız. Yoğunluğa göre bir önceki bakıma göre konrol edildiğinde, standart olarak yağ ve filtresi, yakıt filtresi, fren hidroliği.. vs. gibi tüm işlemleri yaptılar diyelim. Bunu perdiyodik bakım sayılıyor mu onu merak etmiştim.
Tabi ki de sayılmalı normal bakımda olan prosedürler aynı zaten

Geri
Üst Alt