Golf 7 yedek anahtar çıkartma

Geçen hafta yaptırdım ben
Önce anahtarı yapıyorlar. Sonra arabaya cihaz bağlıyorlar ve kodlamaları yapıyorlar anahtarın dışı bire bir aynı zaten turkıye den geliyormuş anahtar 90 Euro ödedim ben bunu yurtdışında yaptırdım nasıl turkıyede. Bu kadar zor
kadran felan sokulmedi
Bence isi bilen bir usta bulmalı
Bir bilsem bir bilsem yani niye cihaz bağlayıp direkt kodlanmıyor da kadranı söküyorlar bilgim yok

Bir bilsem bir bilsem yani niye cihaz bağlayıp direkt kodlanmıyor da kadranı söküyorlar bilgim yok
Ben bu konuyu okuduktan sonra birkaç dakıka oldu yaptırdığım kısıyı aradım arkadasım zaten ona sordum
Kadran felan sokme diye bir işlem yapılmıyor dedi
İşi bilmeyen kişi yada fiyatı yükseltmek için kadran ı sokuyorlar dedi

Ben bu konuyu okuduktan sonra birkaç dakıka oldu yaptırdığım kısıyı aradım arkadasım zaten ona sordum
Sen nerede yaptırdın abi işlemi

Ben yurtdışında yaptırdım arkadaşımın tamirhane sinde anahtar isi de yapıyor

Hocam Ankara'da 6-7 anahtarcı ile görüştüm ve her gittiğimde aynı senaryoyu yaşadım. Normalde kadran falan olmadan direk yapılıyor evet. Ama bazı tip kumandalarda ellerindeki makine ile kopyalama yapılamıyor. Anladığım kadarıyla bu sebeple hepsi kadrandan ulaşıyormuş anahtardaki code'u decode edecek veriye. Daha önce bu tarz bir şeye denk gelmediğim için garip gelmişti ama bu konuya bakınca çevrede de birçok kişide olduğunu düşünmeye başladım. Johnson hatası benzeri bir şey veriyor ellerindeki cihazlar ve hal böyle olunca kadran sökülerek ya da online kodlama ile işlemi yapıyorlar. Online kodlama da yaklaşık 300 dolar demişlerdi.

Anahtarcilarin yaptigi anahtar servisinki gibi olmaz. İmmobilizer sistemine farkli kodlama yapiyorlar. Yaparken de bi aksilik vs cikarsa eldeki anahtardan da olursunuz. Fiyatlar yakinsa serviste yaptirmak en güzeli bence

Hocam Ankara'da 6-7 anahtarcı ile görüştüm ve her gittiğimde aynı senaryoyu yaşadım. Normalde kadran falan olmadan direk yapılıyor evet. Ama bazı tip kumandalarda ellerindeki makine ile kopyalama yapılamıyor. Anladığım kadarıyla bu sebeple hepsi kadrandan ulaşıyormuş anahtardaki code'u decode edecek veriye. Daha önce bu tarz bir şeye denk gelmediğim için garip gelmişti ama bu konuya bakınca çevrede de birçok kişide olduğunu düşünmeye başladım. Johnson hatası benzeri bir şey veriyor ellerindeki cihazlar ve hal böyle olunca kadran sökülerek ya da online kodlama ile işlemi yapıyorlar. Online kodlama da yaklaşık 300 dolar demişlerdi.
Ankara hunter anahtar ile görüştüm kadran sökülüp yapılmama şansı olmadığını 4000-4500 lira fiyat çıkar dedi ama aşağıda abi beni korkuttu sıkıntı çıkarsa anahtarı yapan yer sorumluluk alır mı acaba

Anahtarcilarin yaptigi anahtar servisinki gibi olmaz. İmmobilizer sistemine farkli kodlama yapiyorlar. Yaparken de bi aksilik vs cikarsa eldeki anahtardan da olursunuz. Fiyatlar yakinsa serviste yaptirmak en güzeli bence
Bi abi daha böyle söyledi korkmuştum servis 7400 lira sadece anahtar fiyatı olarak söyledi kodlaması ne kadar bir fikrim yok anahtarcının yaptığı anahtar bozulsa sıkıntı yokta orijinal olan anahtar da arızalanırsa başıma dert olur

Bu yedek anahtar kaybolmasa sadece anahtar kabı değişikliği yaptırsaydık böyle sıkıntılar olmuyor di mi?

Bu yedek anahtar kaybolmasa sadece anahtar kabı değişikliği yaptırsaydık böyle sıkıntılar olmuyor di mi?
Evet gerek yoktur herhangi bir özel işleme.
Önemli olan içindeki immobilizer ile etkileşim kuran parça ve devre... onlar aktarılsın yeter.

Teknoloji mağazasında çalışırken, (markasını hatırlamıyorum) bir aracın kumanda pilini kendi değiştirdi müşteri. O gittikten sonra yerde siyah parçayı buldum serçe parmağımın tırnağının boyutu kadar küçük.

10 dk sonra geldi koşa koşa, çalışmamış araç, verdim pek sevindi.

Şöyle birşeydi

IMG_20231204_004740.jpg

Son düzenleme:
Tabiki olmaz bire bir aynı anahtar mevcut anahtar makinede tapılıyor eski anahtarın içindeki cip yeni anahtara takılıyor ve sonuç sıfır bir anahtar

Bende Golf 6 aracım için geçen ay servisle görüşmüştüm. Direk Almanyadan geleceğini ve 7000 tl ücreti olduğu söylemiştiler.

Geri
Üst Alt