1.2 tsi midlineplus sol tarafın sıcak sağ tarafın soğuk üflemesi sorunu ve çözümü

datdat

Üye
İsim
vedat gürpınar
İnternetteki videolarda bu sorunun sürekli sağ taraftaki flap motorunun dişliden çıkmasını sonucu olduğundan bahsetmişler ama benim araçta o tarafa ne motor var ne de tesisatı çünkü çift yönlü klima yok. Bahsedilen yerde motor takılacak yer var ama motor yok.

Ben de klima radyatörünün bir tarafının tıkalı olabileceğini düşünerek klima radayatörünü söktüm. Daha önce ütü gözeneklerini açtığım yöntemi denedim.
Bu yöntem şöyle sıcak su ile bir bardağın içinde karbonat ekledim bu karbonatlı suyu radyatörün içine döktüm ardından biraz limon suyu ve beyaz sirke IMG_2311.jpegIMG_2312.jpeg
Haliyle köpürdü sonra bıçağın sapı ile kenarlarlarına fazla abartmadan vurdum. su ile içinde oluşan pisliği akıttım. Bu içi temizlenene kadar telrarladım.IMG_2315.jpegburada çıkan pislik görünüyor

Ekli dosyalar

• IMG_2320.jpeg
    IMG_2320.jpeg
    269.4 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_2321.jpeg
    IMG_2321.jpeg
    235.3 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_2319.jpeg
    IMG_2319.jpeg
    219.4 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_2316.jpeg
    IMG_2316.jpeg
    253 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
@datdat Kalorifer adapstasyonu yaptınız mı? Ac ve orta havalandırma tuşlarına aynı anda basılı tutun. İkisi karşılıklı yanıp sönecek, bunu yapmadan tüm havalandırma kanallarının açık konumda olması lazım.

Upvote 0
@datdat Kalorifer adapstasyonu yaptınız mı? Ac ve orta havalandırma tuşlarına aynı anda basılı tutun. İkisi karşılıklı yanıp sönecek, bunu yapmadan tüm havalandırma kanallarının açık konumda olması lazım.
bahsettiğiniz şey dijital klimalar için sanırım
bendeki manuel

Upvote 0
Araç kendi kendine normale döndü artık klima radyatörü motor ile birlikte ısınıyor bir daha da soğumuyor
El yakacak kadar ısınıyor diyebilirim

Upvote 0

Geri
Üst Alt