Start & Stop için yardım

MST42

Üye
İsim
Mustafa Küçükcivil
Araç
Golf 7 Highline
Arkadaşlar şu an 1.0 DSG golf 7.5 kullanmaktayım, sorun şu araç kırmızı ışığa durmaya yaklaşıyorken, start stop çok erken devreye giriyor. Bazen aracın tekeri dönerken bile stop ettiğini fark ediyorum. Bundan dolayı iptal ediyorum hep.

Bundan önceki aracım 2016 1.4 TSİ manuel idi, o aracımda durduktan bir süre geçmesini belirgin şekilde hissettikten sonra stop ediyordu.

Bu sistemin devreye girme zamanını kodlama ile düzenleyebilirmiyiz?

@MST42 bu durum iyi mi kötü mü tam kestiremiyorum.
Bahsettiğiniz gibi Golf 7'de durduktan sonra frene uyguladığınız baskı ile devreye giriyor. Eğer ki auto hold tuttuğu anda frenden ayağınızı çekerseniz start stop devreye girmez. Teknik olarak iki aracın kodlamaları kıyaslanarak bir çözüm bulunabilir..

@MST42 bu durum iyi mi kötü mü tam kestiremiyorum.
Bahsettiğiniz gibi Golf 7'de durduktan sonra frene uyguladığınız baskı ile devreye giriyor. Eğer ki auto hold tuttuğu anda frenden ayağınızı çekerseniz start stop devreye girmez. Teknik olarak iki aracın kodlamaları kıyaslanarak bir çözüm bulunabilir..
Durum kötü hocam (7.5 için)

Kabaca özetlemek gerekirse turbo henüz durmamışken, rolanti devrine demek daha doğru, araç stop ediyor.

Auto hold devreye girdiği an ayağımı frenden çekme olayı açıkçası dikkatimi dağıtıyor.

En güzeli 7 deki gibi frene basılı beklerken stop etmesi. 🤧

Marş basar basmaz önce onu kapatıp sonra emniyet kemerimi takarım.

Faydası yok, yeşili koruyalım diye yapılan bir özellik. Yeşili korumak tek start stop’dan geçseydiiii :)

Kodlama ile ya da aliexpresste satılan ara modül ile sürekli kapalı olarak kalabiliyor yalnız akünün durumu bitmeye doğru azaldıysa devreye girmezmiş ölçüm yapabilmek adına kendim kapatıyorum sürekli marş basar basmaz :)

Durum kötü hocam (7.5 için)

Kabaca özetlemek gerekirse turbo henüz durmamışken, rolanti devrine demek daha doğru, araç stop ediyor.

Auto hold devreye girdiği an ayağımı frenden çekme olayı açıkçası dikkatimi dağıtıyor.

En güzeli 7 deki gibi frene basılı beklerken stop etmesi. 🤧
Start stop hafızalı tuş alabilirsin. 1 kere kapatırsan aklında tutuyor ve tekrar açana kadar kapalı tutuyor. Ancak benim araçta tam durunca kapatıyor (2020 7.5) yani aracın tamamen tekerleri durunca devreye gidiyor tık diye kapatıyor. sizin araçta balatalar sonradan değiştimi ? auto hold kodlaması ile oynamışmıydınız ?

Parça : https://de.aliexpress.com/item/1005...637559!sea!TR!0!AB&curPageLogUid=DzTnQllYMvCc

fren müşürünüz arızalı büyük ihtimal

@MST42 golf 8 kullanıyor olsaydınız ne yapacaktınız hocam, araba durmaya yakın 200metre kala motor kapatıyor düz yolda giderken motor kapatıyor yokuş aşağıya inerken motor kapatıyor. Golf 7.5 golf 8 çalışma sistemine hazırlıktır özellikle 1,0tsi bunun kötü olma olasılığı yoktur. Kodlamayla kopmle iptal edin rahatsız ediyorsa. Golf 7.5 lerde sarsıntılı çalıştığı için rahatsız edebiliyor.

Marş basar basmaz önce onu kapatıp sonra emniyet kemerimi takarım.

Faydası yok, yeşili koruyalım diye yapılan bir özellik. Yeşili korumak tek start stop’dan geçseydiiii :)

Kodlama ile ya da aliexpresste satılan ara modül ile sürekli kapalı olarak kalabiliyor yalnız akünün durumu bitmeye doğru azaldıysa devreye girmezmiş ölçüm yapabilmek adına kendim kapatıyorum sürekli marş basar basmaz :)
Bazı kırmızı ışıklarda bekleme süresi bildiğin müebbet. 😂 onun için kullanırım ben.

Modül işi olumsuz. Cihazım var kodlama ile devreden çıkarabilirim.

Start stop hafızalı tuş alabilirsin. 1 kere kapatırsan aklında tutuyor ve tekrar açana kadar kapalı tutuyor. Ancak benim araçta tam durunca kapatıyor (2020 7.5) yani aracın tamamen tekerleri durunca devreye gidiyor tık diye kapatıyor. sizin araçta balatalar sonradan değiştimi ? auto hold kodlaması ile oynamışmıydınız ?

Parça : https://de.aliexpress.com/item/1005004647538895.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.54585bc5qBYjtU&algo_pvid=a740886c-2586-4c9d-8516-b1807fff1ac7&algo_exp_id=a740886c-2586-4c9d-8516-b1807fff1ac7-0&pdp_npi=4@dis!TRY!474.86!142.16!!!15.70!!@211b442016994216957878916e18bf!12000035399637559!sea!TR!0!AB&curPageLogUid=DzTnQllYMvCc
Balatalar önler değişmiş benden önce.

Auto hold yada start stop için hiç müdahale etmedim.

@MST42 golf 8 kullanıyor olsaydınız ne yapacaktınız hocam, araba durmaya yakın 200metre kala motor kapatıyor düz yolda giderken motor kapatıyor yokuş aşağıya inerken motor kapatıyor. Golf 7.5 golf 8 çalışma sistemine hazırlıktır özellikle 1,0tsi bunun kötü olma olasılığı yoktur. Kodlamayla kopmle iptal edin rahatsız ediyorsa. Golf 7.5 lerde sarsıntılı çalıştığı için rahatsız edebiliyor.
Motor kapattığında hybrid mi devreye giriyor.

Direkt iptal edebilme özelliği var mı?

Araç tamamen durduktan 2 - 3 saniye sonra stop etmeli.

Araç tamamen durmadan stop ediyor ise sorun var demektir.

.

Enteresan bir durum.
Bu araç ışığa yaklaştı diyelim ve tam durmadan stop etti.
Frenden ayağınızı çekince tekrar çalışıyor mu?

Yani şu sebepten merak ettim.
Elektrik destekli direksiyon olduğundan aniden direksiyon çevirmek isteseniz elektrik desteğini kesmiyor mu?
Elbette hareket halinde çevirmek az da olsa mümkün olur ama bu durum özellik mi sorun mu tam canlandıramıyorum.

Geri
Üst Alt