1.5 Tsi 150hp Görsel Farklılık Ne Zaman Oldu?

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
Merhabalar arkadaşlar,

Mild hybrid olmayan normal ACT li 1.5 Tsi 150hp motorlarda motor plastik kapağı kalkması, soğutma sıvısı kutusu, fren hidrolik kutusu vs değişimi tam olarak ne zaman oldu? 2022 yılında hangi şekilde üretildi? Bu tarih konusunda bir bilginiz var mı?

Fotoğrafta ki sol alttaki gri parça da fren vakum pompasıymış. Vakum pompası olan araç eski tip vakumlu vestanaus sahip olup Fren pompası olmayan araç ise elektrikli vestanausa sahip olduğu için vakum pompasına gerek olmadığını öğrendim.

Fren sisteminde ki bu değişimin kullanımda veya uzun vade de sağlamlık açısından biz kullanıcılar için olumlu/olumsuz yanları var mıdır?

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    911.2 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.png
    2.png
    1,023 KB · Görüntüleme: 74

TSI/TDI yazan kapak bildiğim kadarıyla 2016’nın ikinci yarısından itibaren kalktı. Maliyet bahanesiyle basit parçalardan ufak ufak kırpmaya başladıkları zamanlar… 2017 1.4 TSI 150 HP aracımda bu kapaktan yok.

TSI/TDI yazan kapak bildiğim kadarıyla 2016’nın ikinci yarısından itibaren kalktı. Maliyet bahanesiyle basit parçalardan ufak ufak kırpmaya başladıkları zamanlar… 2017 1.4 TSI 150 HP aracımda bu kapaktan yok.
Evet hocam 1.4 TSI larda ki durumu biliyorum. 1.5 TSI da da o tarz durum oldu ama yılı hakkında fikrim yok.

Ne zaman degistigini bilmiyorum ancak aracim 2020 model 1.5 TSI ve eski tip olandan.

ne yapacaksınız ki ki kapak var veya yok

ne yapacaksınız ki ki kapak var veya yok
Kapaktan ziyade, fren sistemi yeniliğinden dolayı. Bari ikinci el almışken yeni türe geçmiş olan diye. Tabi kısmet kader.

bu yaşa kadar iyi yaşamışım ben sizdeki bu hassasiyeti gördükten sonra
Yok hocam ondan değil. Eğer tabi ki iki model yılı arasında fiyatlar yaklaşık olursa yaşı daha azı tercih ederek 1 taşla 2 kuş gibi. Tabi motor kapağı plastiğinin gitmesi üzücü tabi. Hem ses hem motor üstünün direkt kirlenmesi açısından kötü. Bir de en az 5 yıl kullanmayı düşündüğümüz dolayı düşünüyorum. Yeni her zaman iyidir olayı da bazen ters tepiyor. Şans .

bu yaşa kadar iyi yaşamışım ben sizdeki bu hassasiyeti gördükten sonra
Bunu şuna benzetebilirsiniz. Vw belki bilirsiniz 1 yıl içinde iki kere ufak yenilik yapar. Öncelerde bunu çok yapardı. Misal önceden Dikiz aynaların çerçevesiz olması, arka tarafta ki motor yazısının kaldırılması vs.

Ağustostan önce üretilenle ağustostan sonra üretilende bu tarz farklılık olması gibi.

2019 1.5 tsi act’li Skoda Kodiaq aracımda tsi yazılı motor üstü plastik kapak var.

Geri
Üst Alt