A3 35TFSI Seda vs Hatchback

İsim
Ahmet
Araç
Golf 7 1.2 TSİ
A3 sedan mı alınır sizce yoksa hatchback mi? Öğrenciye satın alınacak üni için çok arada kaldık.

Ben Sportback tercih ederdim. Daha çok sınıfının arabasıymış gibi geliyor. Aynı sınıf sedana göre arka yolcular için daha ferahtır. Bagaj olayında da koltuklar yatınca yarı steyşın, yani ac steyşın olur ki oldukça alan açılır.

Sedan olarak bakarsak özellikle A3 Sedan çok gereksiz bir modeldir. Bana göre..

Zorla ,sonradan yapılmış hissi veriyor.

Sedan tercih edilecekse D sınıfı olmalı. D sınıfı alacak olsam da yine bana kalsa steyşın seçerdim, orası bana göre..

İşin özeti sizi arada bırakan sebepler ne, artılar eskiler ne?. Bunları liste yapıp kıyaslama yapınca sonuç ortaya çıkacaktır.

Şimdiden hayırlı olsun.

A3 sedan mı alınır sizce yoksa hatchback mi? Öğrenciye satın alınacak üni için çok arada kaldık.

Evlatlık alırsanız geleyim, tekrar üniversite de okurum. Hem de şahane okurum Audiyle 😀

Şaka bir yana 🤗 gençlere daha sportif görünümünden dolayı hatchback olanı daha yakışacaktır diye düşünüyorum.

Pratiklik olarak hatchback'in bagajına çok daha büyük kutular koyabilirsiniz. Bunun dışında bir fark yok. Gözünüze hangisi daha güzel görünüyorsa onu alın.

Sedan daha sonradan yapma gibi.Arkası daha küçük,görünüş olarak daha dar.Ve çok fazla opsiyon yok.Bence en iyisi hatchback,sedana göre 10 kat daha sportif,çok daha geniş ve oettinger spoiler,karbon ayna kapakları,aliminyum işlemeler ve bodykit olarak çok çok ileride.bagaj ve iç hacim olarak çok rahat.Şahsen ikisini de deneyimledim,gerek diz mesafesi ve boy açısından sedan daha dezavantajlı,boyum 1.80.Özellikle alınabiliyorsa hatchback sline alınabilir.Sedan hatchbacke göre daha pahalı.

Çocuğunuz çok şanslıymış, böyle devam eder inşallah 🧿

bende 8v sedan var macar yapımı sportbacke göre arkası daha dar ama bagaj onemli bende raporla almıştım rahmetli babamın engelli raporu ile o zaman sınır vardı bu araçı alabiliyorduk a4 benzinlide alabilirdik ama olmadı..

Anket açılacak başlıkmış direk.
son kasa ise sedan tercih ederdim
önceki kasa ise hb

Geri
Üst Alt