Volkswagen, Golf'ün 2028'den itibaren tamamen elektrikli olacağını açıkladı

Elektrikli araç piyasasının özellikle yurtdışındaki büyüme hızını düşünürsek normal bir süre gibi gözüküyor.

Ya bu üretim, bakım, maliyet, atık, şarj ağı vs. bu sorunlar çözülüyor mu da bu kadar rahat hemen tarih verilebiliyor ? Elektriği ürettiğin yer karbonlu yakıt kullanıyor ? Hava kirliliği vs. bunlar pazarlaması mı bu işin ? Golf gibi bir model için ne kadar rahat 2028 tamam bitiriyorum diyebiliyorlar (?)

elektrikli araç olayı benimde umdugumdan hızlı ilerliyor..sadece tesla Türkiyede 5-6 ayda 10 bin rakamına gelecekmiş..levent maslak civarında acayip tesla popilasyonu var.. gerçekten umdugumdan hızlı ilerledi elektrikli araç sektörü ..şu anki aracımdan sonra ben bir fosil yakıtlı araç daha alır emekliliğimde elektrikliye geçerim diyorumdan ama bu süreç daha hızlı oalcak gibi..toyotanın katı yakıt pilini bekliyorum 2026 dan sonra işler farklılaşabilir..bakalım..golf de artık elektrikli olacagına göre bmw mersodan da full elektrikli araçlar yakında gelir..(Full derken tüm modelerin elektrikliye geçmesini diyorum örmegin s500 E (elektrik) gibi :))

Elbet bir gün olacaktı, kaçış yoktu ama zaman hızını arttırmış gözüküyor. Umarım ülke olarak önümüzdeki 5 yıl içinde gerekli alt yapıyı oluşturabiliriz.

@iamalegend

Gerekli alt yapıyı hadi 5 yılda degilde 6 yılda olusturalım hadi 7 olsun

Golf mk9 da full elektrikli olarak hem 910 km menzille geldi hemde mk4 efsane kasa golfün efsaneligini elinden alıp efsane artk benim dedirtecek kasayla geldi.

6 yıl sonra Tr de teknik her türlü alt yapı hazırken
Mk9 elektric golflerde showroomlarda

Bizim eldeki golfler 5 para edermi acaba o gün ?

@iamalegend

Gerekli alt yapıyı hadi 5 yılda degilde 6 yılda olusturalım hadi 7 olsun

Golf mk9 da full elektrikli olarak hem 910 km menzille geldi hemde mk4 efsane kasa golfün efsaneligini elinden alıp efsane artk benim dedirtecek kasayla geldi.

6 yıl sonra Tr de teknik her türlü alt yapı hazırken
Mk9 elektric golflerde showroomlarda

Bizim eldeki golfler 5 para edermi acaba o gün ?
Üstat, para eder mi bilemem ama ben satmam ki zaten :) gücüm yeter ise elektrikliyi alırım ama hafta sonları gezmek için mevcut mk7'yi tutarım diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt