Golf 8 GTI Türkiye'ye geldi

Bu araç resmen stage 3 yazılım 1.5 tsi golf… bu kadar para vermem. Hem motor sesi bi R kadar değil. Launch control kalkış desen hiç R kadar değil. Antipatinaj sistemi motoru fazla kısıtlıyor.
0-100 6.2 sn fabrika verisi var. 1.5 tsi 150ps de bile 8.1 saniye fabrika verisi var. 1.9 sn için 1 milyon fark vermek isteyene saygı duyarım😬

R varken, bu fiyata gtı sadece özel binici kitlesi tercih eder bence.
R çok pahalı hocam ama arada epey fark var. Ancak GTI standart donanım olarak epey dolu. Aynı dolulukta 1.5 eTSI da pahalı zaten az daha ekleyip GTI almak maktıklı bence. Ha ben Golf’e bu parayı verecek olsam temiz düşük km stock 7.5 R bakardım

Son düzenleme:
Aynı segment olmasa da 2023 model 5 bin km civarı Mercedes C200 4wd ve facelift 3 serisi bulunabilir 2.7m civarına. Yine aynı bütçede Cupra Formentor VZ 2.0 tsi düşük km bulunabiliyor, Golf 8 R ile aynı motor.
2.7 milyon 1.6 motorlu 3 serisi için çok fazla değil mi? Sonuçta üst vergi dilimine de girmiyor. Aynı fiyata diğer markalar 2.0 motorlu (üst ötv dilimine girmesine rağmen) araçlar satarken 3 serisi ve mercedesin bu kadar pahalı olmasına anlam veremiyorum. Audi A4 2.0 tfsi 265hp daha mantıklı değil mi? 3 serisinin bu kadar pahalı olma sebebi nedir hocam? (1.6 motorlu olmasına rağmen)

GTI'ların ikonik sislerinin bile opsiyon oluşu güldürttü.Biraz sırf GTI oldugu icin GTI gibi bir araç yapmışlar.Ses konusunda çok başarılı değil,kalkış aynı şekilde,tasarım konusunda bile başlangıç Rline gibi.2.5 milyon o araca saymaktansa temiz bir 7R veya S3 bulmayı denerdim,ya da yüklü 1.5 eTSI,mutlaka önegelen GTI serisi için alacak olacaktır,şimdiden hayırlı olsun.

Son düzenleme:
1.5 TSİ yüklenirse 200 üstü bg olur ama bu aracı da yüklerseniz 400 BG olur. Hatta motor içine girerseniz 500+ BG olur.
Alınır alınmaz tabi orası ayrı konu.
Ben olsam da 2.0 motor ÖTV'si ödeyeceksem bu aracı tercih etmek yerine 265 BG'lik A4 alırdım. İlla Golf olacaksa da 8R alırdım.

1.5 TSİ yüklenirse 200 üstü bg olur ama bu aracı da yüklerseniz 400 BG olur. Hatta motor içine girerseniz 500+ BG olur.
Alınır alınmaz tabi orası ayrı konu.
Ben olsam da 2.0 motor ÖTV'si ödeyeceksem bu aracı tercih etmek yerine 265 BG'lik A4 alırdım. İlla Golf olacaksa da 8R alırdım.
Önden çeker araç nasıl yürüyecek hocam? 1,0tsi da sara sara gidiyoruz!

Çok güzel bir araç ama birkaç opsiyon eklediğimizde R fiyatına yaklaşması dezavantaj. Hoş zaten GTI cam tavansız olsun benim için daha iyi, daha hızlı vs. Ama vag grubu severler olarak özellikle spor otomobillerde ilk baktığımız şeylerden biri cam tavan sanırım. :)

Bugün biraz araştırdım. Liste fiyatına araç yok. 200.000 fark isitiyorlar. Mantık dışı oluyor.

GTI'ların ikonik sislerinin bile opsiyon oluşu güldürttü.Biraz sırf GTI oldugu icin GTI gibi bir araç yapmışlar.Ses konusunda çok başarılı değil,kalkış aynı şekilde,tasarım konusunda bile başlangıç Rline gibi.2.5 milyon o araca saymaktansa temiz bir 7R veya S3 bulmayı denerdim,ya da yüklü 1.5 eTSI,mutlaka önegelen GTI serisi için alacak olacaktır,şimdiden hayırlı olsun.
valla güzel dediniz hocam sisler aşırı komik olmuş opsiyon olması, bende C200 Amg buldum 184 beygir 4 çeker hemde 10binde 2021 model mercedes yani adı yeter az bişey yükleyince güzel tatmin eder. GTI karakteri ayrı bir konu ama işte malum saçma fiyatlardan dolayı pek akıllı adam yanaşmaz gibi.

Geri
Üst Alt