Golf 8 İmpression Kavrama Sesi

prozaccum

Yeni Üye
İsim
Abdullah
Herkese merhabalar. 2021 model golf İmpression manuel sahibiyim, aracım 9000 km de, henüz yeni aldım. Özellikle düşük viteslerde ayağımı debriyajdan çekerken, tam kavrama anında alt taraftan lık lık diye bir ses geliyor. Üst viteslerde pek duyulmuyor ama ilk 3 viteste ses belirgin. Bu durumu yaşayan var mıdır aramızda, ve bu normal mi ya da bir problem mi, bilginiz var mıdır?

Herkese merhabalar. 2021 model golf İmpression manuel sahibiyim, aracım 9000 km de, henüz yeni aldım. Özellikle düşük viteslerde ayağımı debriyajdan çekerken, tam kavrama anında alt taraftan lık lık diye bir ses geliyor. Üst viteslerde pek duyulmuyor ama ilk 3 viteste ses belirgin. Bu durumu yaşayan var mıdır aramızda, ve bu normal mi ya da bir problem mi, bilginiz var mıdır?
Vites geçişlerinde çıkan ses olabilirmi?

Upvote 0
Vites geçişlerinde çıkan ses olabilirmi?
Aslında sormak istediğim şu, dururken 1. vitese atıyorum, bu esnada ses yok, hareketlenmek için ayağımı debriyajdan yarım kaldirdigimda tam kavrama anında bir likirti sesi var. Aynı şekilde diğer viteslere geçerken de aynı durum var. Ses biraz fazlaca ama bilemedim normal mi. Daha önceki araçlarımda bu ses yoktu çünkü. Servise bir göstermem gerekiyor galiba.

Upvote 0
Aynı ses bende de var 7.5 1.0 tsi manuel araç. Sonuç alırsanız ben de ona göre işlem yaptırayım

Upvote 0
Benim araçta ilk kalkışta arada sırada depodaki benzinin lık lık sesi geliyor. Araç 30000 km de kavramada ses yok.

Upvote 0
Geçen hafta başka bir problemden ötürü servise gittiğimde ustaya bu durumu sordum(forumda okuyunca dikkat ettim bendede 25-30km hızlarda lık lık ediyor) usta bu ses normal hepsinde oluyor dedi, manuel olanlarda "lıkırtı" şeklinde, DSG'de "tıkırdı" şeklinde oluyormuş.

Upvote 0
Upvote 0
Merhaba, sanıyorum bahsedilen ses buradaki değil. Araç ile kalkış anında yarım debrajda iken bir pervane çarpma sesi gibi tık tık tık tık ses geliyor 1 saniyeliğine. Ben de bakıma götürdüğümde servise soracağım.
Sorabildiniz mi hocam?

Upvote 0
Merhaba, sanıyorum bahsedilen ses buradaki değil. Araç ile kalkış anında yarım debrajda iken bir pervane çarpma sesi gibi tık tık tık tık ses geliyor 1 saniyeliğine. Ben de bakıma götürdüğümde servise soracağım.

Bildiğim kadarıyla impressionların çoğunda var benim eski araçta da olmuştu bir sprey sıktılar düzeldi şuan varmı bilmiyorum...

Siz ne yaptınız kasım ayından bu tarihe kadar servise bakıma gittiniz mi...

Upvote 0

Geri
Üst Alt