Golf'ün Neden 1000 veya 5000 km.de satılık ilanları bu kadar çok?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Orijinalden alıntı:  daghertyArkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim,yaklaşık 3 aydır forumdaki golf 7 ile ilgili konuları okuyup takip ediyorum özellikle Murat hocamın yazılarını,İstanbul Fatihte oturuyorum ve 39 yaşındayım,buradaki arkadaşlarımdan da cesaret alarak golf 1,2 siparişini mart sonunda vermiş bulunmaktayım,yalnız kafama takılan soru şu malum satılık sitesindeki golf 7 1,2 araçlara bakıyorum zaman zaman bu araçları alanlar neden 500 km 1000 km 3 ,5 bin km de satıyor bunu anlamış değilim benim bilmediğim bir sıkıntı mı var acaba..
Değerli Hocam;

Araçlarda sorun yok.

İkinci eli bu kadar güçlü olunca bu iş endüstri haline geldi.

Tıpkı temelden inşaat halinde ev alıp inşaat tamamlanınca satanlar gibi..

İlan sahiplerinin çoğu araç alım satımı yapan kişiler.

0 kilometre galeri işi demesinler diye aracı 500 km. kullanırlar hemen kapalı garaja koyup aldıkları indirimlerle 58 Bine aldıkları aracı 61-62 bine satarlar ve hatta tutturabilirlerse 65 bine.

dikkatli takip edenler fabrikasyon diyebileceğim sözcük ve tanıtımlar ile "kullanılmamış istetne" tarzı Türk diline yeni katkılar yapan terimlerle kendilerini tanımak güç değildir.

Bir kısmı kötü niyetli dolandırıcılar...

bir başka kısmı ya tutarsa diye deneyenler.

bir kısmı yahu binerim şöyle 500-1000 km. sonra üzerine üç beş fazla isterim tarzı hayalciler.

"Yav satılır mı acaba? diye sırf meraktan ilana çıkanlar

arasında gerçekten satıcıları bulmak kolay değil.

Aynen katılıyorum bir kaç tane ilanı gavorime almıştım sıfırı ile aynı fiyat adam ne yapsın bir baktım sabah ilana 1000tl eklemiş fiyat artışını hemen yazmış bide eklemiş 20 mayısta zam var diye iptal olduğundan haberi yok 

Redline dedi:
Aynen katılıyorum bir kaç tane ilanı gavorime almıştım sıfırı ile aynı fiyat adam ne yapsın bir baktım sabah ilana 1000tl eklemiş fiyat artışını hemen yazmış bide eklemiş 20 mayısta zam var diye iptal olduğundan haberi yok 

snoppy dedi:

Galericiler alıyor özellikle biraz kullanıyor ve sahibindenmiş gibi satıyorlar. Sonuçta değeri belli arabanın.

Geri
Üst Alt