Discover pro mib 2.5 ve dinamik geri görüş kamera.

Herkese merhaba.

Hız limitini navigasyon ekranı üzerinde gösterme özelliği discover media ve discover pro üniteler de var sadece. Bununla birlikte aracın CAN altyapısında da bu özelliklerin olması gerekiyor. Golf 7 aracıma takmış olduğum 874C kodlu Discover Media ünite hız limitini göstermiyordu. Aynı ünitesi söküp 2018 model Tiguan a taktığımda hız limitlerini navigasyon ekranında göstermeye başladı. Harita sürümü ile alakası olduğunu düşünmüyorum keza golf 7 ve Tiguan da aynı hafıza kartını kullanıyordum.

Hatta Ankara İstanbul arası giderken dağlık bir yerde üst üste ama biraz kaymış 2 hız limiti çıkmıştı. Biri normal birisi sisli havadaki hız limiti idi.

Göstergede hız limiti göstermek için lane asist sistemi dolayısıyla ön kamera olması gerekiyor. Bu durumda hem navigasyon haritasında yazan hem de kameranın okuduğu hız limiti kamerada gösterilebilir. Eğer yolda ve navigasyonda da hız limiti varsa kameranın okuduğu hız limiti geçerli oluyormuş.

Hatta sürüş esnasında acc açıksa acc hız limiti değerine otomatik hızı düşünüyormuş. Ancak sadece front assist olan arabalarda bu olmuyor.

Herkese merhaba.

Hız limitini navigasyon ekranı üzerinde gösterme özelliği discover media ve discover pro üniteler de var sadece. Bununla birlikte aracın CAN altyapısında da bu özelliklerin olması gerekiyor. Golf 7 aracıma takmış olduğum 874C kodlu Discover Media ünite hız limitini göstermiyordu. Aynı ünitesi söküp 2018 model Tiguan a taktığımda hız limitlerini navigasyon ekranında göstermeye başladı. Harita sürümü ile alakası olduğunu düşünmüyorum keza golf 7 ve Tiguan da aynı hafıza kartını kullanıyordum.

Hatta Ankara İstanbul arası giderken dağlık bir yerde üst üste ama biraz kaymış 2 hız limiti çıkmıştı. Biri normal birisi sisli havadaki hız limiti idi.

Göstergede hız limiti göstermek için lane asist sistemi dolayısıyla ön kamera olması gerekiyor. Bu durumda hem navigasyon haritasında yazan hem de kameranın okuduğu hız limiti kamerada gösterilebilir. Eğer yolda ve navigasyonda da hız limiti varsa kameranın okuduğu hız limiti geçerli oluyormuş.

Hatta sürüş esnasında acc açıksa acc hız limiti değerine otomatik hızı düşünüyormuş. Ancak sadece front assist olan arabalarda bu olmuyor.
Yani volsvageni bazen anlamakta zorlanıyorum . Bu kadar basit bir şeyi farklı farklı durumlara sokuyor. Ne kadar zor olabilir. Navigasyon var cihazda diyorsun ama hız sınırlarını gösterir mi göstermez mi bilmem ki diyor. Allahtan haritada yolları gösteriyor. 🤔

Aynen katiyorum
Ben her zaman haritayi gunceliyorum Ama her yerde hiz sinirini gostermiyordu
Sonradan Serittakip taktirdim ve su an hiz sinirlarini gosteriyor
Hiz siniri uyari tabelalari olan her yerde hemen gosteriyor
Evet bende de 2023 guncel haritalar yüklu navigasyon calistigi sürece okuyor olurda anten cekmezse zaten uyari veriyor yol bilgileri okunamiyor vs. Diye bu uyariya uyuz oluyorum simdi daha kaliteli bir gos anteni takacagim ve pacc, yi aktif ettirmeyi düşünüyorum

Merhaba hocam tabela okumadan bahsediyorsanız aracınızda lane asist veya cam üzerindeki kamera olması şart. Haritada üzerinde farklı bölgelerdeki hız tabelaları, radar noktaları vs. kastediyorsanız haritaya poi dosyası yüklemeniz lazım. Bu dosyada bazı işletmelerin amblemleri ( mcdonalds, kfc, BP, carrefoursa vs.) de var. Haritada görüntüleyebiliyorsunuz. Poi dosyası var bende mail adresinizi atarsanız gönderirim.
Salih bey merhaba. Rica etsem mevcuttaki zenec antenin bilgisini ya da fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Yaklaşık iki ay oldu cihazı takalı ve hala konum problemi yaşıyorum. Anten kaynaklı olsa gerek CarPlay bağlantısı yaptığımda telefon konumu da sapıtıyor harita kullanmak işkence haline geldi

Salih bey merhaba. Rica etsem mevcuttaki zenec antenin bilgisini ya da fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Yaklaşık iki ay oldu cihazı takalı ve hala konum problemi yaşıyorum. Anten kaynaklı olsa gerek CarPlay bağlantısı yaptığımda telefon konumu da sapıtıyor harita kullanmak işkence haline geldi
Ben zenec anteni hiç sökmemiştim. O anten sol direkte . Şöför tarafındaydı..Ben kendim direksiyon tarafından taşıdım. Markasını bilmiyorum. Marka yazmıyor.
Şunu yapmanızı tavsiye edebilirim. Takılı anteni bulunduğu yerden dışarı çıkarıp çekiyor mu kontrol edin. Eğer çekiyorsa antenden ziyade bulunduğu yerde çekmiyor diyebilirim.

Herkese merhaba.

Acc ve şerit takip le beraber acık olsa bile ekranda sadece hız limitlerini tabela okuma sistemyle gösterir ama kesinlikle örnek olarak hız sınırı 100 km sen 130 km hızla gıdıyorsun Acc ve şerit takip acık ekranda 100 km gösteriyor kesınlıkle şoför ıstemedıgı sürece araç 130 km hızdan 100 km ye düşmez
Uzun suredir kullanıyorum

Acc ve şerit takip le beraber acık olsa bile ekranda sadece hız limitlerini tabela okuma sistemyle gösterir ama kesinlikle örnek olarak hız sınırı 100 km sen 130 km hızla gıdıyorsun Acc ve şerit takip acık ekranda 100 km gösteriyor kesınlıkle şoför ıstemedıgı sürece araç 130 km hızdan 100 km ye düşmez
Uzun suredir kullanıyorum
“sezerc” kullanıcı adlı arkadaşımızın bahsettiği sistem buradaki video da mevcut…
Bu sistem aynı kullanım şekliyle Mqb platform araçlara uygulanabilir…

“sezerc” kullanıcı adlı arkadaşımızın bahsettiği sistem buradaki video da mevcut…
Bu sistem aynı kullanım şekliyle Mqb platform araçlara uygulanabilir…
Bı sistem benim pasaat b8 gte aracımda zaten mevcut araclar arasındaki mesafeyi ayarlayarak surat düşürme ve artırma işlemini zaten yapıyor ama yol hız lımıtlerine göre ne surat düşürüyor ne de yükseltiyor
Demek ki biz devreden çıkarmışız yarın ılk ısım bunu konturol dermek olacak

Geri
Üst Alt