Ufak bir kaza, önerilerinizi bekliyorum.

zafer37

Yeni Üye
İsim
Zafer
Araç
Golf 7.5
Merhabalar,

Dün ufak bir kaza geçirdim. Caddede ilerlerken kontrolsüz bir şekilde sağına bakmadan bir araba şeride daldı ve bana yandan çarptı. Allahtan tek kapı ile kurtardım tekere çarpsa daha kötü olabilirdi. Tamiriyle ilgili önerilerinize açığım. Başlıca sorularım;

• Yetkili/özel servis hangisini tercih etmeliyim? Yetkili servis uğraşmaz kapıyı değiştirir diyorlar.
  • Sadece göcük düzeltme ile kurtarılabilir mi? Boya da gerekecek gibi.
  • Kapıyı sökmelerine gerek olur mu? Bir özel servis kapıyı söküp yapmayı teklif etti.

Aracım 2019 Golf 1.5 TSI - 52.000 km

Şimdiden teşekkürler.

Kaza görselleri;

Ekli dosyalar

• IMG_2739.jpeg
    IMG_2739.jpeg
    210.5 KB · Görüntüleme: 220
  • IMG_2772.jpeg
    IMG_2772.jpeg
    218.2 KB · Görüntüleme: 221
  • IMG_2773.jpeg
    IMG_2773.jpeg
    215.2 KB · Görüntüleme: 226
  • IMG_2774.jpeg
    IMG_2774.jpeg
    181 KB · Görüntüleme: 229
  • IMG_2775.jpeg
    IMG_2775.jpeg
    207.1 KB · Görüntüleme: 223
  • IMG_2777.jpeg
    IMG_2777.jpeg
    240.1 KB · Görüntüleme: 219

Geçmiş olsun.

Çok anladığım işler değil o yüzden yorum yapmayacağım.

Hocam öncelikle geçmiş olsun, Allah beterinden korusun 🙏 Bunu serviste yaptırmayın sakın. Göçük düzelten yerler var orjinal gibi eski haline getirirler. İşinin ehli olanlar kapıyı sökmeden bile yapabilir. Servis uğraşmaz direk değiştirir. Boya olacak ama değişensiz olması takıntılı olanlar için daha rahat satmanızı sağlar.
Tekrardan geçmiş olsun.
Bu arada değer kaybı isteyebilirsiniz trafik sigortasından olacaksa;
Benim araca pandeminin ilk sokağa çıkma yasağında park halindeyken çarpmışlardı. Değer kaybı davası tam 3 yıl sürdü , mahkemedeki hakim de olaya pek hakim olmadığı için ve malum hukuk sistemimiz o kadar kötü ki 16.000 tl tramer için 3 yıl sonra 11 bin tl alabildim. Çarpana kar kaldı resmen enflasyon nedeniyle zaten alınan paranın değeri kalmamıştı. Yine de karşı taraftan değer kaybı alabilirsiniz süreç biraz şans açıkçası 🙂

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.

Boyasız göçük olmaz

Boyalı göçük olur.

Hemde çok güzel olur.

Yetkili servise gidilirse ,
Kapı değisir
30-33 bin Tramer olur

Bi kapı 30 bin mi yani??

Araba +1 milyon olunca kapısıda bu fiyat olur.

Her 10 kisiden 8 i kasko ne diye var yetkilide emin ellerde yapılsın mis gibi olsun der.

Bu hasar emin ellerde olsa ne olmasa ne diyesim var ???

30 bin tramere yazık

Göcükçü bunu düzlesin 3500
Boyacı 1500 e boyasın

5000!

Zubixulu Bi bakım parası

Boya olup olmama ve göçük ile halledilme durumu resimden pek anlaşılmayabilir.

Bildiğim kadarıyla kapı komple değil de sadece kapak şeklinde çıkıyor. Yani kapı sacı kapıdan bağımsız ayrılabilir. Yanılıyor da olabilirim.
Sadece göçük düzeltme ile olacak olsa da iç kısımda hasar olmuş yer var mı kontrol edilir. Örneğin cam açma kapama durumu sorunsuz çalışıyor mu vs.

Çok küçük bir temas olması sebebiyle hava yastığı açılmamış olması, hem darbenin az oluşu, hem can sağlığına olumsuz bir durum yaratmaması hem de diğer yandan hasarın büyümemesi açısından şükredilecek boyutta bir kaza diyebiliriz. Gönül ister tekere taş değmesin ancak trafikte maalesef karşı tarafın ustalığı kadar sorunsuz yol alabiliyoruz.

Boya yapılacaksa boyanın tutması için iyi araştırın. Yine de iyi bir göçükçüye danışın.

Geçmiş olsun.

Benim hasarda kapı daha kötü durumdaydı. 3 tane ustaya götürdüm kapı saçı değişecek dediler o yüzden serviste yaptırdım. 3-4 ustaya danışıp görüş almakta fayda var servis son çare olmalı 👍

Ekli dosyalar

• fbfcb3b7-a821-43ad-addc-e996de22dba2.jpeg
    fbfcb3b7-a821-43ad-addc-e996de22dba2.jpeg
    99.3 KB · Görüntüleme: 132
  • 2ec7c7c4-4f4e-4ca3-8387-25855a7207a4.jpeg
    2ec7c7c4-4f4e-4ca3-8387-25855a7207a4.jpeg
    85.1 KB · Görüntüleme: 132
Görüldüğü kadarıyla kapida yirtilma mevcut. Gocuk duzeltmeyle duzeltilecek gibi durmuyor. Ben olsam dışarda duzeltip yaptırmazdım. Bir yeri yaparken baska bir yere zarar veriyorlar. Macun cekilecek boyanacak vs. Macun degdi mi orijinali gibi durmaz. Riske girmezdim serviste yaptirirdim.

hocam yeni araç aldım kapının birinde boya var adam dışarda yaptırmış, kör görse bu kapı boyalı der o kadar kötü boyası ben olsam direk servise götürürdüm renk tutmuyor ustalara iş yaptırmak o kadar zor ki.

Gemiş olsun
Bencede servise götür
Hiç deyise serviste yapılır ve garantili olur
Bu hasar göçük düzeltmeyle halledilecek bir durum deyil büyük bir olasılıkla kapı saçı değişecek ve boyanacak

hocam yeni araç aldım kapının birinde boya var adam dışarda yaptırmış, kör görse bu kapı boyalı der o kadar kötü boyası ben olsam direk servise götürürdüm renk tutmuyor ustalara iş yaptırmak o kadar zor ki.
Benim de en büyük korkum bu :) Kasko bozulmasın sigortadan göcük düzeltme+boya yaptırıyım diyorum ama sonrasında memnun kalmazsam geri dönüşü yok. Birde karşı taraf %100 hatalı olduğu için yapılan masrafla orantılı değer kaybı ücreti alabiliyoruz diye biliyorum. Şimdi 5000 e hallettik diyelim karşı taraf 4000 le sıyrılacak. Sonra yapılan işi beğenmediğimde cepten harcıyor olacağım.

Gemiş olsun
Bencede servise götür
Hiç deyise serviste yapılır ve garantili olur
Bu hasar göçük düzeltmeyle halledilecek bir durum deyil büyük bir olasılıkla kapı saçı değişecek ve boyanacak
Dün Doğuş Oto Ankara ya gösterdim. Büyük ihtimal değişir dedi. Tahmini ücret 25 bin kadar çıkar dedi. Süre olarak 50-55 gün vermese iyiydi :)

Dün Doğuş Oto Ankara ya gösterdim. Büyük ihtimal değişir dedi. Tahmini ücret 25 bin kadar çıkar dedi. Süre olarak 50-55 gün vermese iyiydi :)
Doğuş tan tamirat sonrası değişimim yapıldığına dair belgeyi al ve ilerde satış yaparken kullanırsın

Geri
Üst Alt