Adaptör için destek

İlker34

Katılımcı Üye

İsim
İlker bal
Selam arkadaşlar. Aynı cihazdan elimde beş tane var. Bunları tek adaptör ile çalıştırmak istiyorum. Ama farklı adaptörler denememe rağmen cihazlar hataya düşüyor. Bir hata yapıyorum yada gözden kaçan bir şey var. Konudan anlayan arkadaşlardan destek bekliyorum. Adaptörün fotoğrafını ekliyorum. Bu cihazdan x5 tane çalışacak ve tek adaptör kullanacağım. Şimdiden teşekkürler.

IMG_5026.jpg

Bu tek cihazi calistiran adaptor ise, yine 9 volt cikis veren ancak guc olarak 27~30 watt (3Amper) bir adaptor ile 5 ini birden calistirmayi denediginizi varsayaraktan yinede hataya mi dusuyorlar?

İlker hocam, cihazlarin bir tanesi ne kadar amper çekiyor? Ya da hepsi 0.6 amperden fazla cekiyorsa adaptör yetersiz kalir

Selam arkadaşlar. Aynı cihazdan elimde beş tane var. Bunları tek adaptör ile çalıştırmak istiyorum. Ama farklı adaptörler denememe rağmen cihazlar hataya düşüyor. Bir hata yapıyorum yada gözden kaçan bir şey var. Konudan anlayan arkadaşlardan destek bekliyorum. Adaptörün fotoğrafını ekliyorum. Bu cihazdan x5 tane çalışacak ve tek adaptör kullanacağım. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 68865
@İlker34 Hocam arama motorunda 9v 3 amper adaptör aratınca çıkan ürünler iş görür.

Dip not olarak da eğer ki hepsi aynı anda çalışmazsa , örneğin 2 -3 tane kapanırsa temazsızlık olursa açık olanlara zarar verebilir ya da koruması varsa yine hata verebilir.

Son düzenleme:
ben birkaç yol denedim.
önce iki adaptörü paralel bağladım(fotoğraftaki).
sonra 9v 1 amper adaptör kullandım.
sonra 10v 2 amper kullandım.
hep sonuç hüsran.

ben birkaç yol denedim.
önce iki adaptörü paralel bağladım(fotoğraftaki).
sonra 9v 1 amper adaptör kullandım.
sonra 10v 2 amper kullandım.
hep sonuç hüsran.
Siz 5 tane cihaz var , bunlar yukaridaki adaptörle çalışıyor, ve ben 5 değil de tek adaptörle 5 cihaz çalıştıracağım diyorsunuz.
Doğrusu bu değil mi?

Eğer öyleyse 2 adaptör niye birleştiriyorsunuz? Amaç tek adaptöre düşürmek değil mi?
Adaptör tek başına tek cihazı çalıştırabiliyor mu? Cihaz ne? Cihazda giriş kısmında ne yazıyor?

hocam cihazda etiket yok. bunlar tp link marka güvenlik kamerası. normalde 3 tane kullanıyordum. iki adaptörü paralel yapıp 3 tane çalıştırmıştım bir süre. sonrasında sayı 4 e çıktı. işte o zaman sorunlar çıkmaya başladı. 4 kamera çalışmadı. ben az kablo ve priz kullanımı ile 4 kamerayı çalıştırmak istiyorum. bakalım hayırlısı.

hocam cihazda etiket yok. bunlar tp link marka güvenlik kamerası. normalde 3 tane kullanıyordum. iki adaptörü paralel yapıp 3 tane çalıştırmıştım bir süre. sonrasında sayı 4 e çıktı. işte o zaman sorunlar çıkmaya başladı. 4 kamera çalışmadı. ben az kablo ve priz kullanımı ile 4 kamerayı çalıştırmak istiyorum. bakalım hayırlısı.
Ampermetreniz var mı? Varsa 1 cihaz ne kadar Amper harcıyor bakarsınız. Daha sonra kaç cihaz varsa o kadar artırırsınız yani adaptörün verdiği amper ve cihazın kullandığı Ampere göre çözebilirsiniz.
Bu arada adaptörler arızalı da olabilir. Bu sebeple adaptörün de sağlıklı olduğundan emin olunuz.

Aslında yapmak istediğiniz aşağıdaki linkteki gibi.
https://www.amazon.com/InstallerCCTV-Adapter-Splitter-Pigtail-Security/dp/B084SPLGLT
Örnekteki 12 volt ve 5 amper.. Bundan sonrası sizde.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Hocam birde adaptor ile cihazlar arasi mesafede onemli yani, toplamda kac metre kablo gidiyor(toplam 5 cihaza giden miktar), olcu aletiniz var ise en uzaktaki cihazdan nekadar bir voltaj, amperaj geciyor birde en yakin konumdakinden bakabilirseniz boylece hesaplayinca belki 13 volt 5-6 amper bir besleme gerekli cikabilir.

Son düzenleme:
12V 5a smps led surucu alinip, potans ayarindan en kisiga alinabilir. 9.5-10v civarina duser bu da 9v adaptorle calisan cihazin toleransi kadardir. Kameralardan adaptore giden kablolar tek parca eksiz olursa ve mesafesi 1 metreyi gecmezse sorunsuz calismasi gerekir. Ek olursa ya da kablo uzarsa yeterli amperi cekemeyecegi icin voltaj dusumu olacaktir 8v’un asagina dusen kamera da calismayacaktir.

9v ancak en az 3A olmalı yoksa voltaj geri gelmeye başlar çekilen gerilimdwn dolayı ancak piyasa malları üzerinde yazana çok inanmayın markalı bir adaptör olmalı önerim 9v 5A bir adaptör ısınmadan rahat çalışabilsin

Son düzenleme:
Dün denemek için 9v 3 amper adaptör aldım. Yaklaşık 12 saattir stabil çalışıyor. Aslında ben 9v 4 a adaptör ile denemiştim. Fakat yine çalışmamıştı. Muhtemelen o adaptör sorunluymuş.
Hepinize teşekkürler.

Dün denemek için 9v 3 amper adaptör aldım. Yaklaşık 12 saattir stabil çalışıyor. Aslında ben 9v 4 a adaptör ile denemiştim. Fakat yine çalışmamıştı. Muhtemelen o adaptör sorunluymuş.
Hepinize teşekkürler.
Tam da düşündüğüm gibi olmuş. Tesadüfen görmesem çözüm sağladığınızı göremeyecektim bir etiket, alıntı ya da beğeni olsaydı daha işlevsel olurdu.
Çözüm olduğuna sevindim.

Geri
Üst Alt