Golf 8 vites kolu arızası

Serkanbey

Yeni Üye
İsim
Serkan
Araç
Golf 8
Merhabalar . Vites kolu arızası yaşıyorum birden yandı.Anlık yakmış olabilir diye düşünüyorum çünkü sürekli yanmıyo arıza lambası kullanmayınca 4 5 saat yakıyo sonra kullandıktan sonra sönüyo daha önce yaşayan var mı önemli bi arıza mı süreçleri nelerdir? Bilen varsa bilgisini benimle paylaşırsa sevinirim . Araç daha 18 bin km de bu kmde midemi bulandırdı açıkcası bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

2021 modellerde sık görülen bu arızayı kronik arıza olarak görüp gönüllü geri çağırma vb. hizmetlerle ,garantisi bitmiş olsa bile, ücretsiz yapması gerekmez mi bir markanın?

Almancası iyi olanlar, bu arızanın anavatanında nasıl giderildiği hakkında forumlarda araştırma yapsa, ona göre 2021 model Golf 8 sahipleri birlikte bir mail ve yazışma trafiği oluştursalar, hiç ücret ödemeden yaptırılamaz mı bu sorun?

Upvote 0
Merhabalar hocam. Ben de 2024 Şubat ayında bu sorunu yaşadım. Aracımı hemen servise götürdüm. Aracımın garantisi bitti ama servis bakımlı.

Yaklaşık 25.000₺ parça, yaklaşık 5.000₺ de işçilik maliyeti çıkarttılar. İyi niyet garantisi kapsamında 2.600₺ ödeyerek servisten ayrıldım. Bilginiz olsun.
Ben de bu işe full ayarım.

Maliyet / külfet/ günah / vebal 30.000 tl ama hadi sizi sevdik adamlık bizde kalsın bize duacı olun 2600 atın helalleşelim

Tahsilatını yapmıyacağın şeyin bedelini niye milletin gözüne sokuyosunuz?

30.000 degil 150.000 deyinde araç sahibi yetkili servisin önünde adak dana kessin, Personele dağıtsın

Upvote 0
2021 modellerde sık görülen bu arızayı kronik arıza olarak görüp gönüllü geri çağırma vb. hizmetlerle ,garantisi bitmiş olsa bile, ücretsiz yapması gerekmez mi bir markanın?

Almancası iyi olanlar, bu arızanın anavatanında nasıl giderildiği hakkında forumlarda araştırma yapsa, ona göre 2021 model Golf 8 sahipleri birlikte bir mail ve yazışma trafiği oluştursalar, hiç ücret ödemeden yaptırılamaz mı bu sorun?
Araç sahipleri İyi niyette olmasa cebinden yaptıracaklar yani ? (30.000 tl)

Otomotiv mafiası vw-tr

Upvote 0
Ben de bu işe full ayarım.

Maliyet / külfet/ günah / vebal 30.000 tl ama hadi sizi sevdik adamlık bizde kalsın bize duacı olun 2600 atın helalleşelim

Tahsilatını yapmıyacağın şeyin bedelini niye milletin gözüne sokuyosunuz?

30.000 degil 150.000 deyinde araç sahibi yetkili servisin önünde adak dana kessin, Personele dağıtsın

%100 haklısınız hocam. Aynı durum Toyota'da olsa tüm araçları geri çağırıp ücretsiz değişim yapılırdı muhtemelen. VW bu konuda çok zayıf kalıyor. Bir çok multimedyada da kronik sorunlar var herkes saatli bomba bekler gibi bekliyor sorun çıkartmasını.

Bu işe çözüm bulmazsalar orta vadede müşterilerini başka firmalara kaptıracaklar gibi geliyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt