Hata: Ön park pilot

zamir84

Üye
İsim
selçuk
Arkadaşlar uzun yolda mola verdiğim zaman bu hatayı verdi neden olmuş olabilir?Herhangi bir yere çarpmam yada sürtmem olmadı.ön park sensörü çalışmıyor IMG_5047.jpeg

Son düzenleme:

Mola yerinde su tutma yaptılar mı
Yapmadılar ama sağanak yağmur yağıyordu gelene kadar yağışlıydı hava
Gerçi dağ başının artezyen/kuyu suyunu aracına 1 damla dokundurmayacağınız %99 ihtimaldi.
Neyse,, ben hep bu sensörlerin su ile error verme ihtimali üzerinde duruyorum. (Sadece ön veya sadece arka hata verirse beyin sağlam sonucu çıkar çünkü)

Ancak gecenlerde bir forum üyesinin aracında sadece ön park sensörü hatası vardı

Onun aracında park sensörünün sesini çıkaran speaker arıza lı idi..speakır değisimi ile çözüme ulaştı

Ek****Uzun yol dinlenme tesislerindeki şu beleş su tutma hizmeti bitsede kurtulsak.

Sulamacıların 70 metre uzağına park edip anca wc ye gidiyoruz.

Upvote 0
Yapmadılar ama sağanak yağmur yağıyordu gelene kadar yağışlıydı hava
Bende de aynı sorun var
Temizliyorum bi süre sonra yine aynı hayatı veriyor
Servise falan da göstermedim

Ekli dosyalar

• IMG_1418.jpeg
    IMG_1418.jpeg
    63.2 KB · Görüntüleme: 32
Upvote 0
Yagmur yagdi mi? Park sensörü sonradan mi takildi? Daha onceden tampon söküldü mü? %90 tesisatı su alıyor

Upvote 0
Yagmur yagdi mi? Park sensörü sonradan mi takildi? Daha onceden tampon söküldü mü? %90 tesisatı su alıyor
Park sensörü fabrika çıkışlı ve ön tampon hiç sökülmedi. Bugün yol boyu hep yağmurluydu büyük ihtimal yağmurdan oldu.

Upvote 0
Upvote 0
bu sorunu bende yaşadım kaynağı dış sıcaklık sensörünün kablosu kopmuş nasıl kopmuş onuda bilmiyorum kabloları lehimledim sorun düzeldi sizde dış sıcaklık sensörüne bi bakın derim..

Upvote 0
Bende de aynı sorun var ve neden olduğunu bilmiyorum siz cozebildiniz mi ya da yardımcı olabilecek arkadaşlar var mi
Ön sensörlerden birisi bozulmuş birisi bozulunca hiçbiri çalışmıyormuş bozulan sensörü özel serviste değiştirdim düzeldi fakat hassasiyeti eskisi kadar iyi değil.

Upvote 0
Hata devam ediyor mu? Yani park pilot çalismaya devam ediyor mu? Benim de bazen kontagi acinca manevra freni devre disi diyor sonra kayboluyor fakat test ettim calisiyor

Upvote 0
Hata devam ediyor mu? Yani park pilot çalismaya devam ediyor mu? Benim de bazen kontagi acinca manevra freni devre disi diyor sonra kayboluyor fakat test ettim calisiyor
Akünün bitmesine 3 ay kaldı semptomudur bu manevra frenleme devre dışı uyarısının gözükmesi.

Akünüz kaç yıllık??

Upvote 0

Geri
Üst Alt