Kafayı yemek üzereyim.. Elektrikli Ayna sonrası Cam sıkışma sensör sorunu

ugrsa

Üye
İsim
Uğur
Araç
Golf 7
Herkese merhaba, elektrikli aynalari tel yardimiyla metal demirin arkasindan videoyu izleyerek geçirdim ancak onunla mi ilgili yoksa üstüne mi geldi bilmiyorum ön camlar sürekli can sıkmaya başladı. Ya sağ ya sol cam bazen düğme otomatiğini iptal ediyor bazen tam kapatiyorsunuz yariya kadar geri indiriyor. Fitilleri temizledim, yağladım sıvı sprey ile. Çözüme ulaşamadim.

Vcds ile bağladim şu hatalar var. Ancak anlamlarini bulamadım. Kafayi yemek üzereyim istanbul avcilardayim.. gel bi bakiyim diyen olur gelelim bi çay içerken merak ettik bi kurcalayayim diyen olur. Beklerim yada şunu dene diyen olursa dener sonucunu haber ederim.

Ekli dosyalar

• 449B7A26-2FBB-4269-82F2-905CD08F5B9B.jpeg
    449B7A26-2FBB-4269-82F2-905CD08F5B9B.jpeg
    142.4 KB · Görüntüleme: 30
  • C704C53A-3468-4944-8981-BF1B69962583.jpeg
    C704C53A-3468-4944-8981-BF1B69962583.jpeg
    153.6 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_6692.jpeg
    IMG_6692.jpeg
    265.6 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_6693.jpeg
    IMG_6693.jpeg
    202.7 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_6694.jpeg
    IMG_6694.jpeg
    302.2 KB · Görüntüleme: 30

Yanlış etiketleme olmuş kusura bakmayın.

@ugrsa bir ihtimal orijinal rüzgarlık içe takıldığından temas edip geri dönüyor olabileceğini düşündüm. Bu sebeple sormuştum.

İsterseniz bir de elinizi koyarak deneyiniz. Ardından elinizi çekip tekrar deneyiniz. Her ikisi de oluyor mu..
elimi koyup yukarı camı kumandadan kaldırma sırasında elim cama baskı uygularsa geri açıyor evet aynı şeyi cam tam kapanınca yapıyor sorun o zaten yani üstte biryerde birşeye sıkışıyor gibi ama ne fitilde bir pislik var ne katlanma. dün würth ün emniyet kemerine sıkılan sıvı kaydırıcı spreyını de sıktım fitile onla alakası yok yine yapıyor bu sabah hatta ön iki yaptı. ihtimalleri en aza indirgedim. bugün kapı döşemesini tekrar sökeceğim. yada aynayı. çünkü aynayı taktıktan sonra oldu. tel yardımıyla yeni ayna kablosounu geçirdim orda bir sorun mu oldu diye düşünmeye başladım

Upvote 0

@ugrsa eli korumaya aldıktan sonra belki üst kademeyi algılar diye denemenizi istemiştim. Yani teknik olarak kodlama ve değişikler ile alakalı olabilir sizin de dediğiniz gibi.benim tavsiyeler belki olur anlamı taşıyan, zarar vermez denemelerdi.

Cam yukarı kaldırırken basık tuttuğunuz gibi indirirken de tuşa basılı tutmayı deneyiniz. Bir de son olarak zarar vermeyecek şekilde cam tam yukarı temas ederken elinizi cama vakumlayıp yukarıya itilecek bir boşluk kalıyor mu ona da bakın. Ama dediginiz gibi degisiklik kaynaklı olduğu ya da sonrasında olduğu kesin. Kapı açık olarak da aynı denemeleri yapabilirsiniz
Kolay gelsin.

Upvote 0
elimi koyup yukarı camı kumandadan kaldırma sırasında elim cama baskı uygularsa geri açıyor evet aynı şeyi cam tam kapanınca yapıyor sorun o zaten yani üstte biryerde birşeye sıkışıyor gibi ama ne fitilde bir pislik var ne katlanma. dün würth ün emniyet kemerine sıkılan sıvı kaydırıcı spreyını de sıktım fitile onla alakası yok yine yapıyor bu sabah hatta ön iki yaptı. ihtimalleri en aza indirgedim. bugün kapı döşemesini tekrar sökeceğim. yada aynayı. çünkü aynayı taktıktan sonra oldu. tel yardımıyla yeni ayna kablosounu geçirdim orda bir sorun mu oldu diye düşünmeye başladım
eski aynalar duruyorsa tekrar geri takın öyle deneyin bakalım

Upvote 0
@ugrsa eli korumaya aldıktan sonra belki üst kademeyi algılar diye denemenizi istemiştim. Yani teknik olarak kodlama ve değişikler ile alakalı olabilir sizin de dediğiniz gibi.benim tavsiyeler belki olur anlamı taşıyan, zarar vermez denemelerdi.

Cam yukarı kaldırırken basık tuttuğunuz gibi indirirken de tuşa basılı tutmayı deneyiniz. Bir de son olarak zarar vermeyecek şekilde cam tam yukarı temas ederken elinizi cama vakumlayıp yukarıya itilecek bir boşluk kalıyor mu ona da bakın. Ama dediginiz gibi degisiklik kaynaklı olduğu ya da sonrasında olduğu kesin. Kapı açık olarak da aynı denemeleri yapabilirsiniz
Kolay gelsin.

eski aynalar duruyorsa tekrar geri takın öyle deneyin bakalım
en azından soketinden söküp takıp deneyeyim mantıklı geldi aynalar gateway e sıkıntı mı yaratıyor acaba. ama doğus otodan 6 ay önce alınan orjinal aynalar.. yan sanayi vs değil ki. acaba kapı içinden kabloyu telle geçirirken bir şeye mi zarar verdim..ona da kapı döşemesini sökünce görebilirmiyim bakacağım

Upvote 0

Kolay gelsin.
deneyeceğim hocam çok teşekkürler yardımlarınız için.

Upvote 0
en azından soketinden söküp takıp deneyeyim mantıklı geldi aynalar gateway e sıkıntı mı yaratıyor acaba. ama doğus otodan 6 ay önce alınan orjinal aynalar.. yan sanayi vs değil ki. acaba kapı içinden kabloyu telle geçirirken bir şeye mi zarar verdim..ona da kapı döşemesini sökünce görebilirmiyim bakacağım
Hataların çoğu neredeyse hepsi elektriksel dikkat ettiyseniz. Eskiyi takıp denemekten başka çare yok gibi. Siz deneyin gerisine bakarız..

Upvote 0
Hataların çoğu neredeyse hepsi elektriksel dikkat ettiyseniz. Eskiyi takıp denemekten başka çare yok gibi. Siz deneyin gerisine bakarız..
bugün eski aynaları takıp soketine, yeniden auto scan vcds test edip ekran görüntüsünü atacağım hocam tamamdır telefon numarama ( 0537 415 5250 ) wpden yazma durumunuz var mı acaba? değişince size direktte sorarım rahatsız etmezsem sizi.

Upvote 0
Hocam bence kablolari geçirirken orada bir hata yaptınız. Kablolar gerektiği yerden geçmediği için camın motoruna yük bindiriyor ve bir sıkışma oluştuğunu zannedip sistem camı aşağı indiriyor. Bakmanız gereken yer kapıları açıp tekrar kabloların geçtiği yeri kontrol etmek. Herhangi bir kontrol ünitesi hatası gözükmüyor verdiğiniz hatalarda hepsi farklı şeyler. Geçmiş olsun kolay gelsin.

Upvote 0
Benim daha önceki Tiguan aracimda aynı sorunla karşılanmıştım. Cam yukarı kalkıyor ve kendiliginden aşağı yarıya kadar açılıyordu. Sorun cam fitilindenmis fitilleri camdan çıkarınca sorun ortadan kalkmıştı.

Upvote 0
Kablolari tekrar kontrol edeceğim hocam bugün bilgi veririm bende öyle düşünüyorum

Upvote 0
Merhabalar,alt fitili temizledim, üst ruzgarliklari söktüm. Eski aynalar ile denedim yine yapti sonra 1 saat ac kapat yaptim yapmadi. Kapi icine baktim sıkışan bir şey yok. Ben problemin Gateway, Cam kontrol beyni yada sol 4 lü düğme ünitesi sorunlu diye düşünüyorum. Bir video ekliyorum bugün çektiklerimi ..

Upvote 0
Hocam bence kablolari geçirirken orada bir hata yaptınız. Kablolar gerektiği yerden geçmediği için camın motoruna yük bindiriyor ve bir sıkışma oluştuğunu zannedip sistem camı aşağı indiriyor. Bakmanız gereken yer kapıları açıp tekrar kabloların geçtiği yeri kontrol etmek. Herhangi bir kontrol ünitesi hatası gözükmüyor verdiğiniz hatalarda hepsi farklı şeyler. Geçmiş olsun kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• IMG_7029.jpeg
    IMG_7029.jpeg
    138.4 KB · Görüntüleme: 4
Upvote 0

Benim daha önceki Tiguan aracimda aynı sorunla karşılanmıştım. Cam yukarı kalkıyor ve kendiliginden aşağı yarıya kadar açılıyordu. Sorun cam fitilindenmis fitilleri camdan çıkarınca sorun ortadan kalkmıştı.
Üst fitili söküp yenisini mj aldınız?

Upvote 0

Geri
Üst Alt