Cigerimi Söktün Tuvturk :)

Plakalar çok iyiymis, araba daha sert duruyor. Hayirlisi olsun hocam

Bülent abi geçen gün komşumun egzozunu patlatmış tüvtürk. Egzozun zaten patlamak üzereymiş bizim gaz vermemiz ile alakası yok demiş. Mümkün olan her vatandaş dışarda yaptırıp gitmesini tavsiye ederim. Hem zamandan hem masraftan tasarruf.

Doğru demiş adam. Tüvtürkün dışındaki emisyon ölçüm yerlerinde altın kaplamalı ayyakbıyla basmıyorlar pedala :) Tüvtürkte çalışan arkadaşın abdestsiz olduğu ihtimali de olabilir tabi.

Şile ve dudullu tüvtürkte yakınlarda muayeneye girdim gazı arabanın içinden ben vermiştim değişiklik mi oldu acaba?

bu arada geçmiş olsun Bülent abi araba 0’da olsa bir acaba oluyor insanın kafasında 😅

3 ay oncede enistemin araci baska istasyon da yaptirmistim

İkisinde de ben bastım gaza

3 ay onceki ile tek fark muayne raporu evrak hic birsey vermediler hersey aninda e devlet isleniyor

Bir hafta öncede ben yaptırdım bundan önceki kullandığım araçlarda 3 bin devire kadar gaza basmamı isterledi. Bu seferkinde bişey istemediler gazada basan olmadı. Ayrıca bu arabanın motor numarası nerde yazıyor?

Eglence goygoy 2 dakika hayata gulmek icin acilmiş basliktir :)

Kural disi ise modlar direk ucurabilir konuyu :)

Sonuc mutlu son :)
Hayırlı olsun abi. Egzoz muayenesini dışarda yaptırmak lazım, hem daha pratik kısa sürer hem de yakıt tasarrufu var gaza bastırmıyorlar 😂

Evet egzoz muayenesi sisteme düşüyor belge vermiyorlar artık.

Bir hafta öncede ben yaptırdım bundan önceki kullandığım araçlarda 3 bin devire kadar gaza basmamı isterledi. Bu seferkinde bişey istemediler gazada basan olmadı. Ayrıca bu arabanın motor numarası nerde yazıyor?
Aynen şu motor numarası nerde yazıyorsa orayı bulup temizlesek de okuyup yazsalar artık.

2008 model Dacia aracım vardı, ilk sahibinin başına gelen olay: ilk muayenesinde aracın motor numarası ruhsatta yazan numaradan farklı çıkmış, muayeneden geçirmemişler aracı. Yetkili servis yazı yazıp ruhsat yenilenmiş tekrar muayeneye girilmiş. Yetkili Servis kayıtlarında görünüyordu o zamanki acemilikle korkmuş motor değişmiş falan sanmıştım, ancak detaylı anlattıklarında durumu kavrayıp aracı öyle almıştım.

Eglence goygoy 2 dakika hayata gulmek icin acilmiş basliktir :)

Kural disi ise modlar direk ucurabilir konuyu :)

Sonuc mutlu son :)

Hayırlı olsun...

Avrupa yakasındaki arkadaşlar için bir yer işaretledim...

Burası bizim Fatih (Pars) ustanın dükkanına yakın köşebaşında...
20 yıla yakındır aynı yere giderim sakin sessiz temiz bir yer gönül rahatlığıyla aracınızı muayene öncesi götürebilirsiniz...

IMG_0372.jpeg

App plaka yuzunden agir kusur yemisligim var hala da Ankarada cesaret edemem

App plaka yuzunden agir kusur yemisligim var hala da Ankarada cesaret edemem
İstanbul yolunda bulunan Tüv Türk'de devamlı aracımı muayeneye götürürüm. Aile aracı Passat B7 app plakaydı ama mühür bulunuyordu plakanın üzerinde muayeneden geçti. Kısa ve uzun far hüzmesini herkese laf olsun diye yazalım diye yazmışlardı gerçi hafif kusur olarak.

Geri
Üst Alt