10-40 yağdan 5-30 yağa geçiş

deny

Yeni Üye
Araç
Golf 5 1.6 102 Midline Otomatik Vites
Golf 5 1.6 düz motor 6 ileri otomatik vites araç için 10-40 yağdan 5-30 a geçmek istiyorum bir sorun çıkarır mı bana. 5 30 f/p yağ önerisi olan var mı? Birde filtreler için Filtron önerir misiniz Mann ile çok farkı var mıdır?

GEÇME SEBEBİNİZ NEDİR
Arabanın kitapçığında önerdiği yağ 5-30 olduğundan geçmek istiyorum, araba rahatlar diye düşünüyorum. şimdiye kadar hiç 10.000 e kadar bekletmemiştim 10-40 yağı 10.000 km oldu ve 1 LT ye yakın yağ eksiltti sanırım üst kapaktan olmuş motorun üstü hep yağdı. Belki yağ eksiltmesi de düzelir diye düşündüm.

caps lock açık kalıyor farkında olmadan üstadım da büyük harf takıntısı nedir yazınca ne gibi bir farklılık oluyor ben çözemedim aydınlatırsanız sevinirim

@Gokfc38 benim takıntım yok.forumlarda b0y0k harfle yazmak diğer üyelere bağırmak, hakaret ve küfür etmek anlamı ifade ettiğini bilmediğinizi öğrenmeniz için yazdım.

Arabanın kitapçığında önerdiği yağ 5-30 olduğundan geçmek istiyorum, araba rahatlar diye düşünüyorum. şimdiye kadar hiç 10.000 e kadar bekletmemiştim 10-40 yağı 10.000 km oldu ve 1 LT ye yakın yağ eksiltti sanırım üst kapaktan olmuş motorun üstü hep yağdı. Belki yağ eksiltmesi de düzelir diye düşündüm.
5-30 geçerseniz muhtemelen daha fazla eksiltecektir. Daha ince bir yağ çünkü. Yağ kaçaklarını çözdükten sonra geçebilirsiniz 5-30

5-30 geçerseniz muhtemelen daha fazla eksiltecektir. Daha ince bir yağ çünkü. Yağ kaçaklarını çözdükten sonra geçebilirsiniz 5-30
Shell Flush ile temizledikten sonra 5w-40 a geçsem peki? Aslında kaçak yoktu en son bakımda nasıl yağ koydular nasıl bakım yaptılar bilmiyorum. Şimdi Shell hx8 5w40 aldım birde Shell Flush, umarım motora zarar vermeden düzgün bir geçiş yaparız. Araç 3 yıldır bende, ben de çok bilmediğimden araçta da önceki sahibi 10w40 kullandığından öyle devam etmiştim hata etmişim.

Selamlar.Yasadiginiz şehir aşırı soğuk degilse 5 30 a geçmemize gerek yok.10 40 vizikositesi cok iyi bir yag 1 lt yağ eksiltme yüksek.5 30 a gecerseniz artabilir.5 değeri soğuk havadaki yağlama degerini ve inceliğini gösterir kisaca... Kaliteli bir 10 40 yağa geçin bence.liqui moly olabilir.

10w yağların çoğunluğu yarım sentetiktir. 5w serisi yağların kötü markalar hariç geneli tam sentetik. 5w40 tam sentetik yağ ideal hatta paraya kıyıp 5w50 alırsanız çok daha iyi olur. Shell hx8 kullanın fiyat performans güzel ürün 10k - 18ayda bir yenileseniz memnun kalırsınız. 3 silindir polo dizel aracımda eksiltme vardı 10w kullanmayı bırakıp 5w40 kullandım bakımdan bakıma ışık yakmadı..

10w yağların çoğunluğu yarım sentetiktir. 5w serisi yağların kötü markalar hariç geneli tam sentetik. 5w40 tam sentetik yağ ideal hatta paraya kıyıp 5w50 alırsanız çok daha iyi olur. Shell hx8 kullanın fiyat performans güzel ürün 10k - 18ayda bir yenileseniz memnun kalırsınız. 3 silindir polo dizel aracımda eksiltme vardı 10w kullanmayı bırakıp 5w40 kullandım bakımdan bakıma ışık yakmadı..
Hocam Urfa da yaşıyorum bu sebepten dolayı 5w-40 seçtim. Burada sıcakların çok fazla olduğunu söylüyorlar.

Geri
Üst Alt