Şanzımandan gelen yeni ses

İbo0619

Yeni Üye
İsim
İbrahim
Araç
Golf 7
Merhabalar 2013 tdi golf sahibiyim. Aracımın kavramasını yaklaşık 5 bin km önce yetkili serviste değiştirdim fakat yeni farklı bir ses duymaya başladım.2 den 3e geçerken tam olarak bir yırtılma sesine benzer cartlama tarzı bir ses duyuyorum.Kafama takıldı baya bu tarz bir problem yaşayan varsa tecrübelerin aktaracak olan sevinirim.

Bende şanzıman veya kavrama değişimi olmadı hiç. 33.000 km’de daha araç zaten. 2020 1.5 TSI

Upvote 0
@İbo0619 hocam merhaba kavramanızı kaç binde değiştirdiniz acaba merak ettim

Upvote 0
Merhabalar 2013 tdi golf sahibiyim. Aracımın kavramasını yaklaşık 5 bin km önce yetkili serviste değiştirdim fakat yeni farklı bir ses duymaya başladım.2 den 3e geçerken tam olarak bir yırtılma sesine benzer cartlama tarzı bir ses duyuyorum.Kafama takıldı baya bu tarz bir problem yaşayan varsa tecrübelerin aktaracak olan sevinirim.
Yetkili servise tekrar gidin belki kalibrasyon vs. ile çözülür. Kavrama gibi duruyor.

Upvote 0
Bir kez benim de başıma geldi 2 den 3 e geçerken emin değilim neyden olduğunu ama sese şu şekilde şahit oldum.. tam vites değişieceği esnada yani 2 den 3 e geçerken ayağımı çektim çok düşük devirde hafif gaza bastım ve çektim o anda oldu. Birdaha rastlamadım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt