Nasıl bir Golf almalıyım?

@BRTRKCLL hocam benim naçizane önerim insignia'ya her yaşta binileceği, Golf'ün daha genç yaşta tercih edilmesi gerektiğidir. 

Benim ilk sıfır aracım iyi ki Golf olmuş, benim için hep bir efsane olarak kalacak, bunu derinden hissediyorum. 

ama bi seçenek daha var oda insignia [emoji4] onunda dolusu 120 bin 
Bende cok düşünmustum basta ama cevre gorus 2 paketli dolu bir insignia bulamamistim. Iyikide olmamis neden. Insignia kotu bir araba degil tasarimi cok hosuma gidiyor fakat artik kasa degistirecek ve malum opel anca iyilestiriyor su kronik arizalarini. Bence golf hala iyi bir tercih

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saolun abiler ilginiz için öncelikle şunu söyliyim bir işimiz var tarım kinoa tarımı o işin getirisi ile almayı düşünüyorum şuan elde OPEL VECTRA A 2.0 İ var tüpsüz -50 hp değil :D   işte abiler araç 17 sneedir bizde  yani şimdi alacağım aracıda en az bi 5 sene binerim işi büyütürsek getriside büyür ozmn favorim a6 işte onun için ben brazda kendime göre almak istiyorum aracı doldrurayım değsin diyorum yani şimdi gidip 101 lira sıfırına vereceksem 20 daha 25 daha harcayıp  doldurmak mantıklı olur AMASYA lıyım ben onun için sordum plaka konusunda amasyadan alıp 05 olsun diye dedim ama olmazsa corumdan alırız orayada bakarım zamanı var daha bir yıl var hemen hemen işte araştırayım  ona göre alacam inş şimdi, aslında biz pek biz km yapmıyoruz şu kadarını söyliiym 

2010 bakım kmsi 173.970

2014 bakım kmsi 177.111 pek km yapmıyoruz ayrıca araç 2000 de alındı 126 bin kmde şuan az sapmalı 182xxx kmde bu tarım işi tutarsa ztn mesleği bırakacağız birnevi emekli gibi emekli ztn baba ondan dolayı artık km yapabiliriz iş le uğraşmayız çnkü işler yoğun oluyor okadar yoğunki 4 senedir tatile gidemedik doğru dürüst  artık km yaparız memlekete gideriz falan az yaksın diyor performansta çok problem değil vectrayı aratmasın yeter ona göre ztn alınca yazılım düşünüyorum daha gçlü olur aracı genelde 1500 2500 devirde kullanıyor üstüne çıkmıyor  bende diyorumki almışken bi kere olsun tm dolu olsun rahat etsin acc dcc falan iyi bir teknoloji bunlardan faydalanalım diyorum ancak kararsız kaldığım nokta manuel mi dsgmi bozulur diye korkuyorum dsgden onun dışnda bi sıkıntı yok babayada test sürüşü yaptırıım  dolu bi golfle bulursam  sever umarım alırız  bu arada o golf alınca vectra bana kalcak bendee onu ypcm 200+ hp haftasonu makinesi yapıp koycam kapıya komple boyası olsun modifiyesi falan herşeyini yapcm nasip olursa Ekli dosyayı görüntüle 4051
Öncelikle hoş geldiniz.

Zamanında  vectra a kasa GT(abim) ve ben de vectra b 1999 model GT kullandım ve zamanının karizma arabasıydı..

Filtre egzoz yapabilirsiniz fakat 200 hp leri görmek kolay değil o araçlarda diye biliyorum...

Başka şeylerden eleştiriler yapılabilir ama DSG'yi öcü gibi algılıyor insanlar,daha doğrusu adı çıkmış veya toplumda böyle bir algı oluşmuş.Her markada her şey mümkün..Üreticinin ve servisin yaklaşımı önemli...Ha keşke a,b,c markaları gibi 6 yıl bilmem kaç km garanti ile satılsa...

opel_vectra_gt_1999.jpg

abi 200 hp den çok çok fazlasını yapıcam 200 hpye atmosferik gelmesi için beyin dereceli egzntirk ıtb yay şapka headers gibi bi sürşey lazım ben turbolamayı düşünüyorum üstündeki motoru indirip c20xe daha doğrusu onun turbosu olan c20let e çevireceğim k16 garret ile 150 hpden 204 hp ye taşımış yani öyle yapılmış ben daha büyük turbo yapacağım nasip olursa  garrett gtx4294r gibi  veya gtx4508r falan varki bunla çok çok üst 1600 hplerden 3200 hplere bahsediyor o kadar uçmayacamda gtx4088r gbii büyük bi turbo ile 600 hp dolaylarını düşünüyorum nasip işte bakalım golf değilde passat ta olabilir 160 170 e doldururum yeter yani şu asistanlar ve acc adaptif şasi koltuk altı çekmece  elektrikli perde 5 bölge klima vsvs yeter herhalde bide hayalet ekran paketini alırım işte bi tarım işimiz var olursa inşallh hepsi olacak 

ama ayrıyeten kendime böyle 1.6 tdi gibi normal bi tek kapı golf te düşünmüyor  değilim güzelde olur nodifiyeye yatkın ztn motor olarak ta öyle audi parçalarını falan büyük intercoolerlarını turbolarını kullanabilirim ki hatta mesela bakın 2.5 190d mersodan adam 2.7 td yapmış silindir büytme falan turbolamış 2 barda 400 hp ve adam  sürekli yanlıyor 8lt tüketim 670 nm tork var bide düşünün o tek japı dizelede öyle bişi yapılabilir az yakar çok kaçar ama onunda önünü açmak için manuel gerek dsg belli biyerden sonra tork kaldırmaz asıl amaç günlük az yakacak bi araç modifiye yapıp keyifni çıkaracak

Geri
Üst Alt