Golf 8'e Neler Yaptım

01 Nisan 2024 yurt genelinde oluşan pozitif dalga ve sıçak havanın verdiği enerji ile gaza gelip ikindi vakti aç karnına iş çıkarıp yazlık MALLORY moduna geçtim🧿

Ekli dosyalar

• IMG_4128.jpeg
    IMG_4128.jpeg
    429.5 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_4127.jpeg
    IMG_4127.jpeg
    404.1 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_4125.jpeg
    IMG_4125.jpeg
    544.9 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_4124.jpeg
    IMG_4124.jpeg
    407.9 KB · Görüntüleme: 68
@ozdemir0629 hocam araç güzel görünüyor maşallah, bir sorum olacaktı, arka difüzör kendinden mi piano black yoksa siz boyattınız mı?
Bende Gti cs bodykit var parlak siyaha boyamıştım kış geçirdi ardından 6 7 ay sonra boya attı. Bayram aktivitesi olarak tekrar boyadım bu seferde yüzey bozuk olduğu için r-line gibi parlak olmadı.

@Acardag teşekkür ederim difizör piano black boyalı olarak geldi. Çokta memnunum hiç sorun yaşamadım difizör ve boyasından.

@ozdemir0629 tamam hocam teşekkür ederim, bende baktım bir kaç yerden piano black olarak geliyormuş...o zaman bana zımpara boya işi çıktı gene :)

-Markası modeli fark etmeksizin takılan intake kitlerin ön tarafı açık, daha rahat ve daha çok hava sisteme girsin mantığı sabit.
-Sıkıştırmayı turbo ayarlıyor ve yapıyor, kaporta aksamındaki hava delikleri doğrudan sıkıştırma oranını etkilemez.
-Bende bu mantık ile birlikte filtreye daha çok ve daha hızlı hava akışı olsun diye ön taraftaki mantıklı ve müsait olan yerleri keserek hava yolu açtım. Deneyip göreceğiz ne olacak , kaşıntı 😅😅

Konu hakkında uzun kullanım değerlendirmesi:

Yaklaşık 8 bin km dir bu şekilde kullanıyorum. Sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimlerinde bolca yağmur, yağış, kar, polen vs gördük ve bugün hava filtresi kutusunu kontrol ettiğimde kum, taş, çamur, su izine rastlamadım. Hem hava yolu hemde kutu bu açıdan temizdi.

Kutu içi ve filtrede ince sinek arı vb böcek baya vardı. Bunuda normal karşılıyorum çünkü uzun yolda aracın önü batıyor zaten.

Performans açısından bir fayda gördüm diyemem. Eşek yine eşek. Belki cihaz ile ölçümde +- bir veri çıkabilir. Yakıt olarakta değişim olmadı. Kesmesemde olurmuş😂 böyle kullanmaya devam edeceğim.

Ekli dosyalar

• IMG_4204.jpeg
    IMG_4204.jpeg
    218.3 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_4203.jpeg
    IMG_4203.jpeg
    233.7 KB · Görüntüleme: 28
@ozdemir0629 tatlı dokunuşlar ile gerçekten çok güzel görüntü almışsınız.
Aynı difüzörden bende almayı düşünüyorum, namtuning diye bir yerde buldum sipariş edeceğim. Merak ettiğim konu şu, siz difüzörü tırnak tırnağa mı taktınız yani üzerindeki difüzörü söküp direk bunları takabildiniz mi? Vidalama işlemi oldu mu?

Geri
Üst Alt