Araç İçi Kamera Düşünceleriniz (FitCamX)

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
Herkese selam internette dolaşırken şöyle bir şey gördüm. Fiyatı biraz tuzlu fakat sanki aracın bir parçasıymış gibi duruyor. Sonradan takıldığı hiç belli olmuyor. Bu yaz ön cam için araç kamerası almayı düşünüyorum. Aklımdaki model Viofo A119 V3. Viofo için ekstradan sigorta kutusuna kadar hat çektirmem gerekecek. FitCamX alıp takarsam elektriği yağmur far sensöründen aldığını belirtmişler. Daha öncesinde araç içi kamera kullanan arkadaşlar bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanici degilim ama saticiyim :)

70mai on kamera
Arka kamera
Gps modulu
Darbe sensöru
Tesisat vb

Sifir kutusunda 3.000 tl

@EsXi Çok şık cihazmış ama bu kadar para vermeye değmez bence.
Viofo A129 Duo kullanıyorum, elektriği çakmak girişinden alıyorum, aküden alma zorunluluğu yok.

Bende gps modüllü 70mai pro var. Gayette memnunum. Çok aşırı fiyatlar vermeyi bende gereksiz buluyorum. Sürekli söngü halinde kaydediyor. Orta yüksek Sarsıntılarda direk acil kayda geçiyor ve silinmeyecek şekilde saklıyor. Çakmaklıktan elektriği aldırdım bende.

Önde 70mai A500S, arkada rc06 var bende de. Eğey memnunum. Montajı vs de kolay oldu.

Bende de 70mai pro plus var. Tavan aydınlatmasından aldım elektriği. Çok memnunum.

@EsXi Hocam bu kadar paralara gerek yok bence. Ben de viofo a129 kullanıyorum çok memnunum. Lehimleyerek kablo karmaşasını da ortadan kaldırırsınız.

Bilmediğiniz marka kameralar almamanızı tavsiye ederim arkadaşlar, görüntü kalitesi kısa vadede üzebilir. Viofo, apeman, 7mai gibi markalara bakın.

https://youtube.com/@Kamerator

Kanalındaki kişi bir çok kamerayı test etmiş bağlantılarına kadar video çekmiş. Dilerseniz oradan bir fikir oluşturabilirsiniz.

Önde 70mai A500S, arkada rc06 var bende de. Eğey memnunum. Montajı vs de kolay oldu.
Bende de aynı set kameralar var. Bir de yine 70mai park modu kablosu ile sigortadan güç verdim. Gerek görüntü kalitesi, gerek 7/24 kayıt özelliğiyle falan çok memnunum. Umarım görüntülere hiçbir zaman ihtiyaç olmaz tabii :)

Kullanici degilim ama saticiyim :)

70mai on kamera
Arka kamera
Gps modulu
Darbe sensöru
Tesisat vb

Sifir kutusunda 3.000 tl
Fiyat süper abi ama nedense Viofo'ya daha bir sıcak bakıyorum :)

@EsXi Çok şık cihazmış ama bu kadar para vermeye değmez bence.
Viofo A129 Duo kullanıyorum, elektriği çakmak girişinden alıyorum, aküden alma zorunluluğu yok.
Aküden şu yüzden almak istiyorum eğer ki Viofo alırsam park modülü de takmayı düşünüyorum park modülünün de çalışması için elektriği sigortadan almam gerekiyor sanırım bu konuda net bir bilgim yok ne yazık ki.

Fiyat süper abi ama nedense Viofo'ya daha bir sıcak bakıyorum :)

Aküden şu yüzden almak istiyorum eğer ki Viofo alırsam park modülü de takmayı düşünüyorum park modülünün de çalışması için elektriği sigortadan almam gerekiyor sanırım bu konuda net bir bilgim yok ne yazık ki.
Evet sigortadan sürekli bi akım almanız lazım. Viofo akü belli bir seviyenin altına düştüğünde aldığı akımı kesiyor akü tam bitmesin diye. Zaten tam tersi bir durumda aküyü bitirene kadar akım çeker. Ama ben şöyle kullanıyorum 70mai'yi, aracı park ettğim yerde güvenliğinden şüphe duyuyorsam çakmaklıktaki usb soketini çıkarıp araçta bulunan powerbank e takıyorum. Şimdi kalkıp arabada powerbank bırakmayın, sıcaktan patlar, araba hatta olduğu semt havaya uçar şeklinde bıdı bıdı yapanlar olacaktır, hiç birine kulak asmayın, yıllardır kullanırım hiç bir problem yaşamadım. Kalkıpta powerbankı yaz güneşinde bir mal gibi ön camın önüne koymazsanız, koltuk altı gözü, kolçak gözü gibi yerlerde kullanırsanız bir sıkıntı olmaz. Neticede arabanın içi 150-200dereceleri görmüyor.

Evet sigortadan sürekli bi akım almanız lazım. Viofo akü belli bir seviyenin altına düştüğünde aldığı akımı kesiyor akü tam bitmesin diye. Zaten tam tersi bir durumda aküyü bitirene kadar akım çeker. Ama ben şöyle kullanıyorum 70mai'yi, aracı park ettğim yerde güvenliğinden şüphe duyuyorsam çakmaklıktaki usb soketini çıkarıp araçta bulunan powerbank e takıyorum. Şimdi kalkıp arabada powerbank bırakmayın, sıcaktan patlar, araba hatta olduğu semt havaya uçar şeklinde bıdı bıdı yapanlar olacaktır, hiç birine kulak asmayın, yıllardır kullanırım hiç bir problem yaşamadım. Kalkıpta powerbankı yaz güneşinde bir mal gibi ön camın önüne koymazsanız, koltuk altı gözü, kolçak gözü gibi yerlerde kullanırsanız bir sıkıntı olmaz. Neticede arabanın içi 150-200dereceleri görmüyor.
Yanlış bilmiyorsam onun içinde bir kontrolcü satılıyor olması gerekiyordu. Akü 11.6 Volt'un altına indiğinde kayıt almayı otomatik olarak sonlandırıyordu.

Geri
Üst Alt