🧿 Golf8 İmpression Ön Konsol Retrofit "Türkiye'de İlk"

Hayırlı olsun...

Bunun montajı bir hayli zahmetli...
Çok renkli şerit ledler gibi değil...
Sağlam bir yer bulmalısın kendine, kapıların tek tek sökülmesi ve plastik iç kısımdaki boşluğu tutan yerler var oranın önce genelde ısıtarak açıyorlar led içeriye konduktan sonra tekrar plastik ısıtılıyor bilgin olsun belkilde bilgin vardır...
Bu işlemi yapan yada bilgisi olan varmı arkadaşlar ? ( kapı ledi montajı)

Çıkmacıdan konsol ledini buldum, parçayı alacağım ama geri kalan tesisatı yapmak için konsolu sökmek gerekiyor mu? Eğer öyleyse şimdilik vazgeçicem, bilgilendirebilir misiniz?

Çıkmacıdan konsol ledini buldum, parçayı alacağım ama geri kalan tesisatı yapmak için konsolu sökmek gerekiyor mu? Eğer öyleyse şimdilik vazgeçicem, bilgilendirebilir misiniz?

Bu ön konsol ledi...

Diğerini yani uzun olanı soruyorsan ilk sayfalarda olduğu gibi sökülecek konsol...

Sadece usb olan parça sökülecek...

IMG_3034.png
IMG_3038.jpeg
IMG_3036.jpeg
IMG_3039.jpeg
IMG_3037.jpeg

Örnektir..

IMG_3041.jpeg

IMG_3042.jpeg

Son düzenleme:
Tamamdır hocam teşekkür ederim, haftasonu söküp bakayım basit gibi duruyor…

Tamamdır hocam teşekkür ederim, haftasonu söküp bakayım basit gibi duruyor…

Elin alışık ise bu işlere neden olmasın çekeceğin tesisatı nereye bağlayacağın önceki sayfalarda yazıyor...

Bundan önceki arabam eski olduğu için bir çok parçası bozuluyordu onları yenilemekle baya tecrübe kazandım, sunroof söküp tamir etmeye kadar yani, vag grubu araç ile uğraşmak çok daha basit geliyor şu an. En güzel yanıda istediğin parçayı bulabiliyor olman istediğin gibi retrofit, tuning, kodlama yapabiliyor olman…golf almak için bu yılları beklemekle geç kalmışım:)

@metinkar abi bulduğum parçacı 2000 tl göğüsteki uzun led için, 1500 tl saklama gözü için istiyor sence bu fiyatlar normal mi? vossan müslüm bey ile görüştüm şu an elimizde yok dedi başka bir çıkmacı biliyor musun?

@metinkar abi bulduğum parçacı 2000 tl göğüsteki uzun led için, 1500 tl saklama gözü için istiyor sence bu fiyatlar normal mi? vossan müslüm bey ile görüştüm şu an elimizde yok dedi başka bir çıkmacı biliyor musun?

Parça numaralarından sorgulatıp servisten bir fiyat alır mısın...

Çıkmacılar da bu ürünler fazla bulunmaz bulduğun zamanda alacaksın tabi servisteki rakamlar ile karşılaştırıp...

1.151₺ almışım geçen ay saklama gözündeki ledi...

Son düzenleme:

Aracı aldığım bayi ortalama 2500 tl gibi bir fiyat veriyor(uzun olan konsol ledi) fakat parça daha önce türkiyeye yedek parça olarak istenmemiş dolayısıyla net fiyat değil, değişkenlik gösterebilir dedi, parça kodu 5H1947096, tesisatı içinde bir yorum yapmadı.

Dolayısıyla çıkmacıdan alacak gibiyim.

1701515712991.png

kablo diagramı bu şekilde L243 istediğimiz parça...

Buradaki yönelime göre ilk önce T17x-T17u ve T17y-T17v soketlerine gidecek gidecek oradanda B480 B433 bağlantıları yapılacak olarak gözüküyor.

1701516039383.png
Görseldeki A ve B soketleri ulaşması uğraştırıcı duruyor. Ben A ve B soketlerine bağlamak yerine direkt bcm25 dediğiniz bağlantıya gitsem bir sorun olur mu?

bcm25 tam olarak hangi soket ve pin oluyor onuda söyleyebilir misiniz?

Geri
Üst Alt