Golf Mk7 1.4TSI Coupe Projesi

Aslında kırmızı beyaz gri gümüş cok bulunuyorda keşke yariş mavisine boyatsaydın :)

Ekli dosyayı görüntüle 64503Ekli dosyayı görüntüle 64504

Şimdilik çamurluk ve kaputumuzu taktık fakat farlar henüz hazır olmadığı için ince ayar kısımlarını sonraki aşamaya bırakıyoruz. Far arayışımız devam ediyor. Bu aşamada aracın iç kısmına giriştim ufaktan ilk başta Golf 7 Highline ile 7.5 Highline arasındaki şema farklarını çıkardım.
Ekli dosyayı görüntüle 64505

Bu şekildeydi eksik kablomuz yok fazla fazla vardı hatta. Golf 7.5 larda Ana güç(+) Şase Can High Can Low ve BCM ye giren 1 adet kablo mevcut. Düzenlemek adına fazla kablolardan öncelikle kurtuldum
Ekli dosyayı görüntüle 64507

Ardından güzelce soketlerimizi tekrardan orijinal formuna çevirdim. Ekli dosyayı görüntüle 64508

AFS beyni Golf 7 highline’da 7P6 907 xxx olarak başlayan eski nesil, 7.5 larda bu parça gatewaye benzeyen 3q0 907 338 li parçalar, donör bir AFS beyni ile şemalarını çıkarttım ve BCM bölümünü biraz dağıttım
Ekli dosyayı görüntüle 64506

Aradaki farkı görmeniz adına bahsettiğim iki beyin bu şekilde
Ekli dosyayı görüntüle 64509

Aracımda DCC olduğu için AFS beynine giren ağırlık sensörü vs kabloları yoktu bu sebepten gene işimiz biraz kolaylaştı. Ekstradan 2 kabloyu gatewayden AFS ye taşıdım, onun haricinde soket değişimi ve kabloların yerlerini değiştirme işlemiyle günü kurtardık.

İş yoğunluğu ve malzeme tedariğinden dolayı şuanlık biraz beklemeye aldım aracı. Yakın zamanda işlemleri hızlandırma ümidiyle inşallah😁
Hocam,sonradan taktığınız modülün LOW versiyon olduğunu görüyorum,bunun aynı seri numarasının arkasına F harfi gelince bu AFS modülü HİGH versiyon oluyor,ikisinin arasında ne gibi farklar var?

Hocam,sonradan taktığınız modülün LOW versiyon olduğunu görüyorum,bunun aynı seri numarasının arkasına F harfi gelince bu AFS modülü HİGH versiyon oluyor,ikisinin arasında ne gibi farklar var?
F ler yeni tip Led farlarda çıkıyor genelde IQ Light vs.

Maaşallah çok güzel olmuş kazasız belasız 🧿

DLA özelliği olan farların parça kodunu paylaşa bilirmisiniz?

Araç ne durumda, tamamlanmıştır umarım foto alabilir miyiz @MeetGarage

Son düzenleme:
Bu aracın son durumu ne oldu? Merak ediyoruz dogrusu. 🙂
Maalesef bazı noktalarda işler istediğim gibi gitmedi, kur artışları ve dükkanla alakalı taşınma durumu vsden şuanlık arabayı branda altı yatış moduna aldım bu yazın tekrardan başlayacağım inşallah. Boya kısmında ustalar maalesef çok üzdü. Yazın tekrardan bir boya işlemi olacak araca kalan parçalar şuanlık depoda bekliyor.

Maalesef bazı noktalarda işler istediğim gibi gitmedi, kur artışları ve dükkanla alakalı taşınma durumu vsden şuanlık arabayı branda altı yatış moduna aldım bu yazın tekrardan başlayacağım inşallah. Boya kısmında ustalar maalesef çok üzdü. Yazın tekrardan bir boya işlemi olacak araca kalan parçalar şuanlık depoda bekliyor.

Yeni yer neresi şuan Avcılardan ayrıldınız mı...

Geri
Üst Alt