Yağ Basıncı Uyarısı

Hiza

Yeni Üye
İsim
Hidayet
Araç
Golf 7
Merhaba Arkadaşlar;
Aracım 2013 1.6 TDI Golf.
Aracımın yıllık bakımı 3 ay önce gerçekleşti. Shell yağ kullanmıştım.
Olaydan 1 hafta önce de yazılım attırmıştım.

Geçen günlerde havaların soğuk olduğu bir sabah aracımı çalıştırdığımda devir göstergesi 1'in üzerinde önce biraz dalgalanma yaşadı sonra yağ basıncı uyarısı verdi. Kırımızı bir uyarı olduğu için aracı stop ettim, tekrar çalıştırdığımda 3-5 sn sonra aynı şekilde uyarı aldım. Ustama gönderdim hatayı arabayı çalıştırma çekici ile getir bakalım dedi. Çekici ile götürdüğümde tamirhanenin önünde tekrar çalıştırdım. Hiçbir uyarı vs vermedi. Ustam yağın kötü olduğunu değişmesi gerektiğini vs söyledi ama. 3 ayda ne kadar kötü olabilir diye sorsam da bir cevap veremedi. Bu şekilde sürmeye devam etmemeni tavsiye ederim dedi.

Bu konuda bilgi sahibi olan ya da benzer bir durumla karşılaşan var mıdır?
Teşekkürler

Yan sanayi yağ filtresi kullanıldıysa sebep olabilir diye düşünüyorum. Orijinalliğinden emin olduğunuz yağ filtresi satın alın ve aracın yağını değiştirin. Devam ederse kalan şeylere bakılır. Araç kaç bin km de?

Upvote 0
Yan sanayi yağ filtresi kullanıldıysa sebep olabilir diye düşünüyorum. Orijinalliğinden emin olduğunuz yağ filtresi satın alın ve aracın yağını değiştirin. Devam ederse kalan şeylere bakılır. Araç kaç bin km de?
Araç 215bin km’de.

Upvote 0
Merhabalar . Öncelikle geçmiş olsun . Hangi karakteristikte bir yağ kullanıldığı , araca doğru yağ filitresinin takılıp takılmadığı , ve karter de bulunan yağ süzgecinin durumu çok önemli. Sizlere tavsiyem yeniden bir yağ bakımı yaptırın orjinal 5w30 yağ kullanmanız Man marka orjinal araca uyumlu olan filitre kullanmanız . Daha önce yağ soğutucusuna bir işlem yaptırdıysanız yada motor yağının temas ettiği bir yerde işlem yaptıysanız yağ süzgecini de kontrol ettirmenizi öneririm .

Upvote 0

Geri
Üst Alt