Acil- Dizel Partikül Filtresi problemi

berke05

Üye
İsim
Berke
Dostlaf herkese tekrardan merhabalar.

Hiç keyfim yok, araç inanılmaz yoğun bir beyaz duman atıyor. 1 aydır falan zaten motor ışığı yanıyordu ama biraz sporta alınca vesaire partikül yaktığında arada sönüyor genel olarak yanıyor. Son iki gündür devir 1000'in altında ama deli gibi Duman atıyor. yani devir dejenerasyon işlemi yapıyor gibi görünmüyor. Partikül sebepli böyle duman atması mümkün mü?

Son düzenleme:

Dostlaf herkese tekrardan merhabalar.

Hiç keyfim yok, araç inanılmaz yoğun bir beyaz duman atıyor. 1 aydır falan zaten motor ışığı yanıyordu ama biraz sporta alınca vesaire partikül yaktığında arada sönüyor genel olarak yanıyor. Son iki gündür devir 1000'in altında ama deli gibi Duman atıyor. yani devir dejenerasyon işlemi yapıyor gibi görünmüyor. Partikül sebepli böyle duman atması mümkün mü?
merhaba aracınızın km fazla ise partikül iptali yaptırın başka seçenek yok benimde partikülden dilim çok yandı 6 ay booş yere herşeeyi denemişim yaptığım masraflarda cabası ömrü bitti ise yenisi taktırcak durumunuz yok ise iptal ettirin duman felan atmıyor araç bilginiz olsun 8 aydır partikül iptal şekilde kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım

Upvote 0

merhaba aracınızın km fazla ise partikül iptali yaptırın başka seçenek yok benimde partikülden dilim çok yandı 6 ay booş yere herşeeyi denemişim yaptığım masraflarda cabası ömrü bitti ise yenisi taktırcak durumunuz yok ise iptal ettirin duman felan atmıyor araç bilginiz olsun 8 aydır partikül iptal şekilde kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım
Çok teşekkür ederim araç 180k km civarında. Yağda da, suda da hiç bir eksilme yok. Bu duman partikülle alakalı olabilir mi? Yine manuelde devir yüksek veya sportta zorlasam yakıp dumanın kesilme ihtimali var midir? Çok kafaya taktım

Upvote 0
Conta falan mı diye korkuttu beni açıkçası, partikül olduğunu bilsem rahatlarim

Upvote 0
Çok teşekkür ederim araç 180k km civarında. Yağda da, suda da hiç bir eksilme yok. Bu duman partikülle alakalı olabilir mi? Yine manuelde devir yüksek veya sportta zorlasam yakıp dumanın kesilme ihtimali var midir? Çok kafaya taktım
duman partikülden olabilir rejenerasyon sırasında partikül yakıldığından duman atıyor muhtemelen benim aracım clh motor 1.6 tdı 220 binde
yağmurlu günde partikül temizlemek için çok devirli kullandım daha sonrasında bendedde duman atmıştı ve motor arızası oluştu diye endişelenmiştim egsoz sıcaklık sensörlerimde bozuldu bu arada partikül tıkandığında

Upvote 0
duman partikülden olabilir rejenerasyon sırasında partikül yakıldığından duman atıyor muhtemelen benim aracım clh motor 1.6 tdı 220 binde
yağmurlu günde partikül temizlemek için çok devirli kullandım daha sonrasında bendedde duman atmıştı ve motor arızası oluştu diye endişelenmiştim egsoz sıcaklık sensörlerimde bozuldu bu arada partikül tıkandığında
ama tüm bu sorunlar dumanlar partikül iptalinden sonra düzeldi iptal edilmesini desteklemiyorum fakat yenisi 40 bin tl civarıyken yenisini alıp takamazdım iptal ettirmek en mantıklısı katkı atmak veya temizlettirmek çözüm değil

Upvote 0
Tekrardan çok teşekkür ederim cevabınız için. Aklıma takılan partikül atarken devir 1000 lere dayaniyordu. Artık onu Da yapmıyor:( devir normal, ama tren gibi beyaz duman atıyor.

Upvote 0
motor ışığı yanıyorsa devir 1000 devirde kalmıyor aynı 800 devir rölantide çalışor üstadım

Upvote 0
motor ışığı yanıyorsa devir 1000 devirde kalmıyor aynı 800 devir rölantide çalışor üstadım
Çok çok teşekkür ederim, inanılmaz bir beyaz duman atıyor ondan korkuyorum sıkıştırmaya ama bugün yine akşam çıkıp bir 3 bin devirde falan sıkıştırayım. Sonraki çare mecbur iptal gibi görünüyor. İlk aşamada şu duman kesilsin başka bir şey istemiyorum, iinşallah yakar ve temizlenir bugün:(

Upvote 0
Odis veya vagcom var ise duman sebebine uzaktan bakayım. İstanbulda iseniz iptal edelim.

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun Umarım kısa sürede çözüme kavuşursunuz. Bizde var bi 165.000 Kmde dizelcik şimdiye kadar dfp sıkıntısı yaşamadım ama trafik yok yaşadığım yerde o yüzden sanırım pasif te sürekli temizliyebiliyor. Sizin km ne kadar acaba ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt