Kavrama Değişimi

Ahmet Acar

Üye
Araç
2015 Golf VII 1.4 TSI (ACT BMT) Highline
GOLF 7 1.4 TSI ACT BMT DSG 2015 model aracımın 120.000 KM ağır bakımlarını yaptırmaya gitmişken kavramadan da ses geldiğini farkedip onun da değişmesi için gerekli işlemlere başlamıştım. Ustamın "bu kadar açmışken volanı da değiştirelim mi?" demesinden sonra gerekli ise bakalım abi en azından bir fiyat alayım aklımızda olsun dedim. Fiyattan dolayı durumunu sorup iyi durumdaysa değiştirmeyelim dedim. Parçanın durumunu sorduğumda şu anlık bir sorun gözükmüyor dedi ama aklım volanda kaldı bu sefer. Aklımdaki tek şüphe fiyattan dolayı değiştirmedim ama ileride daha büyük sorunlar açar mı, sizce değiştirmeli miydim ?

Bir sorun ve şikayetiniz yok ve söküldüğünde de bir sorun görünmüyorsa yapacağınız her değiştirme ustaya yarayacaktır. Geçen skodaturkey.com'da birisi kalorifer sıcak üflemiyor diye sorunu vardı. Gittiği usta önce termostatı değişti açmıyor diye, sonra radyatör tıkalı diye radyatörü değişti, yetmedi devri daimi de değişti sonuç, müşterinin elinde var sıfır ama usta parayı kaptı, hatta parçacı da iyi iş yapmış. Bu şuna benzer, rahatsızım doktor bey diyorsun, "dur bir ameliyat edelim bakalım neyin var" der gibi bir şey! Allah dürüst insanlarla, dürüst ustalarla karşılaştırsın diyeyim.;)

Upvote 0
hocam bir kaç sorum olucak:

d konumda ike 2vitesten 3ü vitese geçerken titreme var mı

araba komple titriyor mu?

araba ilk çalıştığında n konumdan R veya Dye aldığınızda direk araç kalkıyor mu? hareketlenmesi için 2-3 sn beklemek gerekiyor mu?

hafif yokuş -hafif eğimde bile araç d konumdan harekete mi başlıyor yoksa geriye kaçırma yapıyor mu?

volan ve kavrama lux markada 1.6 dizeller için 1 ay önce değişim dahil 15 bintl idi siz ne fiyat aldınız

Upvote 0
DSG için volan değişimi yararınıza olacaktır, ilerleyen zamanlarda rolantide beklerken sallantı yaşayabilirsinizi ki yaşanması muhtemel :)

Upvote 0
55 binde kavrama degistirdim ben de volan degismedi 94 bin km deyim suan en ufak bir sıkıntı yok hocam

Upvote 0
Bir sorun ve şikayetiniz yok ve söküldüğünde de bir sorun görünmüyorsa yapacağınız her değiştirme ustaya yarayacaktır. Geçen skodaturkey.com'da birisi kalorifer sıcak üflemiyor diye sorunu vardı. Gittiği usta önce termostatı değişti açmıyor diye, sonra radyatör tıkalı diye radyatörü değişti, yetmedi devri daimi de değişti sonuç, müşterinin elinde var sıfır ama usta parayı kaptı, hatta parçacı da iyi iş yapmış. Bu şuna benzer, rahatsızım doktor bey diyorsun, "dur bir ameliyat edelim bakalım neyin var" der gibi bir şey! Allah dürüst insanlarla, dürüst ustalarla karşılaştırsın diyeyim.;)
Amin diyelim hocam (y)
Allah'tan ustam da değiştirmeyelim diye tepki verdi 😅

Upvote 0
hocam bir kaç sorum olucak:

d konumda ike 2vitesten 3ü vitese geçerken titreme var mı

araba komple titriyor mu?

araba ilk çalıştığında n konumdan R veya Dye aldığınızda direk araç kalkıyor mu? hareketlenmesi için 2-3 sn beklemek gerekiyor mu?

hafif yokuş -hafif eğimde bile araç d konumdan harekete mi başlıyor yoksa geriye kaçırma yapıyor mu?

volan ve kavrama lux markada 1.6 dizeller için 1 ay önce değişim dahil 15 bintl idi siz ne fiyat aldınız
Hocam genelde 3. vitese kadar D konumunu kullanmıyordum ama test etmek için kullandığımda kalkarken arada titretip arada vuruyor gibi oluyordu, 3'den 4'e geçerken biraz boşta kalıyor gibi oluyordu ses yükseliyordu 1sn sonra harekete geçiyor gibi oluyordu.

Arabada komple titreme yoktu.

İlk çalıştığında vites geçişlerinde ve yürüründe sıkıntı yoktu ama bazen R den D ye alınca biraz bekletiyordu.

Yokuşta geriye kaçırma yapmıyor gibiydi daha doğrusu auto hold ve S'te kullandığım için pek farkına varmadım.

Fiyat olarak da parça fiyatına luk marka 7000, basınç tüpü kontrolü ve hidrolik değişimi dahil 9000'e gelmiş oldu ama hem parçacı hem ustam tanıdık olduğu için işçilik ve kâr payı vermedim sayılır.

Upvote 0
DSG için volan değişimi yararınıza olacaktır, ilerleyen zamanlarda rolantide beklerken sallantı yaşayabilirsinizi ki yaşanması muhtemel :)
Teşekkür ederim hocam ama değiştirmedim artık gittiği yere kadar diyelim 😅😅

Upvote 0
Hocam kavrama ve volan değişimine toplu fiyat almadım ama parça fiyatı olarak kavrama için 7000, volan için 6000 fiyat vardı.
İyiniyet senaryosunda

Yetkilinin müsteriyi depresyona sokacağı ihale açılış bedeli 33 bin

Almanya ile digital bağlantılar yapıcaz (sonuçlanması 4 saat ila 24 saat süren işin bu kısmı müsteride şükretme/biat/kader inancında pekistirme /kabullenme durumunu ortaya çıkarıyor)

İstinaf da cezanızı 11.000 e düsürücez. (Artık iyi niyette 2500 e falan iş bitirme kalmadı o 4 sene önceydi)

Dısarda 7000 bine kavrama değismis daha ne olsun.

Hayırlı olsun.

Upvote 0

İyiniyet senaryosunda

Yetkilinin müsteriyi depresyona sokacağı ihale açılış bedeli 33 bin

Almanya ile digital bağlantılar yapıcaz (sonuçlanması 4 saat ila 24 saat süren işin bu kısmı müsteride şükretme/biat/kader inancında pekistirme /kabullenme durumunu ortaya çıkarıyor)

İstinaf da cezanızı 11.000 e düsürücez. (Artık iyi niyette 2500 e falan iş bitirme kalmadı o 4 sene önceydi)

Dısarda 7000 bine kavrama değismis daha ne olsun.

Hayırlı olsun.
Çok teşekkür ederim hocam.

Upvote 0

Geri
Üst Alt