Seni Bulacam Olummm - Nereden Geldiğini Bulamadığım Zıngırtı/Tıkırtı Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Güneşlik içindeki aynanın kapağı lambaya vuruyormuş tespit ettim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güneşlik içindeki aynanın kapağı lambaya vuruyormuş tespit ettim.

evet işte tam üzerine bastınız hocam, ayağınızı kaldırınız :)

ben servise gidene kadar güneşlik açık geziyorum valla, bıktım zırıl zırıl.

evet işte tam üzerine bastınız hocam, ayağınızı kaldırınız [emoji4]ben servise gidene kadar güneşlik açık geziyorum valla, bıktım zırıl zırıl.
Hocam.servisten sonra ses kesiliyor. Tavsiye ederim.

Hocam.servisten sonra ses kesiliyor. Tavsiye ederim.SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En kısa zamanda servise uğrayacağım, basit bir sorun ama biz değil bir yabancı bindiğinde yadırgarlar bu neyin nesi sıfır golfte diye [emoji4]

Evet son 1-2 aydır kafayı yiyordum. Sağ cam-torpido - emniyet kemeri - cam tavandan mı geliyor bu zıngırtı diye diye kafayı yemek üzereydim ki şans eseri buldum. Arabayı kullanırken her çukurda, her kasisten geçerken ve kapyı her sert kapatmada rahatlıkla duyulabilen zıngırtı sesi meğer sağ yolcu güneşliğinden geliyormuş. Biraz pozisyonunu değiştirince çözüldü. Resmen cam zırıldaması gibi bir ses ve beni uyuz ediyordu. Benzer ses gelirse kontrol edin derim. 

En kısa zamanda servise uğrayacağım, basit bir sorun ama biz değil bir yabancı bindiğinde yadırgarlar bu neyin nesi sıfır golfte diye
emoji4.png

valla bende aynı düşünüyorum biri binicek arabaya

-lağğğnn olm bu ne ya bunun burasından ses geliyooo, senin alacağın arabanın ... diye yorum yapacak rezil olcaz ;)

7 bin kmdeki aracımda da sağ güneşlikten ses gelmeye başladı, ben bu kadar erken beklemiyordum bu tür seslerin çıkmasını,sesin geldiği yeri de bugün şoför kapısını kapatırken buldum, normalde sürüş esnasında duyuyordum sesi ama araç sürerken yerini tespit edemiyordum

7 bin kmdeki aracımda da sağ güneşlikten ses gelmeye başladı, ben bu kadar erken beklemiyordum bu tür seslerin çıkmasını,sesin geldiği yeri de bugün şoför kapısını kapatırken buldum, normalde sürüş esnasında duyuyordum sesi ama araç sürerken yerini tespit edemiyordum
Selam arkadaşlar.Benim aracımda 2015 pasifik mavi aynı sıkıntıyı bende yaşadım halen devam etmektedir.daha 500 km bile olmadan gözlük koyma yeri ses yaptı gözlük koyamıyorum.ayrıca sanroof dan da ses gelmektedir.ama alıştım mecburiyetten bu şekilde devam ediyoruz.

Selam arkadaşlar.Benim aracımda 2015 pasifik mavi aynı sıkıntıyı bende yaşadım halen devam etmektedir.daha 500 km bile olmadan gözlük koyma yeri ses yaptı gözlük koyamıyorum.ayrıca sanroof dan da ses gelmektedir.ama alıştım mecburiyetten bu şekilde devam ediyoruz.
birol abi gta ya takılsan bu sorunların çözümü şıp diye gidiverirdi  :('

Merhaba benim ses sorunu halloldu. Servise uğradım, yolcu tarafındaki güneş siperiliğinden ses geldiğini belirttim, orada bir parça eksik olduğunu söylediler Golf'lerin bazılarında geldiğini bazılarında gelmediğini onu eklediklerini söylediler.

Bu konuyla ilgili bir bültenyayımlandığını bi ara sadece parça eklendiğini bi ara komple güneşlik yenilendiğini belirtti SD. Ama bugün yapan ustanın söylemine göre kendi aracında da aynı sorun varmış direk anlayıp değiştirmişler.

Bu parça değişiminden sonra pilot tarafındaki güneş siperliğinden ses gelmedi, titreme falan da olmadı kapıyı kapatınca defalarca test ettim. 
Gözlüklük kısmında gelince stabilize, tırtıklı asfaltta oradan zırıldı geldiğini söyleyince test sürüşü yaptık, sesi ben duydum ama usta o sese aşına olmadığı için duymadı, kendimi deli gibi hissettim ahahahahaha :)

@jajajahah hah haaa degerli hocam hepsı oyle merak etmeyin bazen dumayacagı tutuyor işte sorun ortadan kalkmış ya buna çok sevindim  :('

@EMRAH ATTS teşekkürler hocam. @yusuf @silvershadow @maniax hocalarım değerli yönetici arkadaşlarım.

Sorun çözüldü, sizin içinde uygun ise başlığı kapatabilir misiniz.

Teşekkürler. 

Geri
Üst Alt