EGR kodlaması yardımı !

cannn3715

Üye
İsim
cavit
Araç
seat
Merhaba 2004 leon 16. 16V BCB motor için vag com aracılığı ile EGR iptal edilebilir mi yazılımdan, EGR iptalini nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı ?

misal hız sabitleme için 11463 kodunu girince aktif yada 16167 kodunu girince deaktif oluyor yani kapanıyor. egr içince böyle bi kod var mı?

Egr kontrolü motor kontrol yazılımda diye duyduk. Daha önce şahit olmadım kodlama ile kapatılmasına.

@İlker34 teşekkür ederim anladığım kadarıyla vag com ile egr yi iptal etmek mümkün değil o zaman?

Bende ecu haritalarindan kontrol ediliyor diye biliyorum, hangi durumda nekadar acip kapamasi gerektigi haritalarda kodlu, yazilimcilar bunu her durumda egr kapali konumu kodluyorlar, ancak egr valfi hareket edemiyecek kadar kurum tuttuysa ek olarakta sac bir parca ile körlüyorlar.

Bende ecu haritalarindan kontrol ediliyor diye biliyorum, hangi durumda nekadar acip kapamasi gerektigi haritalarda kodlu, yazilimcilar bunu her durumda egr kapali konumu kodluyorlar, ancak egr valfi hareket edemiyecek kadar kurum tuttuysa ek olarakta sac bir parca ile körlüyorlar.
Cevabınız için teşekkür ederim @Forsss EGR valfim sıfır takıldı ama arada EGR den aşırı akış hatası veriyor, Pierburg orjinalindede aynı sorun vardı o yüzden değiştirmiştik iki hafta önce ve kurum yok denecek kadar azdı çıkanda. Durum böyle olunca acaba vag com ile tamamen iptal edebilirmiyim düşüncesi oldu. peki fişini çekip yada çekmeyip araya direk metal conta atıp körlesek sorun çıkarmı acaba bide metal contayı EGR ile motor arasına mı EGR ile geri dönüşemi atmalıyız acaba?

Cevabınız için teşekkür ederim @Forsss EGR valfim sıfır takıldı ama arada EGR den aşırı akış hatası veriyor, Pierburg orjinalindede aynı sorun vardı o yüzden değiştirmiştik iki hafta önce ve kurum yok denecek kadar azdı çıkanda. Durum böyle olunca acaba vag com ile tamamen iptal edebilirmiyim düşüncesi oldu. peki fişini çekip yada çekmeyip araya direk metal conta atıp körlesek sorun çıkarmı acaba bide metal contayı EGR ile motor arasına mı EGR ile geri dönüşemi atmalıyız acaba?
Egrnin fisini cekerseniz bence ecu egr arizasi verip araci koruma moduna alir, sadece manuel korlersenizde ariza verme ihtimali var ancak denene bilir ariza verirse ecudan iptal ozaman olur sac plakayi zannedersem 2 taraftanda koyup iptal ediyorlar.

Benim aracimda farkli zamanlarda 2 kere egr arizasi verdi kontak kapat ac yapinca duzeldi ozaman arastirmistim su an 3. kez yaparsa yeni parca fiyatina gore iptali dusunecegim. İptal eden daha tecrubeli arkadaslar daha kesin bilgi verebilir diye dusunuyorum.

Arastirma yaparken asagidaki videoya denk gelmistim bir inceleyin. Gecmis olsun

Egrnin fisini cekerseniz bence ecu egr arizasi verip araci koruma moduna alir, sadece manuel korlersenizde ariza verme ihtimali var ancak denene bilir ariza verirse ecudan iptal ozaman olur sac plakayi zannedersem 2 taraftanda koyup iptal ediyorlar.

Benim aracimda farkli zamanlarda 2 kere egr arizasi verdi kontak kapat ac yapinca duzeldi ozaman arastirmistim su an 3. kez yaparsa yeni parca fiyatina gore iptali dusunecegim. İptal eden daha tecrubeli arkadaslar daha kesin bilgi verebilir diye dusunuyorum.

Arastirma yaparken asagidaki videoya denk gelmistim bir inceleyin. Gecmis olsun

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim sanırım araç benzinlide olsa egr iptali için tuuning firmasına başvurmak gerekecek. yada sizin de dediğiniz gibi bu şekilde kullanmaya devam edeceğim. arıza lambası yakarsa da vag kkl ile söndüreceğim. açıkçası egr faal çalışır olması için değiştirmiştim ama bir müddet daha kullanım sonrası tekrar hata yaparsa ona göre hareket edeceğim.

Bence hiç iptal etme
İptal etmeyi düşünme nedenim, aklına düştükçe motor arıza lambası yaktırması, vagcom ile bağlandığımızda ise aşağıdaki hatayı veriyor ;

16786- EGR System: Excessive Flow
P0402 - 35-10 - - - Kesik Kesik aralıklı

Geri
Üst Alt