Jump to content

Recommended Posts

Merhaba Sevgili Golftutkusu Dostları;

Kaliper Kapak Taktırmayı Düşündüğümden Böyle Bir konu açma gereği duydum. Bu konuda Her şeye açıklık getirip Bilgi ve Becerilerimizi paylaşıp ortak bir noktaya ulaşmayı amaçladım. Şayet çıkacak sonuç doğrultusunda bu işlemi yapmaya yada yapmamaya sizlerinde yardımıyla karar vermek istiyorum.Forum da bu konuda bir eksikliğinde kapanacağı düşüncesiyle bir kaç soru ile konuya giriş yapayım.

1- Esas olsan Güvenlik ve Fren olduğu için Bu uygulamanın olası bir problem yaşatması ve sonuçları nelerdir?

2-Faydaları ve zararlarının karşılaştırılması ne sonuç verecektir? ( +ve - yönler)

3-Yapmayı düşünenler için Hangi yol ve ne tür ürünler kullanılmalıdır? Teşekkür ederim herkese saygı ve selamlar :) 

Biraz araştırma sonucunda çok güzel örneklerle karşılaştım. Hatta Forum üyelerimizden @fatihan arkadaşımız kendi el emeği ürünü çok hoş bir sonuç elde etmişti. Kaliper kapaklar ebat olarak farklılık gösterdiği gibi Metal-Ser  plastik şikelinde farklı materyalleri de bulunuyor. bazıları için ise en iyi sonuç kaliteli bir boyama işlemi oluyor. Aranızda Bunlardan herhangi biri yada birkaçını Tecrübe Etmiş olan Dostumuzun fikir ve Görüşleri son derece önemlidir.

Not : Buradan çıkacak sonuca göre yapmak kararım olursa; ben  Kaliper kapaklarımı Mavinin güzel bir tonu olarak seçmeyi düşünüyorum( Araç Pasifik Mavi- Madrid 17 ' Jant) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben lastik değişimi sırasında aklımda olupta amaan şimdi bütün lastikler sökülecek kim uğraşacak derken değişim yapan arkadaş gti panjuruda görünce abi şurdan bi bayrak kırmızı sprey boya al ben yaparım dedi hoş olur dedi cidden güzel oldu boya işi kaliperden ziyade jantları ön plana çıkartıyor tavsiye ederim gri demir görüntüsünden iyi

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kırmızı elimde var olmazsa bir deneyeceğim. yakın zamanda Rot balans için ustaya gittiğimde denerim artık. ama kırmızının çok da uygun olacağını hiç düşünmedim. Teşekkürler yorumunuz için

One Life Live it.!!!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender hocam ben de araştırdım biraz. Bir zaman sonra erime riski olabiliyormuş. Özellikle yayladan inerken içinuzun süre fren yaparsanız sıkıntı olabilir. Bence boyama yapın. Bugün benim yaptığım gibi.IMG-20160423-WA0021.jpegIMG-20160423-WA0017.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
@Ender hocam ben de araştırdım biraz. Bir zaman sonra erime riski olabiliyormuş. Özellikle yayladan inerken içinuzun süre fren yaparsanız sıkıntı olabilir. Bence boyama yapın. Bugün benim yaptığım gibi.IMG-20160423-WA0021.jpegIMG-20160423-WA0017.jpeg

Yusuf Hocam söyledikleriniz mantıklı aslında. sizin uygulama çok hoş olmuş bu arada midline olmuş Higline [emoji1]

One Life Live it.!!!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yusuf hocam boyama işlemi kafama daha fazla yatar oldu. önceki aracımda da boyamıştım . Ne tür boya kullandın? Marka vs ? haftaya Rot-Balans yaptıracağım o ara boyamış olurum hem :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ender yazdı:

Teşekkür ederim...şimdi sırada boyanın renk seçimi kaldı. :) 

Hocam bence kırmızı. Hem bordo mavi olacaktır. Hem de siyah jant a da çok yakışacaktır. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, yusuf yazdı:

Hocam bence kırmızı. Hem bordo mavi olacaktır. Hem de siyah jant a da çok yakışacaktır. ;)

Bordo-Mavi mi :) Ben Fenerbahçe liyim yau :)  Hımm neyse bunu bi düşüneyim ben...Bu arada 1 kutu yetermi acaba ? (400 ml) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Stok olarak kaliper kapagi bu renkte gelmedigi icin. Yada brembo olmadigi icin benim pek gözüm alisamiyor. Normal hali daha guzel gibi. Ama zevkler farklı. Bugun bir beetle gordum yeni kasa mat turkuaz renge kaplatmis altini. Tavan beyaz renk. Arkasinda da kocaman "Smurfs" yaziyordu. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Mete45 brembo yazan yerine mk7 vw simgeli kaliperden alabilirainiz hem plastik hemde yat verniği ile yapıyorlar parlak ve kir tutmuyo ama ikinci mesajımda aluminyum olanı atmıştım adamlar baya iddalı. Ayrıca istediğin rengi yaparlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: mehmetcimcik
      Merhaba abiler arkadaşlar golf 7 için kaliper kapağı düşünüyorum vidalama şeklinde mi daha sağlıklı olur yoksa yapıştırmamı hangisini önerirsiniz ve ya yaptırma zararlı diyen var mi

• Yeni Oluştur...