ÖTV Matrahları Güncellendi

Ekli dosyayı görüntüle 62083
499.000tl. neresinden tutsan elde kalıyor
O kadar yüzsüzleşmişler ki böyle açıklama girebiliyorlar. Düzgün bir denetleme mekanizması olsaydı eş dost üzerinden araç satan bu ve benzeri binlerce vergi kaçakçısına işlem yapılırdı. Denetlemek yerine vatandaştan alınan vergiyi arttırmak daha kolay tabi.

O kadar yüzsüzleşmişler ki böyle açıklama girebiliyorlar. Düzgün bir denetleme mekanizması olsaydı eş dost üzerinden araç satan bu ve benzeri binlerce vergi kaçakçısına işlem yapılırdı. Denetlemek yerine vatandaştan alınan vergiyi arttırmak daha kolay tabi.
Hocam denetim demisken....

Devlet öyle degisik bir sekilde yönetiliyorki aklim almiyor.

Arabdan ötv aliyor, eyvallah

Telefondan Ötv aliyor, hadi eyvallah

Koladan ötv aliyor, hadi bunada eyvallah.

Asgari ücretliden-maasli calisandan vergi aliyor, kader diyelim

Peki!!!!!

2022 gayrimenkul alim-satim vergisi (satis bedelini %4'ü) kaybi ne kadar bilyormusunuz?

Daha yil bitmedi 200 milyar lirayi gecti!!!

Peki neden bu vergiyi alamiyorda digerlerini alabiliyor?

Cünkü ötv'yi kaynaginda aliyor, firmadan direkt aliyor.

Sadece gayrimenkulden alacagini alsa yukaridaki hicbir vergiye ihtiyaci olmaz devletin, ama iste denetim yok!!!!

Kacak sigara-kacak alkol-galericilerin-al-satcilarin vergisinide ekleyin, hesabi yapin denetimsizlik bize neye patliyor

herşeyin bir zamanı var Ahmet Hocam.Gün gelir devran döner kimsenin yaptığı yanına kalmaz kalmamalı.

Hocam denetim demisken....

Devlet öyle degisik bir sekilde yönetiliyorki aklim almiyor.

Arabdan ötv aliyor, eyvallah

Telefondan Ötv aliyor, hadi eyvallah

Koladan ötv aliyor, hadi bunada eyvallah.

Asgari ücretliden-maasli calisandan vergi aliyor, kader diyelim

Peki!!!!!

2022 gayrimenkul alim-satim vergisi (satis bedelini %4'ü) kaybi ne kadar bilyormusunuz?

Daha yil bitmedi 200 milyar lirayi gecti!!!

Peki neden bu vergiyi alamiyorda digerlerini alabiliyor?

Cünkü ötv'yi kaynaginda aliyor, firmadan direkt aliyor.

Sadece gayrimenkulden alacagini alsa yukaridaki hicbir vergiye ihtiyaci olmaz devletin, ama iste denetim yok!!!!

Kacak sigara-kacak alkol-galericilerin-al-satcilarin vergisinide ekleyin, hesabi yapin denetimsizlik bize neye patliyor
3.dünya ülkesi olduğumuzu belki biz kabul ediyoruz ama gel gör ki belli bir güruh farkında değil ya da işlerine gelmiyor.

Vergi ödememek için 40 takla atıyoruz,bu yüzden devlet dolaylı vergilerle almak istediğini hayli hayli fazlasıyla alıyor.
herkese kazandığının vergisini ödetebilseler,ötv denen uyduruk şeyin kurbanı olmayacağız.e tabi bu da vatandaşın değil değerli devlet büyüklerimizin sorumluluğu.

yaşı ileri olanlar belki hatırlar, ''fişini de al mustafa ali fişini de al''

Geri
Üst Alt