Pasta&Cila, Seramik Kaplama Ücreti + APP Plaka

İsim
İbrahim Başkurt
Herkes hayırlı günler golf 7 aracıma pasta cila, boya koruma, seremik kaplama, ön arka tampon sök-tak komple boyama yapılıcak toplam 5 bin tl para vericem sizce uygun mu? Bir de adam şimdi mesaj atmış plakalar yıpranmış yeni bastırdım mühürlü diye benden onay felan almadı hiç eski plakaları istemem gerekir mi sizce? Ücret felan almayacağını söyledi.

Gerek yok istemenize. Zaten birileri plaka bastıracak olsa size sormadan da bastırır geçer APP'cilere. İşlemlerinizin fiyat uygunluğu işlemlerin kalitesi ile doğru orantılı, dolayısı ile fiyat biçmek zor. Ama bana normal geldi. Bugün 2 tampon boyasa zaten en az 1000-1500 lira. Orta halli bir seramik alsa 1500-2000 lira. 1500-2000 lira da işcilik almış, pasta zaten yapıp zemini düzeltmesi gerekiyor seramik işlemi için. APP çifti 120 lira zaten, istememesi normal.

Not: Konunun başlığı çok olmamış hocam, ben ne demek istiyor acaba diye merakımdan girdim yani...

Gerek yok istemenize. Zaten birileri plaka bastıracak olsa size sormadan da bastırır geçer APP'cilere. İşlemlerinizin fiyat uygunluğu işlemlerin kalitesi ile doğru orantılı, dolayısı ile fiyat biçmek zor. Ama bana normal geldi. Bugün 2 tampon boyasa zaten en az 1000-1500 lira. Orta halli bir seramik alsa 1500-2000 lira. 1500-2000 lira da işcilik almış, pasta zaten yapıp zemini düzeltmesi gerekiyor seramik işlemi için. APP çifti 120 lira zaten, istememesi normal.

Not: Konunun başlığı çok olmamış hocam, ben ne demek istiyor acaba diye merakımdan girdim yani...
Piyasayı bilmediğim için kararsız kaldım hocam teşekkür ederim düzelttim hocam başlığı 😊

Herkes hayırlı günler golf 7 aracıma pasta cila, boya koruma, seremik kaplama, ön arka tampon sök-tak komple boyama yapılıcak toplam 5 bin tl para vericem sizce uygun mu? Bir de adam şimdi mesaj atmış plakalar yıpranmış yeni bastırdım mühürlü diye benden onay felan almadı hiç eski plakaları istemem gerekir mi sizce? Ücret felan almayacağını söyledi.
Ben ön tampon boyamaya sök-tak dahil 1.500 lira fiyat aldım.
3 yerden fiyat almıştım; 1.500, 1.500 ve 3.000 lira olarak.
Tüm uygulamalar için 5.000 lira uygun duruyor.
Yıprandığı için APP bastırması güzel bir jest bence, fakat laf arasında eskileri attınız mı diye sorabilirsiniz.

-Ankara’da artık sadece tampon sök tak için 1000 TL istiyorlar…
-Geçen yıl Aralık ayında seramik kaplamayı 2000 liraya yaptırmıştım bu sene 3000+ TL lerden bahsediliyor.
Fiyat iyi gibi duruyor ama @Alii bey in de dediği gibi verilen meblağ yapılan işin kalitesine göre değişir.

App plakayı da hediye ediyorsa gerçekten güzel bir hediye, ben geçen sene app leri kendim bastırıp seramik kaplama sonrası montajını yaptırmıştım. Montajını da seramik kaplamayı yapan kişiden yapmasını istemiştim. Sökmek istediğim zaman tamponda silikon ve çift taraflı bant izi kalmasını istemiyordum bu yüzden plakanın altına denk gelen yere PPF çekmesini istemiştim. Biraz zor kabul ettirdim ama sonradan tamam demişti. İstediğim gibi yaptı mı bilmiyorum hâlâ merak ediyorum 😅.

Ppf kaplama işçilik ücret dayanım kar/zarar konularında neler düşünüyorsunuz..

(Yeni konu açmak istemedim)

Ben kaputa Stek Ppf kaplattım. Biraz pahalıya geldi ama bence çok önemli. Eski arabam siyahtı. 11 yıllık A3. Kaput üzeri berbat durumdaydı. Komple beyaz taş vuruğu izleri vardı. Şimdi kafam rahat. Şu an için ppf'te en ufak bir sararma solma atma yok. Zaten 10 yıl da garantisi var.

ppf uygulamalarında malzeme kadar-hatta daha da fazla- işçilik çok önemli. Tecrübesiz/iş bilmeyen biri hem aracı mundar eder, hem de verilen para çöp olur. İyi araştırıp bilinen ve işçiliğini ispatlamış yerlerde yaptırmak en doğrusu. Taş izleri vs. sebebiyle ben de en azından kaputa yaptırma taraftarıyım.

Ben kaputa Stek Ppf kaplattım. Biraz pahalıya geldi ama bence çok önemli. Eski arabam siyahtı. 11 yıllık A3. Kaput üzeri berbat durumdaydı. Komple beyaz taş vuruğu izleri vardı. Şimdi kafam rahat. Şu an için ppf'te en ufak bir sararma solma atma yok. Zaten 10 yıl da garantisi var.
Stek iyidir.. Ne zaman yaptırdınız, fiyat neydi

aracı çok uzun yıllar binme planınız varsa ppf kaplama yapılabilir. Hem parlaklık kaybı olmuyor. hem de boya korunuyor. ama fiyatlar çok yüksek bu aralar.

Stek iyidir.. Ne zaman yaptırdınız, fiyat neydi
Aracı temmuz başı almıştım. O zaman yaptırdım. Yanlış olmasın tam hatılamıyorum ama 4 binli bir fiyattı sanırım. Hikayesi değişik. Aslında LLUMAR'ın sitesinden cam filmi ve kaput koruma satın aldım. Piyasadan daha ucuza kampanya vardı sitede. Sonra uygulama noktasına gittim. Adamlar aynı zamanda stek bayisiydi. Bana bir iyilik yaptılar ve kaput filmini llumar yerine stek taktılar aynı fiyata.

Aracı temmuz başı almıştım. O zaman yaptırdım. Yanlış olmasın tam hatılamıyorum ama 4 binli bir fiyattı sanırım. Hikayesi değişik. Aslında LLUMAR'ın sitesinden cam filmi ve kaput koruma satın aldım. Piyasadan daha ucuza kampanya vardı sitede. Sonra uygulama noktasına gittim. Adamlar aynı zamanda stek bayisiydi. Bana bir iyilik yaptılar ve kaput filmini llumar yerine stek taktılar aynı fiyata.
Hangi marka stek taktılar acaba? Belki de iyilik sandığınız kötülüktür :) Lumar bilindik bir marka kalitesiz ürünü olmaz ama stek adı altında çin malı ürün çok. Kalınlığı ne kadar taktıkları ürünün.

Stek DynoShield takıldı. Garanti sertifikası var. Zaten taktırdığım yer resmi bayisi. Kalınlığı 150 olması lazım. Zaten daha kalınına gerek yok.

Geri
Üst Alt