Golf boyası bu kadar uyduruk mu?!

Onepir

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Sıfır almış olduğum golf aracım henüz 2.yıkamada basınçlı suyun taziğiyle marşpiyel kısmından boyası attı çok canım sıkıldı.:(( ilk Volkswagen aracım,  bukadar kalitesizmi bu araçlarin  boyaları benim gibi başına butarz bir olay gelen oldumu arkadaşlar ve sizce nasıl bir yol izlemeliyim doğuşumu aramalımıyım  yoksa kendi imkanlarimla rutuş boyasımı attırayım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar.Sıfır almış olduğum golf aracım henüz 2.yıkamada basınçlı suyun taziğiyle marşpiyel kısmından boyası attı çok canım sıkıldı.:(( ilk Volkswagen aracım,  bukadar kalitesizmi bu araçlarin  boyaları benim gibi başına butarz bir olay gelen oldumu arkadaşlar ve sizce nasıl bir yol izlemeliyim doğuşumu aramalımıyım  yoksa kendi imkanlarimla rutuş boyasımı attırayım bana yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle hoş geldiniz.Basınçlı sularda bir standart yoktur,bazıları abartı yuksek basınçlıdır. Boya atan kısım daha önce bir türlü darbeden dolayı direncini kaybetmiş ve su bahanesi olmuş olabilir.Yine de içiniz rahat etsin diye servise danışabilirsiniz,ücretsiz rutuş yaparlar.Saygılarımla...

Daha önce darbe alıp direncini kaybetme olasılığı yok bence,eşime diye almistım acemi oldugu icinde henuz tek başina binmedi bile yani  garajdan çıkarmadım gibi birsey henüz 300km de.ayrıca aynı benzinlikte aynı pompa da ben kendi aracImi defalarca yıkadım ama şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım. açıkçası Volkswagenin boyasinin daha iyi ve dirençli olacağını tahmin etmiştim. 

@yusuf

@Onepir degerli hocam marşpıyel kısmı boyalı evet fakat oradaki pütür olan kısım yumuşaktır çok yakından su tutulursa aracın lastiği bile delinir cam fitilleri kesilir her aracın kendine göre hassas yerleri vardır

boya koduna göre çok az bir rutuşla giderebilirsiniz benim aracımdada var ufak tefek su kesme izleri 

saygılarımla gecmış olsun :'(

@Onepir Hocam buraya direk su tutarken sürtmüşte olabilirler hortumun ucunu. Bayağı derin duruyor. Orası rutuşla hiç belli olmaz. Geçmiş olsun.

@Onepir Hocam buraya direk su tutarken sürtmüşte olabilirler hortumun ucunu. Bayağı derin duruyor. Orası rutuşla hiç belli olmaz. Geçmiş olsun.
@EMRAH ATTS

Teşekkür ederim.hocam aracı kendim yıkarken oldu yani vurma felan yok hatta ilki olduktan sonra alt tarafa tuttum ikincisi çizik te ozaman oldu. sonra canım sıkılıp arabayı yıkama yı felan bıraktım :)

@Onepirah hocam ah bana çok yaklaşma diyor hırçın golf sıkmayın hiç canınızı iki damla boya o kadar yakın yıkamaya hayır :D

bir fotograf çekerek bizlerle paylaşmanız mümkünmüdür degerli dostlarımızında net bilgi sahibi olabilmesi için

aracınızıda gülee güle kullanmanızı dilerim saygılarımla  :000074-medium:

@yusuf

@Onepir degerli hocam marşpıyel kısmı boyalı evet fakat oradaki pütür olan kısım yumuşaktır çok yakından su tutulursa aracın lastiği bile delinir cam fitilleri kesilir her aracın kendine göre hassas yerleri vardır

boya koduna göre çok az bir rutuşla giderebilirsiniz benim aracımdada var ufak tefek su kesme izleri 

saygılarımla gecmış olsun :'(
Eyvallah hocam sağolasın.Aslında büyük bişey değil fakat canını sıkıyor, insanın bakışını algısını değiştiriyor. ben daha önceden Honda aracimi boyası su bazlı ve çok kolay deforme oluyor   diye satmış adamım.ilk Volkswagen aracım olunca ve böyle birşeylede karşılaşınca insanın kafasında soru işaretleri oluşmuyor değil. 

@Onepiriçiniz rahat gönlünüz ferah olsun doğru bir seçim yapmışsınız golf en iyisıdir bence o kısım hasar bile sayılmaz hocam bende zamanında hep sorun ediyordum alışıyor ınsan  s=bigstar

@leon_312degerli hocam yüreğinize sağlık en dogru ve nett cevap oldu bu :D

desteğiniz için teşekkür ederim 

@leon_312

Hocam Son iki ihtimalin olmadığı kesin çünkü ben yıkarken oldu ve dediğim gibi  İkinci çizik yine oluyormu diye ikinci kez tuttugumda oldu.

@EMRAH ATTS emrah hocam Hayır kaporta kısmında böyle bir sıkıntı yaşamadım zaten sentetik bazli boyalar su bazli boyalara oranla  kaportaya tutunumu ve dirençli olmaları  dolayisiyla tercih edildigini biliyorum.Bukadar şaşırmamın asıl sebebide bu zaten...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt