Golf 7 1.2 TSi Tekleme

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar, 2015 Euro 6 1.2 tsi aracıma az önce bindim ve çalıştırdıktan 5 sn kadar sonra baya hissedilir bir şekilde tekleme oldu ve fotoğrafta eklemiş olduğum motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı, biraz bekleyip 1400-1500 devirlere getirdim boşta aracı, ondan sonra düzeldi. Sorun yakıttan diye düşünüyorum. Sizler ne dersiniz?

Bu arada aracın yağ bakımına 17 gün kalmış, km olarak 7-8 bin km anca oldu, en son liqui moly top tec 4200 5w30 yağ kullanmıştım bakımda.

Ekli dosyalar

• AFC88937-4056-4194-BFC9-C50FE690EA12.jpeg
    AFC88937-4056-4194-BFC9-C50FE690EA12.jpeg
    168.8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Doğrudur hocam, aracı cihaza bağladığımızda başka hata olmadığını ve çalışırken de hata olmadığını görünce fiziki olarak bakmadık, usta da yoğundu. zaten ben de bir daha öyle bir sorun yaşamadım
bu tip titreme probleminin ana kaynagı ateşleme sorunu çıkıyor.. silindir arızası buji ya gaz kelebeği vs diğer taraftanda kötü yakıt..türkiyede eskisi gibi kötü yakıt çıkmıyor siz opet yazmışsınız ama bp de bazen yakıtı opetten alıyor..buji sıkma işide çok önemli o nedenle buji anahtarı ile uygun torkta sıkılması lazım..eğer porselen çatlarsa ve buji içeride kaynara çıkarmak oldukça zor ve masraflı oluyor

Upvote 0
Arkadaşkar, Necati ustaya gittim ve kontrol ettiğimizde 3. silindirde hata vermiş ama tekrarlamadığını gördük, muhtemelen yakıttan dedi. Yaklaşık yarım depo yakıt varken opetten 100 tl tutarında yakıt almıştım ve ondan sonra yaşamıştım, mümkün olduğunca bp den almaya çalışıyorum fakat bp bana çok uzak olduğu için bazen opet kullanmak durumunda kalıyordum, bundan sonra zorunda olmadıkça opet almam gibi.
Skyline selam kardes, yazilarini okudum. Bende de tekleme sorunu var, bazen mars basinca oluyo, bazen de dusuk devire inince. Kimi zaman motor lambasi yanip sonuyo ve gaz verince kendiliginden duzeliyo, kimi zaman da gaz versem de duzelmiyo motor lambasi ve epc lambasi surekli yaniyo. Bilgisayari baglayinca da 3.silindir hatasi veriyor. gectigimiz hafta (ramazan bayraminda) İstanbul-Çanakkale arası 1000km'den fazla yol yaptim, bu hatayi vermedi. Çevrenizde bu sorunu yaşayan varsa bana yazabilir mi? Çözüm nedir ögrenmem lazim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt