ANKET-Golf MK7'yi mükemmele taşımak...

Golf 7'de iyileştirme yapmak isteseydiniz birinci öncelikli neyi iyileştirirdiniz?

• Koltuk döşemelerini hem daha kolay temizlenir, hem de daha albenili tasarlardım. Ergo koltuğa farklı

Kullanılan: 0 0.0%
  • Jant opsiyonlarını arttırır, lastik markasını da opsiyon yapardım.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    48

HaK

Üye
İsim
Hasan
Hepimiz Golf'lerimizi kullanırken, bir başkasına tavsiye ederken ya da araba sohbetleri sırasında ender de olsa "keşke şu noktası biraz daha iyileştirilebilmiş olsaydı" dediğimiz olmuştur mutlaka. İşte bu noktayı öğrenelim, değerlendirelim, tartışalım ve en iyide buluşalım, birşeylere ulaşalım istedim forumca...

Size bu hissi yaşatan birinci öncelikli iyileştirme alanı nedir? Neden birinci önceliğinizdir? Nasıl iyileştirebilirsiniz? sorularını yanıtlayalım ve her yönüyle makyajlanmış en iyi Golf 7'yi birlikte oluşturalım.

Eminim çok güzel fikirler, çok özel öneriler ortaya koyacağız ve sonunda kusursuz bir Golf 7'yi yaratacağız.

Böyle bir beyin fırtınasının sonucunu merak etmeyen golftutkusu üyesi var mıdır? Hiç sanmıyorum.  :)

Not: Ankette aklıma gelmeyen ya da bilmediğim olası iyileştirme konuları kesinlikle olacaktır. Lütfen belirtin seçeneklere ekleyelim.

Saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ön farlar full led, stoplar tüp led olsun

Arka kapı plastikleri yumuşak olsun

Torsiyon hiç olmasın

Rüzgar yalıtımı iyileştirilsin

120 ile giderken 2000 devir yapsın

Ön farlar full led, stoplar tüp led olsun

Arka kapı plastikleri yumuşak olsun

Torsiyon hiç olmasın

Rüzgar yalıtımı iyileştirilsin

120 ile giderken 2000 devir yapsın
Google diliyle sorayım Hocam, :)  

Şunu mu demek istediniz? : "C Premium segmentine transfer olmasını engelleyen algıyı çürütürüm."

Saygılar...

Hocam o algı birazda amblemden kaynaklanıyor, yoksa premium modellerden Bmw 1'i sürdüm Golf kesinlikle daha iyi bir araç.

1- piano black yerine keske hepsi brushed silver olsa

2-cam tavan ve hayalet gösterge ilgi alanım değil :)

3-renk tonlarını yeterli buluyorum

4-şaft tüneli kalsın, arabama sıkış tepiş binmesinler :)

5-ön farlar için led güzel görünse de bmw 3ü kullandıktan sonra anladım ki xenon hala aydınlatma ve çakma olarak rakipsiz

arkalar boru led olabilir

6-dsg konusu çok su götürür. çok satıldığı icin çok problem görüyoruz diyenler var. halihazirda zf den sonra en mükemmel; çift kavramalar arasında da en iyi şanzıman bence.

7- lastik markasının opsiyon olma ihtimali yok

8- tsi overall olarak piyasadaki en iyi benzinli motor, tdi acilen rekabetçi güçlere gelmeli bence de.

Hocam o algı birazda amblemden kaynaklanıyor, yoksa premium modellerden Bmw 1'i sürdüm Golf kesinlikle daha iyi bir araç.
BMW 1 konusunda haklısınız hocam, GOLF müşterisi eğer BMW'ye geçecekse 2 serisi çıkana kadar 3 serisinden başlıyordu bakmaya, şimdilerde 2 serisine de bakıyor. BMW 1 serisini atlıyorlar yani, 2 kişilik araç diyerek. Arka koltuklarda seyahat mümkün değil çünkü.

Saygılar...

1- piano black yerine keske hepsi brushed silver olsa

2-cam tavan ve hayalet gösterge ilgi alanım değil :)

3-renk tonlarını yeterli buluyorum

4-şaft tüneli kalsın, arabama sıkış tepiş binmesinler :)

5-ön farlar için led güzel görünse de bmw 3ü kullandıktan sonra anladım ki xenon hala aydınlatma ve çakma olarak rakipsiz

arkalar boru led olabilir

6-dsg konusu çok su götürür. çok satıldığı icin çok problem görüyoruz diyenler var. halihazirda zf den sonra en mükemmel; çift kavramalar arasında da en iyi şanzıman bence.

7- lastik markasının opsiyon olma ihtimali yok

8- tsi overall olarak piyasadaki en iyi benzinli motor, tdi acilen rekabetçi güçlere gelmeli bence de.
Beyin fırtınası yapıyoruz ya Hocam, olanaklar sınırsız, seçenekler koşulsuz, yok yok.. ihtimaller gayet olası, kıyaslamalar rakipsiz, her türlü fikir uygulanabilir ve mantıklı... Geniiiiiiş düşünen, geniiiiiş görüşlü Fikirler gelsin, ne zaman filtre yapacağız, o zaman devreye sokacağız kısıtları...

Dedik ya mükemmele ulaşmak hedefimiz... :)  

Saygılar...

1- Sunroof tam panoromik yapardim

2- Eksoz cikislari 2016 cok daha sik olabilir ( yeni passat gibi )

3- gostergeler hayalet gosterge olur yada ekran 10 inc olabilir

4- on koltuklar standart ergo 

5- Arka tarafin malzeme kalitesi cok daha iyiye cekilebilir

6- arka kamera , yer tasarruflu stepne standart olmali

7- isiklar komple led olarak gelmeli ( comfortline dahil ) 

bunlari yapsinlar fiyati biraz daha yukari ceksinler. Bmw 1 ( 2009 )  , Citroen C4 ( 2013 )  kullandim hicbiri beni Golf kadar heyecanlandirmadi. Yukarida yazdiklarim olsa icinde yatarim herhalde. 

1- Sunroof tam panoromik yapardim

2- Eksoz cikislari 2016 cok daha sik olabilir ( yeni passat gibi )

3- gostergeler hayalet gosterge olur yada ekran 10 inc olabilir

4- on koltuklar standart ergo 

5- Arka tarafin malzeme kalitesi cok daha iyiye cekilebilir

6- arka kamera , yer tasarruflu stepne standart olmali

7- isiklar komple led olarak gelmeli ( comfortline dahil ) 

bunlari yapsinlar fiyati biraz daha yukari ceksinler. Bmw 1 ( 2009 )  , Citroen C4 ( 2013 )  kullandim hicbiri beni Golf kadar heyecanlandirmadi. Yukarida yazdiklarim olsa icinde yatarim herhalde. 
Altına imzamı atarım Hocam. Aslında fiyatı gözle görülür şekilde arttıracak sadece 4. madde var. Bu maddeler standarda girdiğinde sipariş teslim süresi kısalacak, araç yok satma riski düşeceğinden sürüm artacak, dolayısıyla karlılık oranı seviyesini koruyacaktır düşüncesindeyim.

Saygılar...

Altına imzamı atarım Hocam. Aslında fiyatı gözle görülür şekilde arttıracak sadece 4. madde var. Bu maddeler standarda girdiğinde sipariş teslim süresi kısalacak, araç yok satma riski düşeceğinden sürüm artacak, dolayısıyla karlılık oranı seviyesini koruyacaktır düşüncesindeyim.

Saygılar...
4. Madde pek arttıracağını düşünmüyorum. Opsiyon fiyatı zaten 1.100 küsür gibi bişeydi.

3 ve 7. Maddeler asıl etkiye sahip olacaktır fiyat artışında bana göre.

1. Fabrika çıkış hali olarak en düşük TSI motoru 150 PS yapardım.

2. DSG üzerindeki R&D'yi arttırıp dünyada 1 numara yapar, sonra DSG'den parayı kırardım. 

3. Yol tutuşu öyle bir ayarlardım ki a5 kadar iyi yere yapışırdı.

4. Ses sitemini sadece Golf efsanesi için Harman Kardon default gelecek şekilde ayarlardım. 

5. Krom kaplı egzos uçlarını fabrika ayarlarında end user'a sunardım. 

6. v12 motor koyardım BMW 760Li 'de ki gibi bir hale getirip o şekilde de satardım. 

7. ön taraftaki kapı yanında yanan ışıkların aynısının arkada olmasını sağlardım.

8. kadran renginin mavi, kırmızı, yeşil vb birkaç renge ayarlanmasını sağlardım.

9. Pedal setini fabrika çıkış olarak göze daha çok hitap eden birşey koyardım.

10. kesinlikle dünya üzerindeki en sessiz araç haline getirirdim ve efsaneye bir artı daha eklerdim. 

son maddem için @ansolak @kimi-emd @maniax @burak_ ve @yarchi hocam bana gülecekler belki;

-zaten araç sessiz diyecekler :)

ama ben biraz çok daha sessiz olmasını istiyorum, yanımdan kamyon geçerken o sesi dahi duymak istemiyorum :)

aklıma gelenler, daha doğrusu hayallerim bunlar. 

@fcsrn Hocam, 3 ve 7. maddelere teknolojik gelişmenin getirdiği normal olması gereken donanımlar olarak bakıyorum, o yüzden maliyet artışını geçici olarak görüyorum.

TV'deki LED ya da HD özelliği gibi, kısa bir süre fiyatlamada fark yaratsa da bu özellikler televizyonun tanımı içine girince aşırı fiyatlamanın düşmesi gibi yani.

Ama tabii VW olaya nasıl bakar, fiyatlamayı nasıl yapar bilemiyorum. :)  

Geri
Üst Alt