Passat Cc Dsg Sorunu.

mehmet3442

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Araç
Passat Cc
İyi günler bir sorum olacaktı aracım golf değil ama biliyorum ki burada tecrübeli insanlar var bilenler lütfen cevaplayabilir mi?

Bugün bir araba baktım araba passat cc 2.0 177 beygir 4Motion dizel otomatik bir araba sorum şu test sürüşü yaparken kırmızı ışığa denk geldik arabayı durdurdum ayağımı frenden çektiğimde araba kendini aniden öne atıyor 1. Viteste arkada oturan bile hissediyor bunu bana biraz fazla geldi 2. Vitese geçerken cok hafif oluyor minimal şekilde ama geri kalanlarda bir sorun görünmüyor dsg araçta bu normal mi yoksa bir yerde birsey bozulmuş mu?

Sahibine sorduğumda bana bunun normal olduğunu ve dsg nin böyle olduğunu söyledi.

Çok teşekkürler

İyi günler bir sorum olacaktı aracım golf değil ama biliyorum ki burada tecrübeli insanlar var bilenler lütfen cevaplayabilir mi?

Bugün bir araba baktım araba passat cc 2.0 177 beygir 4Motion dizel otomatik bir araba sorum şu test sürüşü yaparken kırmızı ışığa denk geldik arabayı durdurdum ayağımı frenden çektiğimde araba kendini aniden öne atıyor 1. Viteste arkada oturan bile hissediyor bunu bana biraz fazla geldi 2. Vitese geçerken cok hafif oluyor minimal şekilde ama geri kalanlarda bir sorun görünmüyor dsg araçta bu normal mi yoksa bir yerde birsey bozulmuş mu?

Sahibine sorduğumda bana bunun normal olduğunu ve dsg nin böyle olduğunu söyledi.

Çok teşekkürler
Ayağınızı frenden çekince öne atması hiçte normal gözükmüyor, Auto hold olsa bir bakıma gaza sert bastıysanız kendini ileri atması normal diyebilirdim ama, kırmızı ışıkta durupta ayağını frenden çekince öne atması normal değil bilginize

bu araçlarda kavrama ismi verilen bir aktarma elemanı var. ve aşınabilen zamanla tükenen ve değişmesi gereken bir parça. ömürlük değil yani. kimi araçta kullanım şekline göre yüz bin km leri aşabilen kimi kullanımda ise bunun yarısına bile yaklaşamayan parça . o sebeple ilk bakılması gereken kavrama kısmı.

Cc lerde dsg sorunu kroniktir ve hatta mahkemeliktir. İyice baktirmaniz gerekir

Geri
Üst Alt