Vites değiştirme uyarı yazısı sorunu

tarsus80

Yeni Üye
İsim
Burak
Arkadaşlar öncelikle merhabalar benim sorunum baski balata yenisi takıldı ve bu işlemle beraber 6 .vites dişlisi kırılma nedeniyle değişim yapıldı hemen sonrasında yolda seyir halinde giderken 1.2.3.4.5. Viteslerde sorun yok fakat 6. Vitese geçtiğimde ekranda 6. Vites gözükmüyor ve buna bağlı olarak hız sabitleme devreye girmiyor bu problemi sürekli yapmasada arada bir yaparak canımı sıkıyor ustalara gösterdim ama pek yardımcı olamadılar.. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve cvp yazarsa sevinirim..

Öncelikle geçmiş olsun. Bir sorunu çözmüşsunuz fakat belli ki bu çözdünüz sorun yeni bir sorun doğurmuş. Kesin midir bilmiyorum ama yüksek ihtimalle aracın hangi viteste olduğunu gösteren bir sensör var ve sizin altıncı vites dişiniz değişirken bu sensör yerine takılmamış ya da doğru montaj yapılmamış.

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun. Bir sorunu çözmüşsunuz fakat belli ki bu çözdünüz sorun yeni bir sorun doğurmuş. Kesin midir bilmiyorum ama yüksek ihtimalle aracın hangi viteste olduğunu gösteren bir sensör var ve sizin altıncı vites dişiniz değişirken bu sensör yerine takılmamış ya da doğru montaj yapılmamış.
Cevap için TSK ederim.. yetkilisi servise aracın mekatronik guncellemesi için gideceğim o esnada bu sorununu birde servise soracağım bakalım onlar ne diyecek.

Upvote 0
Cevap için TSK ederim.. yetkilisi servise aracın mekatronik guncellemesi için gideceğim o esnada bu sorununu birde servise soracağım bakalım onlar ne diyecek.
Eski arabalarımdan Egea da aynı sorun olmuştu debriyaj müşürü bozulmuş deyip garantiden değiştirmişti fiat.

Upvote 0

Geri
Üst Alt