1.6 TDI mı 1.4 TSI

İsim
Tayfun
Araç
Golf 7
Arkadaşlar merhaba 14 Model Golf 7 1.6 TDI kullanıcısıyım aracımı 1.6 TDI veya 1.4 TSI Higline cam tavan DGS yükletmek istiyorum . Sizce 1.6 TDI mı Yoksa 1.4TSI mı . Görüş ve kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum .

Benzin dizel yakit farki yaklasik 6 tl bu yuzden benzinli tercih ederdim

Benzinli motor sessizliginden dolayi yine benzinli tercih ederdim

partikul temizligi falan dizel pek sevmiyorum cok objektif olamayabilirim

1.4 benzinli passat kullanıyorum haftanın bir kac gunu performans cok guzel

Benzin dizel yakit farki yaklasik 6 tl bu yuzden benzinli tercih ederdim

Benzinli motor sessizliginden dolayi yine benzinli tercih ederdim

partikul temizligi falan dizel pek sevmiyorum cok objektif olamayabilirim

1.4 benzinli passat kullanıyorum haftanın bir kac gunu performans cok guzel
Değerlendirme için teşekkürler 1.4 tsı larda 130 dsg ve 140 dsg modeli mi var bilginiz varmı

1.4 tsi golf 7 ve 7.5 da 122/125/140 ve 150 hp var bildiğim kadarıyla
Doğru

1.4 140 ACT motor kulkanmaktayım.
İyikide dizel almamışım dedirten bir motor seçeneği. Yakıt ve hızlanma açısından benzin turbo marka ne olursa tercihimdir.C5A8A735-7623-4BE3-BDCD-DE112DD50982.jpeg

Son düzenleme:
tsi da yağ yakması piston kırması vs ve üsteliik bunların sıkıştırmadığın halde olmasından kaynaklı tdi derim.

tsi da yağ yakması piston kırması vs ve üsteliik bunların sıkıştırmadığın halde olmasından kaynaklı tdi derim.
Biraz geniş bir yorum olmuş sizinki. Hangi TSI ? Hangi Model ?

Golf 7 1.4'ler için geçerli olmadığını düşünüyorum.

hocam piston kırmayı 160 lık scirocco larda duymuştum ama golfte hiç duymadım bugüne kadar . yağ yakma konusu da ben 1.4 tsi ilk aldığımda yağ değişiminden 13/13.500 km sonra yağı kontrol edin şeklinde uyarı verdi iki kere yaptı bu aynı km’lerde yarım litre yağ ekledim bir sıkıntı olmadan 15 bine kadar yağı da kontrol ederek devam ettim son bakımda liqui molly kullanmıştım onun sonucunu göremeden sattım aracı . şimdi 1.4 tsi 7.5 aldım yağını bir sene önce değiştirdim şu an 9 bin km civarı oldu 15 binde değiştirmeyi düşünüyorum castrol kullanmıştım bakalım ne zaman uyarı verecek ve ya 15 bine kadar verecek mi. sağlıklı bakımlı tsi motorun sıkıntı yaratmayacağı kanaatindeyim

15.000 km yağ değişim aralıkları olan her turbo benzinli (sadece TSI değil), 100-150k aralığından sonra;

yağ yakma, yakıtta artış, yağ yakmayla beraber LSPI riski...yaşayacaktır.

edit: TSI aracım var!

Son düzenleme:
5 yıldır 1.4tsi kullanıyorum 150bin km yol yaptım yağ yakmadı piston kırmadı vs. hiçbir motor arızası olmadı periyodik bakımlarını yapıp kullandım gayet memnunum :) aldığımdan yaklaşık 11katı artmış fiyatı :D

Arkadaşlar merhaba 14 Model Golf 7 1.6 TDI kullanıcısıyım aracımı 1.6 TDI veya 1.4 TSI Higline cam tavan DGS yükletmek istiyorum . Sizce 1.6 TDI mı Yoksa 1.4TSI mı . Görüş ve kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum .
1.0, 1.2 , 1.4 , 1.5 hangisi olursa olsun TSI derim.

Geri
Üst Alt