Volkswagen'im Nerede? Sipariş sürecinin adımları, mesajları ve yaklaşık süreleri?

@driver_can  Attığınız araç harika görünüyor cidden.  Benim ST'nin sunduğu ellerindeki 3 seçenek olan hepsi cam tavansız  1.2 tsi,1.4 dsg ve manuel Seçenekleri arasında ve bekleyip beklememek konusunda kafayı yemek üzereydim ki bir de 2. el seçeneği çıktı karşıma iyice kafam karıştı.   :)  Ancak yarın yine bir canlı destekle görüşüp ellerinde araç var mı yok mu sormak istiyorum. Önerinizi değerlendireceğim teşekkürler.
Valla araç 1.4 olsaydı eğer ben bile düşünürdüm benimde hoşuma gitti.Cam tavan isteğiniz varsa içinizde mutlaka öyle olanı alın yoksa pişman olursunuz.Ergo active ve cam tavan opsiyonu sonradan eklenmeyecek şeyler bunlar varsa düşüncede mutlaka eklenmeli.Zaten 3 ay beklemeyi göze almışsınız bence bu süre zarfında ara ara canlı destekten araç sorgulayıp birkaç bayiye not bırakabilirsiniz.Bu süre içinde bi yerden de sipariş geçip bi taraftanda işinizi garantiye alabilirsiniz.

@driver_can Cam tavanlı ya da dsg istiyordum. ST nin sunduğu 1.2 tsi dsg aslında. Dediğim gibi ben bir yarın canlı desteği arayıp sorayım en kötü ihtimalle sipariş ettiğim aracı bekleyeceğim artık :)  

Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Benim sipariş aşamasıyla ilgili bir sorunum oldu. Forumun sıcak ortamına güvendiğimden yazma gereği duydum.

Ben de aranıza 3 ay sonra 1.2 tsi manuel comfortline camtavanlı + çeşitli donanımlara sahip  aracın siparişi için kaporamı vererek katılacaktım. Fakat bugün ST arayarak Almanya'nın , bir çalışma yaptıkları ve üretimi kıstıkları gerekçesiyle haziran sonu veya temmuz başı tahmini süresi olan aracımın siparişini almadıklarını ve bu sürenin bir ay kadar sarkacağını söyledi. Bu da aracın iyi ihtimalle ağustos sonunda geleceği anlamına geliyor. Ben de bu kadar beklemek istemediğimi ve ellerindeki araçları sordum. Neyse bana istediğim donanım ve araçlardan bir kaç tane önerdiler fakat cam tavan yok. Ne yapsam şaşırdım. Zaten 3 ay beklemeyi göze almışken bu yapılan da pek hoşuma gitmedi açıkçası. 1 ay boşu boşuna beklemek de canımı sıkan bir diğer neden. Bu konuda bana yol gösterebilecek biri olursa çok sevineceğim.
Ali Hocam, eğer stok araç almayıp geçtiğiniz siparişi bekleyecekseniz 2017 model araç olması konusunu bir araştırın derim. Artılarını değerlendirip ST'niz ile teyitleşebilirsiniz.

Bir de sipariş edeceğiniz araca ekletmeyi düşündüğünüz özel opsiyonları belirtirseniz değerlendirme de yapılabilir. Sadece PS1 Panaromik Cam Tavan varsa sorun yok tabii.

Hoşgeldiniz, siparişiniz de hayırlı olsun diyorum. :)  

Saygılar..

@yusuf ST'ye danıştığımda ülke çapına baktığını ve benim istediğim donanımda bir araç olmadığını söyledi ne hikmetse. Yine de canlı destekle görüşmeli miyim sizce? 
Yusuf Hocamın sözüne katılmamak elde değil.

Koşulsuz güvenmeyin sözlerine ST.'lerine; malumunuz üzerlerinde her daim Demokles'in kılıcı misali sallanan satış kotalarını yakalama mecburiyeti var..

Hatta canlı desteğe de güvenmiyorum son arayışlarım sonrası.

Normal koşullarda tüm bayilerin diğer bayilere giden ama kendilerinin görebildikleri bir havuz var. Fakat bazı Bayilerin diğer bayilerin kendi portföyündeki araçlardan özellikli olanları görmelerini engellemek için opsiyon koyduklarına şahit oldum. 

Dolayısıyla İstanbul'da Altur ve General'den başlamak kaydıyla (bu bayilerde çok donanımlı araçlar yüksek olasılıkla bulunur ) tüm büyük bayileri bire bir arayarak kontrol edin.

Bulunması son derece zor olan ErgoActive koltuklu araç bile bulmuştum ben..

Hayırlısı olsun 

Bugün canlı destekle görüştüm. Önce derdimi anlattım sonra da  aklımdaki donanımlara sahip bir araç sorarak yardımını istedim. Ellerinde olmadığını söyledi.  Ardından fabrikanın sipariş kıstıkları (bahane gibi geliyor bana biraz) ve bunun nedenini de sordum . Verdiği cevaplar çok tatmin edici olmadı. Yoğun talep nedeniyle araçların yetiştirilememesini neden olarak söyledi ve ST'nin dedikleriyle hiç bağdaştıramadım. Peki bana herhangi bir sipariş numarası 1 ay olmasına rağmen verilmedi ve tecrübelerinize dayanarak herhangi bir teslim tarihi verilebilir mi öğrenebilir miyim bunu sordum (ST'nin  Almanya'nın siparişleri kısması üzerine benim aracımın siparişine başlamadıklarını söylediğini de belirtmem gerek.) Ben sonuç olarak ve tavsiyeleriniz üzerine şunu yapacağım. Tüm bayilere öncelikle birebir soracağım çünkü canlı desteğin verdiği cevaplara da güvenmedim açıkçası. Aracı bulamadığım taktirde ellerinde olan mevcut bir aracı mecburen almak durumunda kalacağım sanırım ya da yine 3 ay kadar beklemeye devam edeceğim ki araç gelsin. Çok saçma bir durum gerçekten.

Bugün 1.2 tsi dsg allstar paketiyle aracımı aldım. Araçta standart olarak u led ve led arka stoplar mevcut. Spor Koltukları yerine tarçın rengi dikişli dikine çizgili koltukları var, ambiyans aydınlatması, far ve yağmur sensörleri yok (sonradan ekleteceğim) fakat dsg olması(bekleyeceğim araç manuel olacaktı) , 6,5 inç ekranı olması, krom gaz ve fren pedalları, tornado kırmızı olması, allstar krom çıtaları, 17 madrid jantları hoşuma gitti açıkçası.  3 ay beklemek çok mantıklı gelmedi. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
 Bugün 1.2 tsi dsg allstar paketiyle aracımı aldım. Araçta standart olarak u led ve led arka stoplar mevcut. Spor Koltukları yerine tarçın rengi dikişli dikine çizgili koltukları var, ambiyans aydınlatması, far ve yağmur sensörleri yok (sonradan ekleteceğim) fakat dsg olması(bekleyeceğim araç manuel olacaktı) , 6,5 inç ekranı olması, krom gaz ve fren pedalları, tornado kırmızı olması, allstar krom çıtaları, 17 madrid jantları hoşuma gitti açıkçası.  3 ay beklemek çok mantıklı gelmedi. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Hayırlı olsun değerli Hocam, iyi günlerde kullanın inşallah :)

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun:)Bu ülkede dün akşam yapılan açıklamalardan da bir kez daha anladım ki bir günde zenginde olabilirsiniz batabilirsiniz de 3 ay uzun bir süre gelebilecek zamların olma ihtimali insanı yıpratabilirdi.Renkte ben burdayım diyen cinsten olmuş ona iyi bakarsanız o da size bunun karşılığını herzaman verir.Cam tavan mevcut mu acaba aracınızda?

@alibertanshayırlı olsun güle güle kazasız belasız binersiniz inşaallah...

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun:)Bu ülkede dün akşam yapılan açıklamalardan da bir kez daha anladım ki bir günde zenginde olabilirsiniz batabilirsiniz de 3 ay uzun bir süre gelebilecek zamların olma ihtimali insanı yıpratabilirdi.Renkte ben burdayım diyen cinsten olmuş ona iyi bakarsanız o da size bunun karşılığını herzaman verir.Cam tavan mevcut mu acaba aracınızda?
@driver_can Size kesinlikle katılıyorum. Hemen karar vermemdeki etken de bu zaten. Ülkede ne olacağı kesinlikle belli olmuyor. Keşke cam tavanım da olsaydı ama dsg olduğu için teselli olarak görüyorum. Çok aradım, bütün firmalara mail attım + aradım fakat bulamadım. Bulsam da fiyatı biraz bütçemi aşacaktı açıkçası.

Temennileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar, sağolun :)

Ali Hocam, iyi bir tercih yapmışsınız, belirsizliği sıfırlamışsınız. Güle güle kullanın aracınızı inşallah, kazasız belasız.

VW TR sitesindeki ALLSTAR donanım listesinde 6,5" ekran görünmüyordu, şu anda sitede ALLSTAR donanım listesi çıkmıyor, boş görünüyor, kontrol edemedim. Extra değil, değil mi bu ekran?

Teklif formunu ekler,  Fiyat indirimini de belirtirseniz seviniriz.

Saygılar..

Mayıs 11 de %1.5 zam geliyormuş

herkezin bilgisine....

Şuanda st nin yanındayım hazırlara bak istersen zam gelecek dedi bana uyacak bi araba olsa bakacam ayın 11 kesinmiş ....

doğrulamak amacıyla sizde bi soruşturun....

Şimdi ST ile görüştüm, aracım  ayın 10-11 gibi ellerinde olacakmış, zam konusu doğru, fakat müdürümüzle konuştuk konuyu, size yansımayacak bu zam dediler. :)

Geri
Üst Alt