Oh be (!) Sonunda kendi arabamı kendim sürttüm(!)

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
232B26CF-E813-414A-9EF6-20443507C69A.jpegNot: Konu başlığını, şimdiye kadar araçlarımıza hep başkalarının verdiği hasardan müzdarip olduğumuzdan dolayı ironi olarak yazdım.

Bugün talihsiz bir olay atlattım, iş yerinden eşimi almak için gittim döndüğümde evden birşey alıp çıkmam gerekiyordu o yüzden kaldırıma park edeyim hemen alacağımı alıp çıkayım dedim, sağ ön tekeri kaldırıma çıkardım fakat o anda araç ani frenleme fonksiyonunu devreye soktu sebepsiz bir şekilde, noluyo demeye kalmadı ayağımla freni yoklarken o an fren basılı olduğu için denk getiremediğimi düşünüp gaza basmışım, yani araç direği görüp fren yaptı ama ben gaza yüklenince direği sıyırdık.

Sıyrık sağ arka kapının alt orta kısmından başlıyor, göze çok batmıyor fakat kapı içindeki direğin orda fotoğraftaki boya kalkması mevcut oldu sürtmeden dolayı, hafiftende bir göçük var yine. Bu boya atmasının bu şekilde kalması sorun teşkil eder mi? Yoksa macun vs yapıp kapatmalı mıyım? Sanki bu gibi durumlarda kapatılmazsa paslanma yapar diye okumuştum.

Başkası yapsa inanın çok takardım ama ilk defa kedi aracımı kendim sürttüm diye (abartmıyorum) mutluyum.

4C2722FA-D4B5-4EE9-B964-C1DD42629343.jpeg

Son düzenleme:

Geçmis olsun ustad

Uzun vadede evet pas yapabilir o sekil birakmamak gerekiyor

Başlık güzel

Kendi düşen ağlamaz
Kendi sürten hiç ağlamaz

örneklemesi

mardin kazası görüntülerini izleyince hele....!!!!

Geçmiş olsun hocam ben de kendi sürttüğüm tampon köşesine aynı tepkiyi vermiştim 🤗

Oh be rahatlama ifadesi gibi olmuş.Konu başlığı Ahh be ile başlasa daha uygun olurdu.
Ben tamponu duvara surttugumde Ahhhhhh be deyip mideme kaynar su inmişti.
Geçmiş olsun.

Teşekkürler hocam. Ne gibi işlem uygulanır o kısma macun falan mı ?
geçmiş olsun, rötuş boyasıyla hava ile olan temasını kesmeniz yeterli.
kalkmış boyları da kaldırıp kenarlarını hafifçe zımparalayıp astarla kapatırsanız daha da sağlıklı olur.
macun yüzeyi düzeltmek için kullanılıyor.

Konunun icerigini sebebini okuyunca

Şu manevra frenleme fonksiyonu ???
50 bin kez muhabbeti gecti forumda

Araçtan çıkarılıp sarı sitede letgo da satılan bisey olsa direk satardım.

Park sensörü
Media ekranında sarı çizgilerden kırmızıya geçiyor
Sesli ikaz ısrarla frekansını arttırıyor kulak tırmalıyor
Sayın beyeefendi hanımefendi sürücü ısrarla devam ediyor manevrasına

En sonunda isyan eden manevra frenleme fonksiyonu! bu sürücü deli bari ben durdurayım diyor aracı.

Tüm ikazları tınlamayan sürücünün direksiyonda ne isi var?

Oh be rahatlama ifadesi gibi olmuş.Konu başlığı Ahh be ile başlasa daha uygun olurdu.
Ben tamponu duvara surttugumde Ahhhhhh be deyip mideme kaynar su inmişti.
Geçmiş olsun.
Onun sebebi, sürekli araclarımıza başkası park halinde vurduğu içindi hocam iyilik vurdum anlamında değil

Konunun icerigini sebebini okuyunca

Şu manevra frenleme fonksiyonu ???
50 bin kez muhabbeti gecti forumda

Araçtan çıkarılıp sarı sitede letgo da satılan bisey olsa direk satardım.

Park sensörü
Media ekranında sarı çizgilerden kırmızıya geçiyor
Sesli ikaz ısrarla frekansını arttırıyor kulak tırmalıyor
Sayın beyeefendi hanımefendi sürücü ısrarla devam ediyor manevrasına

En sonunda isyan eden manevra frenleme fonksiyonu! bu sürücü deli bari ben durdurayım diyor aracı.

Tüm ikazları tınlamayan sürücünün direksiyonda ne isi var?
Yanlış anladın hocam, ben o anki panikle fren pedalını ararken araç zaten basmış ben basmak isteyip pedalı denk getiremeyince o anki refleksle gaza basmışım

geçmiş olsun, rötuş boyasıyla hava ile olan temasını kesmeniz yeterli.
kalkmış boyları da kaldırıp kenarlarını hafifçe zımparalayıp astarla kapatırsanız daha da sağlıklı olur.
macun yüzeyi düzeltmek için kullanılıyor.
Ah hocam astardı doğru. Macun demişim farkında değildim😅

Geçmiş olsun hocam ben de kendi sürttüğüm tampon köşesine aynı tepkiyi vermiştim 🤗
Yanlız değilmişim, valla şimdiye kadarki olan vurduklar, çizikler hep başkası park halindeyken yapıyordu sonradan görünce moralim çok bozuluyordu, bu seferkini ben yapınca, e tabi keşke olmasaydı ama, olunca da başkasının vurduğundaki tepkiyi vermedim açıkcası

Geri
Üst Alt