Golf 7 2013 dsg orjinal fren balatasi tavsiye

@Jesi Hocam ankara gta tüm ekip olarak sizinle tanışamadık ancak sohbetlerimizde sizden bahsetmekteyiz. Geçen hatfa @ansolak ahmet hocam ve @jajaja cihan hocamla mini bir tanışma ortamı olmuş inşallah geri kalanımızla da tanışırısınız. Bu arada hep söyleyim söyleyim diyorum maşallahınız var araçla baya  km yapıyosunuz ben aracı alalı 1  sene oldu anca  yılda 6000 km yaptım. Uzun lafın kısası en kısa zamanda sizi aramızda görmek isteriz. 
Merhabalar @kimi-emd geçen hafta söylediğiniz gibi mikro bir görüşme yapabildik zira iş koşuşturması bayağı yoğundu umarım bir dahaki sefere daha geniş bir zaman dilimi ayırarak görüşme imkanımız olabilir.

ps.Bu arada yanlış bir konu başlığı altında paylaşım yapmışım maalesef araç kullandığım için pek fazla dikkat edemedim.

Merhabalar @kimi-emd geçen hafta söylediğiniz gibi mikro bir görüşme yapabildik zira iş koşuşturması bayağı yoğundu umarım bir dahaki sefere daha geniş bir zaman dilimi ayırarak görüşme imkanımız olabilir.

ps.Bu arada yanlış bir konu başlığı altında paylaşım yapmışım maalesef araç kullandığım için pek fazla dikkat edemedim.
İnşallah hocam gelirken @EMRAH ATTS hocamıda kapın gelin zira emrah hocama da çok talep var  :'(

Merhaba 

On balatalari degistiricam ama orjinal fren balatasi taktirmayi dusunuorum serviste 500 tldedilerr on ve arka takim icin ben netten veya disardan bulup alicam sonra taktiricam tavsiyeleriniz bekliorum tesekkurler. 
yeni aldığımız 2013 highline golf balata ikazı verdi. tanıdığım, samimiyetine ve ustalığına güvendiğim bilgili ve tecrübeli (daha önce vw yetkili servisinde çalışmış) ustamın yanına gittim. ön balataların bittiğini, değişmesi gerektiğini söyledi. arkalar normalmiş. zaten sadece önlerde sensör varmış, arkalar bitince ikaz vermiyormuş.

orjinali feredo olduğunu ve fiyatının 110tl olduğunu söyledi. hemen aracı lifte kaldırıp 15dk da değiştirdiler. çıkanlarda orjinal fabrikasyon feredo idi. 20tl de işçilik aldı. servisteki fiyatını sorduğumda; dur hemen arayayım kulaklarınla duy dedi. telefonun hoporlörünü açtı. servis 207tl ön balata takımı+130tlde işçilik dedi.

aradaki farkı siz yorumlayın. özel servis 110+20 toplam 130tl, yetkili servis 207+130 toplam 337

yuh diyorum, siz ne derseniz deyin. yorum size ait. kısaca servis sattığı araçtan fazla para kazanmıyor. bakım ve arızadan kazanıyor sanırım.

Peki bu balataları serviste değilde orjinal parça kullanarak dışarıda değiştirdik diyelim garanti açısından ne gibi sorun çıkartabilirler ?

@Onurdegerli onur hocam servisten alıp dışarıda ama güvendiğiniz birine degiştirtebilirsiniz sorun olmaz

ama servistede bu konuyu kimseye belirtmeyin  :'(

@EMRAH ATTS Anladım hocam :)  Eğer servise girdikçe balata oranlarını not etmiyorlarsa anlama şansları yok :)

@Onuretsede sorun olmaz hocam biiisürü yetkili servis var içiniz rahat olsun

@ft19 Benim düşüncem balata konusunda söyle; fabrikadan çıkış 1. Kalite, servisten alınan balata 2.kalite, dışardan yedek parçacı vs alınan balata 3. Kalitedir. Marka aynı olsada kalite farkı olduğunu düşünüyorum. 

@Nature and cars nazım hocam evet söylediğiniz doğru öyle balata markaları var ki orjinalden daha iyi çıkıyor tabiki orjinal iyidir ama muadilleride artık eskısı gibi degil saygılarımla :'(

Geri
Üst Alt