Sıfır araçlarda 6 ay ve 6 bin kilometre şartı

zdezen

Üye
İsim
Ozdes
Araç
XC90

İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak​

Ayrintilar alttaki linkte

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekono...en-duyurdu-sifir-araclarda-6-ay-sarti-1967877

Bunu bireysel kullanicilar da yapiyor, bakalim ne etkisi olacak. Bir yolunu bulacaklar mi gorecegiz. Aklima daha cilgin stokculuk geliyor ama orada da km devreye giriyor. Bakalim km ile oynanan araclar gorecek miyiz. Buyuk depolari/garajlari/parklari olmayanin isi zor gibi.

Benim galerim var

Salakmıyım al-sata alacağım aracı galeri üzerine alıcam

2 baldızıma
1 kaynanama
1 bacanağıma

Bayiden 4 sıfır araç çekerim istediğim zaman satarım.

Bunların akıl bu kadar (aslında akıl varda ?Devlet Vatandaşı koruyor algısı yaratmaya çalışıyorlar,)

İnsanların aklıyla nasıl dalga geçiliyor çekirdek çitleyip izliyoruz. 800 bin TL ye ötv indirimiyle bir buçuk sene önce bayilerdeki taycan ları kapışan galericiler şuan 0 km olarak 6 milyon TL ye satıyorlar. Benin hayatım boyunca kazanacağım parayı 1.5 senede elini kımıldatmadan kazandıran sistemi ayakta alkışlıyorum.

Şimdiden fiyatlarda 50 bin civarı gerileme var bazı ikinci ellerde

Fiyatlar düşmez ama artık hızlı bir şekilde de artmaz. En fazla bu olur ancak bu da sıfır araç fiyatlarına tedarik sorunları veya kur artışı olmaz ise olabilir. Ben piyasanın gerileyeceğini ancak fazla da beklentiye girmemek gerektiğini düşünüyorum. Sıfırlar düşmeden ikinci el istenilen seviye de düşmez

Benim galerim var

Salakmıyım al-sata alacağım aracı galeri üzerine alıcam

2 baldızıma
1 kaynanama
1 bacanağıma

Bayiden 4 sıfır araç çekerim istediğim zaman satarım.

Bunların akıl bu kadar (aslında akıl varda ?Devlet Vatandaşı koruyor algısı yaratmaya çalışıyorlar,)
Galerici tanimam ve asla alisveris yapmam fakat duydugum kadariyla ve sizlerin anlattigi gibi bir suru olaylar oluyor. Zaten bazi yetkili bayiler galericilere arac satmak istemedigi icin arac listesine esinin dostunun vb ismini yazidiriyor, yine bu kisiler uzerinden satis gerceklestiriyor. Bu durumda vergi bile kacirmis oluyorlar. Bunlarin gecmise yonelik hesap gecmisini cikarip agir cezalar uygulanmasi gerek.

Ben veya bizler agir vergi odeyeyerek neredeyse yok olma seviyesine gelmisiz, bunlar kolay yoldan para cukkalayip memleketin tadini cikarip yasiyor.

Isini duzgun yapan var midir? Vardir elbet.

Galerici tanimam ve asla alisveris yapmam fakat duydugum kadariyla ve sizlerin anlattigi gibi bir suru olaylar oluyor. Zaten bazi yetkili bayiler galericilere arac satmak istemedigi icin arac listesine esinin dostunun vb ismini yazidiriyor, yine bu kisiler uzerinden satis gerceklestiriyor. Bu durumda vergi bile kacirmis oluyorlar. Bunlarin gecmise yonelik hesap gecmisini cikarip agir cezalar uygulanmasi gerek.

Ben veya bizler agir vergi odeyeyerek neredeyse yok olma seviyesine gelmisiz, bunlar kolay yoldan para cukkalayip memleketin tadini cikarip yasiyor.

Isini duzgun yapan var midir? Vardir elbet.
Son cümleyi alıntıladım

İşini düzgün yapan , enayi gibi vergi veren , fatura düzenleyen yoktur. Galeri aleminde ....cünkü buna zorlayan denetleyen bir sistem yokki ?
Burası böyle bir ülke zaten.
Herkesin boğazın sıkarsan %51 e ulaşamazsın.
Gerektigi kadarın bogazını sıkacaksın

Ben %49 luk taraftayım...o yüzden isyan ediyorum
Bendende zükkk kadarr maastan %27 gelir vergisi kesmesin %15 sgk payını kesmesin

9 metre 15 santim frikik mesafesi kadar kapıdan girdim kapıdan çıktım arabaya bakmaya 650 lira almasınlar (tüvvv)
Aracın 2. El Değerini son iki yılda x3 misli yapıp kaskosuna 7-8 bin lira istemesinler

Bana da hayat güzel olurdu
%51 lik tarafa geçerdim belki

Bu tedbirlerin hiçbir etkisi olacağını sanmıyorum. Üç kağıt noktasında necip milletimizin eline kimse su dökemez.

2022 model olup 250 km altında ilanda olan

7109 Otomobil
5674 Arazi&Suv
2253 Minivan Panelvan

Bu 15 bin aracı kapsayacak mı acaba yaptıkları ?

Yoksa yasadan önce alındığı için göz mü yumulacak...

Yukarıda da yazıldığı gibi bence reklam kokan hareketler bunlar. 3 - 5 hafta tvlerde haber sitelerinde gündem yapacaklar.

Herkesin ağzında iyi oldu bak vs vs.

Atı alan üsküdarı geçmiş yalnız.

15 bin araç...

2022 model olup 250 km altında ilanda olan

7109 Otomobil
5674 Arazi&Suv
2253 Minivan Panelvan

Bu 15 bin aracı kapsayacak mı acaba yaptıkları ?

Yoksa yasadan önce alındığı için göz mü yumulacak...

Yukarıda da yazıldığı gibi bence reklam kokan hareketler bunlar. 3 - 5 hafta tvlerde haber sitelerinde gündem yapacaklar.

Herkesin ağzında iyi oldu bak vs vs.

Atı alan üsküdarı geçmiş yalnız.

15 bin araç...
Düzenleme kanun yürürlüğe girdikten sonraki araçları kapsayacak yani şuanki araçlar etkilenmiyor bu durumdan.

avrupa ve amerika dünya dürüstlük abidesi
Ne alakası var dostum bu uygulamaları Avrupa’da Amerika’da yapıyorlar mı? Yapsınlar bakalım. Asıl cezalar yiyorlar. Yapacak adam başına geleceğini bildiği için yapamıyor

Geri
Üst Alt