Golf 7 1.6 TDI / Ağır Bakımı (Baskı Balata-Volant-Triger)

brknbyc

Yeni Üye
İsim
ber
Arkadaşlar merhaba,

2014 model Golf-7 1.6 tdi manuel aracım bulunmakta. Aracım şu an için 175000 km’de. 3 sene önce 90.000 km civarında hem triger setini hem de baskı balata değiştirdim.

Geçen bu süre zarfında hem yokuş kalkışında tekleme olması hem de hazır yaptırmışken triger setini de değiştirmek istiyorum ancak aklımda bazı sorunlar var.

Daha önceki değişiklikte özel serviste bir takım problemler yaşadığım için (orijinal ürün takılıp takılmadığı hk.) şimdi yetkili serviste değiştirme niyetindeyim. Ancak tüm işlemler tahminen 15 bin tl civarında olacak.

1. Acaba bu işlemleri istanbul’da yaptırabileceğim ve güvenebileceğim bir özel servis öneriniz var mıdır?

2. Uzun bir süredir araç durduğunda rölantide ön taraftan “luk luk” diye bir ses geliyor. Ama bu ses bir kere debriyaja bas çek yaptığımda geçiryor. Araştırdığımda bir çok kişi volant olarak söz ediyor. Sizce bu km’de volant değiştirmem gerekir mi?

3. Aracımda herhangi bir hararet problemim bugüne kadar olmadı. Sizce triger değişikliğinde devirdaimi de değiştirmem gerekir mi?

Yanıtlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bugün yetkili servisten triger seti, debriyaj seti, devirdaim pompası ve bakım için fiyat teklifi aldım. Toplamda işçilik ve iskonto dahil 21 bin tl fiyat verdiler. Sizlere de yardımcı olması adına paylaşıyorum.

Ekran görüntüsü 2022-08-01 161315.pngEkran görüntüsü 2022-08-01 161333.png

X2 katı çıkmış fiyat neredeyse işçilik 6 binlira nedir. Günün 3 de ikisi ile bu işlemler biter. Araç üretilirken 45 CİVATA takılmıyor:) Fmis.

Formen var gidenler çok memnun youtube videoları var. Genelde en çok vag grubuna bakıyorlar. Aracınıza bakarsınız video yaparlar.:)
Gitmeden fiyat öğrenebilirsiniz arayıp .. Orj ina triger set - Luk debriyaj set - Volan belki taşlama ile kurtarır.
Parçaların çok sahtesi var.

"Araç çok kirli ise"
Temiz işçilik için mutlaka gitmeden gerekli önlemleri alarak ! motoru ve altını komple yıkatın. 7/8 senede bir akan sızan patlayan yerleri görmek açısından karter muhafazayı sökerek ılık olsun motor ! kimyasal ilaçla 100/150 lira felandı .. Şu aralar tam zamanı..

Son düzenleme:
X2 katı çıkmış fiyat neredeyse işçilik 6 binlira nedir. Günün 3 de ikisi ile bu işlemler biter. Araç üretilirken 45 CİVATA takılmıyor:) Fmis.

Formen var gidenler çok memnun youtube videoları var. Genelde en çok vag grubuna bakıyorlar. Aracınıza bakarsınız video yaparlar.:)
Gitmeden fiyat öğrenebilirsiniz arayıp .. Orj ina triger set - Luk debriyaj set - Volan belki taşlama ile kurtarır.
Parçaların çok sahtesi var.

"Araç çok kirli ise"
Temiz işçilik için mutlaka gitmeden gerekli önlemleri alarak ! motoru ve altını komple yıkatın. 7/8 senede bir akan sızan patlayan yerleri görmek açısından karter muhafazayı sökerek ılık olsun motor ! kimyasal ilaçla 100/150 lira felandı .. Şu aralar tam zamanı..
Çok teşekkürler kardeşim yanıtın ve önerin için. Ben de videolarından bir kaçını izledim bu sabah ise iletişime geçtim ilgili yerle Fiyat bekliyorum şimdi, sonrasında muhtemelen burası ile süreci başlatırız.

Ankara AYDOGDU vw
Yahya ustanın yeri

Triger + devirdaim isciligi = 850

Debriyaj + volan isciligi = 850

İscilik = 1700

600+600 =1200 e kadar düsen yerlerde var...ama onları tanımam etmem tecrubem yok

Durum budur!

İnstagramda cok takipcisi olan hatun Elit hatundur kuralı isler

Yahya ustanın instagramı youtubu yok ??? Kötü ustadır sonucu cıkıyorsa ???

Herkese hayırlı tamirler

Bugün yetkili servisten triger seti, debriyaj seti, devirdaim pompası ve bakım için fiyat teklifi aldım. Toplamda işçilik ve iskonto dahil 21 bin tl fiyat verdiler. Sizlere de yardımcı olması adına paylaşıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 59916Ekli dosyayı görüntüle 59917
Ben doğuşta devirdaim pompası değiştirttim 3200tl ödedim, 2 yıl garanti ve hiçbir sorun yaşamadım, mutlaka işini çok iyi yapan ustalar vardır ben Kastamonu da yaşıyorum bu yüzden işlemden kaynaklanan bir hata çıksa git gel sadece yakıt 1000-1200tl gider bence bunları da hesaplayın ve servise yaptıracaksanız mutlaka doğuş a götürün...

@brknbyc ikinci sorunuza cevap vermek istiyorum, 1.6 tdi 2013 aracımın 6-7 ay önce baskı balata volan değişimi yapmıştım bahsettiğiniz luk luk sesi benim araçtanda geliyordu özellikle uzun yoldan gelip stop etmeden boşta çalıştığı esnada o sesi yapıyordu ve sizinde dediğiniz gibi herkes volan ses yapıyodur demesine rağmen tamir için aracın gerekli yerlerini açtığımızda sesin baskı balataya baskı yapan bilyadan geldiğini anladık ama ben yinede kafam rahat olsun diye volanıda değiştirdim şuan çok şükür sorunsuz biniyorum

Çok teşekkürler kardeşim yanıtın ve önerin için. Ben de videolarından bir kaçını izledim bu sabah ise iletişime geçtim ilgili yerle Fiyat bekliyorum şimdi, sonrasında muhtemelen burası ile süreci başlatırız.
Yetkilde indirim dahil 21 bin olan bu işlemlere

Formen motors ne kadar hesap çıkardı acaba ???

benzer durumu 1.6tdi caddy' de başımıza geldi. bilya değişimi sonrasında o sesten kurtulduk.
@brknbyc ikinci sorunuza cevap vermek istiyorum, 1.6 tdi 2013 aracımın 6-7 ay önce baskı balata volan değişimi yapmıştım bahsettiğiniz luk luk sesi benim araçtanda geliyordu özellikle uzun yoldan gelip stop etmeden boşta çalıştığı esnada o sesi yapıyordu ve sizinde dediğiniz gibi herkes volan ses yapıyodur demesine rağmen tamir için aracın gerekli yerlerini açtığımızda sesin baskı balataya baskı yapan bilyadan geldiğini anladık ama ben yinede kafam rahat olsun diye volanıda değiştirdim şuan çok şükür sorunsuz biniyorum

muhtemelen senin de başına gelenle aynı sorunu yaşıyorum ve boşa volant parası vereceğimi düşünüyorum ama o zahmete girip değiştirmeden edemeyeceğim herhalde :)

çok teşekkürler değerli yanıtın için kardeşim.

Yetkilde indirim dahil 21 bin olan bu işlemlere

Formen motors ne kadar hesap çıkardı acaba ???
servisin verdiği fiyattan bakım (filtre + yağ) masrafı ile volant parça fiyatını çıkarırsak ortalama 2-3 k daha düşük bir fiyat verdi kardeşim.

servisin verdiği fiyattan bakım (filtre + yağ) masrafı ile volant parça fiyatını çıkarırsak ortalama 2-3 k daha düşük bir fiyat verdi kardeşim.
Harika !!!!!

Harika kelimesini tüm foruma yazdım!!!

Geldik sizin masraflara
Ankarada olsanız , sizi elinizden tutar
Adı usta olan bir ustaya götürürdüm.

Alacatıda lahmacun
Çeşmede hamburger
Nisantaşında waffle

Formen Motors 'u tebrik edip elini öpmek lazım.,

Kazık kelimesi bu işyeri için az kalır., resmen milleti düdükleme politikası işliyor orada., Yetkili servis fiyatları çok pahalı diye dert yanarken., buna ne diyeceğiz bilemiyorum.,

Yetkili servis 21 bin tl. fiyat veriyor., ve verdiği bu fiyata değişen parçalar;

Triger seti +devirdaim pompası
3 Litre Antifriz
V kayışı +gergi rulmanı
Debriyaj baskı-balata seti +Volan diski (tek kalemde en pahalı parça)
Fren Hidroliği
Motor Yağı
Yağ Filtresi
Polen Filtresi
Yakıt Filtresi (birim fiyat olarak en pahalı filtre)

Abimizin tamirhanesi ise --> Volan 'ı değiştirmiyor, yetmiyor genel periyodik bakım (hava-yağ-polen-yakıt filtresi) ve motor yağını da değiştirmiyor., buna rağmen yetkili servisin verdiği 21 bin tl. fiyattan 2-3 bin tl.ye ucuza yaparım diyor (yersen tabii).,

Servis 5200 tl. Volan değişimi yapıyor, 2500-3000 tl. tutarındaki periyodik bakımı yapıyor., ---> Dünya üzerindeki en yüksek kalite standardı olan (Orijinal Yedek Parça / Orijinal Ekipman) yedek parça kullanarak işlemleri yapıyor.., +olarak değiştirdiği tüm parçaların 2 yıl garantisi mevcut.,

Bu tamirhane ((Orijinal Yedek Parça / Orijinal Ekipman) yedek parça kullanabilir mi..? elbette kullanmasına imkan yok.,

Demek ki bu YouTuber Fenomeni; Volanı değiştirse +olarak genel periyodik bakım (hava-yağ-polen-yakıt filtresi) ve motor yağını değiştirse --> Hali hazırda zaten yetkili servisten daha pahalıya yapıyorken., bu parçaları da değiştirse Ultra Lüx düdüklü tencere yaparım demek istiyor.,

Sanırım İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odasından "Ordinaryüs Profesör" Ünvanlı Ustamızın "düdüklü tencere yemeklerine" karşı özel bir hayranlığı var......

Geri
Üst Alt