Klima arızası

İsim
Serdar
Arkadaşlar benim Golf 7 klimayı açtığımda soldan soğuk sağdan sıcak veriyor, Antalya'ya giderken farkettim, oradaki ustama sordum klima motoru sağı solu ayrıştırmıyor sıcakta takılı kalmış değiştirmen lazım dedi. Ankara'da çıkmacılardan bul taktır burda pahallı olur dedi. Yardımcı olabilecek var mı ?

Merhaba hocam. Elektronik olarak, klima senkranizasyonu sağlayamıyor olabilir mi ? Bildiğiniz gibi klimamız iki bölgeli. Klima kontrol ünitesinden de olabilir. Klima kumandasındaki sync düğmesinin ışığı yandığı halde bunu yapıyorsa mekanik bir problemdir muhtemelen. Eğer ki sync düğmesi devreye girmiyorsa kontrol ünitelik olabilir.

Size bu cevabı veren usta, yetkili servis ustası mıdır ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Güvendiğim bir usta vw özel servisi, sync düğmesine bastığımda ışığı yanıyor, tekrar bastığımda sönüyor ama sonuç değişmiyor. Bilgisayarı bağladı ayrıştırma hatası aldı, pasif arıza yazıyordu silelim düzelir belki dedi sildi birşey değişmedi.

Güvendiğim bir usta vw özel servisi, sync düğmesine bastığımda ışığı yanıyor, tekrar bastığımda sönüyor ama sonuç değişmiyor. Bilgisayarı bağladı ayrıştırma hatası aldı, pasif arıza yazıyordu silelim düzelir belki dedi sildi birşey değişmedi.
Antalya'da mı yaşıyorsunuz hocam ? Eğer öyle ise klima hayati donanım. Havalar da sıcak gidiyor malum.

En azından cüzi bir tespit ücreti ödeyerek aracı yetkili servise sokun. Değişmesi gerek parça net olarak ortaya çıksın. Sonrasında çıkma bulmak çok zor olmayacaktır.

Yok geçici olarak gelmiştim yarın dönecem Ankara'ya, orda dediğiniz gibi yaptırayım madem, en sağlıklısı o gibi görünüyor.

Arkadaşlar benim Golf 7 klimayı açtığımda soldan soğuk sağdan sıcak veriyor, Antalya'ya giderken farkettim, oradaki ustama sordum klima motoru sağı solu ayrıştırmıyor sıcakta takılı kalmış değiştirmen lazım dedi. Ankara'da çıkmacılardan bul taktır burda pahallı olur dedi. Yardımcı olabilecek var mı ?
Aynı problem benim araçta da nüksetti. sorun kapakçıklarda mı yoksa motorda mı çıktı baktırdınız mı siz?

@isok özel servise gösterdim klima motoru değişecek 200-300 lira o parça dedi, ama siz doğuşa götürün onlar iyi niyet kapsamında değiştirirler büyük ihtimalle dedi. Bugün doğuşa gittim 4 mayısa randevu verdiler. Ordaki usta da garantiden değişme ihtimali var ama buna biz değil istanbul karar veriyor, 4 mayısta gelin aracı inceleyelim istanbulla yazışalım ona göre karar verelim dediler.

@SerdarSabah benim garanti süresi dolmuştu iyi niyet garanti süresi varmış oda dolalı 1 ay geçmiş bundan dolayı garanti kapsamına almadılar. servis sadece motoru için 500 lira civarında bi masraftan bahsediyordu bende özel servise yönelmeye karar vermişken gördüm buradaki yazınızı. 

@isok

Ankara'da 200-300 dedi işte bana servisin biri. Doğuşta yöneticiymişti eskiden. Bakalım 4 mayısta benden  para isterlerse bende dışarda yaptıracam

@isok

Ankara'da 200-300 dedi işte bana servisin biri. Doğuşta yöneticiymişti eskiden. Bakalım 4 mayısta benden  para isterlerse bende dışarda yaptıracam
@SerdarSabah

Umarım ücretsiz bi şekilde hallettirebilirsiniz. 200 - 300 ise çok iyi konyada işin ehli özel bi servis bulamazsam sizden adres alayım.

@isok tabi yardımcı olurum ama benimde daha önce iş yaptırdığım bir yer değil, adam doğuş çıkışlı olduğu için güven verdi. Birazda profosyonel çalışıyorlar, kurumsal gibi falan ondan yani. 

@isok hocam klimayı tamir ettiler, 150 lira istediler işçilik vs dahil. Ama ben kavramayı da yapın dedim 450 lira ödeyecem hepsine

@yusuf öyle olacaktı ancak benden önceki sahibi döneminde kartelde bi işlem yapılmış, şanzımana ellenmiş o yüzden yapmadılar. 150 lira verip alacam arabayı.

Geri
Üst Alt