Ezilen golf 7

Salih_Sayin

Katılımcı Üye

İsim
Salih
Bugün tesadüfen denk geldim . Ankarada ki selde üzerine istinat duvarı çöktüğü yazılmış. İnşallah forumdan birinin değildir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220614-072148_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220614-072148_Samsung Internet.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 134

Yağmur sel doğal afet hepsini öder kısıtlama yok ise .

İnstagram da ankara.trafik sayfasında görmüştüm bunun gibi 2 araba daha bu şekilde tost olmuştu. Allah korumuş içinde insan yokmuş.

Bu çöken duvarlar sanırım eski belediye zamanında yapıldı ve bu duvarların kontrolü belediyeye aitti.

Aşırı yağışı kaldıramayan altyapı da eski belediye zamanından olsa gerek...

Yanlışsam düzeltin.

Düşünsenize, sabah bir uyanıyorsunuz kendi arabanız bu hâlde...

Evet her gelen belediye zaten duvar yeniliyor ülkemizde hocam, altyapıda aynı şekilde

Evet her gelen belediye zaten duvar yeniliyor ülkemizde hocam, altyapıda aynı şekilde

Yenilemesinler. Doğru düzgün, kitabına uygun, rant için ihale peşkeş çekmeden, yani milletin vergileriyle ödediği milli servetin bir yağmurda yerle bir olmaması için işi bilene yaptırsınlar yeter. Bunları yapamıyorlarsa bile sadece doğru düzgün denetleseler de yeter.

- Yeni inşaat mı yapıldı? Belediyeye başvuruluyor. Projede istinat duvarı da mı var? Gidin kardeşim kontrol edin bir zahmet. Ne kalınlıkta ne kadar demir kullanıldı? Duvarın genişliği, yüksekliği ve açısı doğru mu? Betonun içeriği nasıl?
Belediye (veya kim sorumluysa) yapmayacaksa kim yapacak kardeşim bu işi? Bu duvarın altında insan da kalabilirdi. Bu insan yakınınız da olabilirdi. Mahkemelerde muhatap bulamadan sürünmek mi daha iyi?

Bir daha yaşanmaması için sorunun köküne ışık tutmaya çalışıyorum. Belediyenin hangi partiden olduğu fark etmez fakat İ. M. Gökçek'in yıllar içinde Ankara'ya yaptıkları da ortada...

Geri
Üst Alt