Sarı ünlem işareti

La1end

Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf 7
Aracı ilk aldığımda sarı ünlem çıkıyordu arada kayboluyordu internete yazdım önüme gelen ilk bilgi cam suyu eksikti cam suyu aldım doldurdum zaten çokta almadı eksik değilmiş dün yine sarı ünlem çıkmaya başladı forumdan araştırdım sarı ünlemle beraber başka arıza olduğu söyleniyor bende başka bir arıza göstermiyor sadece sarı ünlem var önemli bişey mi ne yapmam gerekli

Hocam gidip ustalarımıza sorun :) ünlem yanıkken bilgisayara bağlanıp bakıldığında görünebilir. Bende benzer sorun hava filtresinden di sardes marka takıldı ve turbo basınç sensörü verdi, mann markaya sert dönüşle sorunu çözmüştüm

Upvote 0
Yeni aldım aracı zaten beyinde görünen arıza olarak cam otomatiği arıza bırakmış dediler çalışıyor ama ilerde bozulabilir göster dediler göstermedim beyindeki bu arıza sarı ünlem olarak görünebilir mi

Upvote 0
Farları açtığınızda yanıyorsa sarı ünlem. Aydınlatma grubundan bazılarını led olarak değiştirmişlerdir.

Örneğin arka plaka aydınlatması led ile değiştirildiğinde. Farlar açıkken sarı üçgen içinde ünlem çıkar.

Upvote 0
@Kysr038 ona dikkat etmedim yarın bakarım artık ayrıca plaka lambaları yanmıyor söküp bakmadım derdi ne bilmiyorum led takacam ama önce içinde ne var görmem lazım arıza yakmaz diye satılan LED gördüm geçen onlardan alır takarım ama led takılınca yanıyorsa yalancı çoban gibi bişey olur gerçek sorunu perdeler

Upvote 0
Evet parkları yakınca direk plaka aydınlatmasını kontol edin yazıyor sarı ünlem çıkıyor ampulleri söktüm biri patlak biri sağlam ama sağlam olanda yanmıyor bunun sebebi biri patlak olduğu için araç hataya düşüp diğerini de mi yakmıyor olabilirmi

elimde ampul yoktu çift deneyemedim onlar yerine arıza ışığı yakmayan LED var nette 50 liraya satılıyor maksat beyaz olsun diye onlardan alacam başka sorun yoktur umarim

Upvote 0
Arkadaşlar decoderli LED aldım bağladım yalnız hâlâ ariza veriyor kontrol edin diyor arızayı önce silmem felan gerek değil demi kablom yok zaten ledler sağlam decoderleri ölçmedim zaten bildiğimiz taş direnç sigortası felan atık olabilirmi sigorta tablasında plaka lambası için ayrıca sigorta yok sanırım

Kedileri çıkarırsam araç ötüyor takarsam ünlem çıkiyor plaka aydınlatmasını kontrol edin diyor

Upvote 0
Flood yapıyorum ama kimse yardımcı olmuyor kimse bilmiyor mu sadece araçlara binmeklemi meşgulsunuz aracını kurcalayan tanıyan yokmu

Plaka ampullerim yanmıyor kafaya takmış durumdayım torpidoda bi ampul daha buldum 3 wattlk onu taktım diğeri 5watt yine hata veriyor orjinal ampulleri kaç watt acaba bu araçların en son kablolardan şüphe etmeye başladım

Upvote 0
Merhaba
Önce bir kablo ıle ünlem işaretini silmeyi deneyin.
Sildikten sonra plaka lambasını takıp deneyin.
Standart halojen lambasını takım

Upvote 0
Flood yapıyorum ama kimse yardımcı olmuyor kimse bilmiyor mu sadece araçlara binmeklemi meşgulsunuz aracını kurcalayan tanıyan yokmu

Plaka ampullerim yanmıyor kafaya takmış durumdayım torpidoda bi ampul daha buldum 3 wattlk onu taktım diğeri 5watt yine hata veriyor orjinal ampulleri kaç watt acaba bu araçların en son kablolardan şüphe etmeye başladım
Normal ampul takıp dener misiniz? Bir de ünlem işaretinin fotosunu atar mısınız? Araçta başka aydınlatma hataları da olabilir.

Upvote 0
Ampuller 5w halojen biri patlakti torpida da bı tane buldum ama yine arıza yaktı ünlem işareti başka bir arıza değil plaka aydınlatmasıni kontrol edin yazıyor

ayrıca kablom yok kablo olsa decoderle neden uğraşmayım ki kodlar geçerim ariza silinmedigi için mi hâlâ ariza veriyor acaba ama kimse bundan bahsetmiyor ampulü değiştirdim arıza vermedi diyor

Upvote 0
Ampuller 5w halojen biri patlakti torpida da bı tane buldum ama yine arıza yaktı ünlem işareti başka bir arıza değil plaka aydınlatmasıni kontrol edin yazıyor

ayrıca kablom yok kablo olsa decoderle neden uğraşmayım ki kodlar geçerim ariza silinmedigi için mi hâlâ ariza veriyor acaba ama kimse bundan bahsetmiyor ampulü değiştirdim arıza vermedi diyor
Torpidodaki ampulun de bozuk olmadığına emin misiniz?

Upvote 0
Eger led ampul takarsanız büyuk ıhtımalle arıza ısıgı yakacaktır…
Çok nadırdır arıza ısıgı yakmayan led…

Upvote 0

@yusuf torpido yanıyor zaten aracı aldığımda plakalar yanmıyor demişlerdi ampul patlak olduğu için hata vermesi normal ampulü değiştim hâlâ hata veriyor zaten plaka lambalarını kontrol edin diye uyarıyor sorun belli sigortaları tek tek ölçtüm hepsi sağlam bagaj kapağındaki stopları söküp bakacam olmazsa kablolar ordan mi gidiyor bilmiyorum

@kartal1973 LED yakar evet o yüzden decoderli aldım yakmasın diye ampul kadar akım çekip arıza vermemesini sağlıyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt