Rölantide Hafif Şıkırtı Sesi

apranaxi

Üye
İsim
Batu
Araç golf 7 1.4 tsi 140 act motora sahip. 116bin 2015 model.
Rolantide hafif vuruntu ve şıkırdamalı çalışıyor. Veya bana öyle geliyor. Kafama takıldığı için konu açmak istedim.

Video yüklemeye çalışacağım ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama. Yetkili servise 2000 km önce girdi. Girmeden öncede aynı ses vardı. Hacim küçük olduğu için olabilir mi acaba. Sıcak motorda daha belirgin bir ses..

Araç golf 7 1.4 tsi 140 act motora sahip. 116bin 2015 model.
Rolantide hafif vuruntu ve şıkırdamalı çalışıyor. Veya bana öyle geliyor. Kafama takıldığı için konu açmak istedim.

Video yüklemeye çalışacağım ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama. Yetkili servise 2000 km önce girdi. Girmeden öncede aynı ses vardı. Hacim küçük olduğu için olabilir mi acaba. Sıcak motorda daha belirgin bir ses..
volan

Upvote 0
Volan haricinde, Bujı Bobin veya yakıt hattıyla alakalı olan bölümleri de kontrol etmekte fayda var. Rolantide Titreme genelde bu kısımlardan olsa da ACT motor özel bir yapısı var Araç Cihaza bağlanarak hata sorgulaması yapılması çok mantıklı olacaktır.

Upvote 0
Volan haricinde, Bujı Bobin veya yakıt hattıyla alakalı olan bölümleri de kontrol etmekte fayda var. Rolantide Titreme genelde bu kısımlardan olsa da ACT motor özel bir yapısı var Araç Cihaza bağlanarak hata sorgulaması yapılması çok mantıklı olacaktır.
Cihazda bir problem hata gözükmüyor. Bir başka yere bakacağız artık.

Upvote 0
Bana normal gibi geldi sesi, 1.4 125 lik aracim var sifirdan beri buna cok yakin rolanti sesi, siz telefonu kayis tarafina tutuncada acaba dedim, ben olsam once o taraftaki alternator, klima kompresor kasnagi efenmdim varsa gergi bilyasi onlari kontrol ettirirdim icimin rahat olmasi icin, volan sesi 2.0 tdi aracta basima geldi bilgisayara gecince yuklemeye calisayim

Upvote 0
Şef yeni değişti triger v kayış takımları devirdaim hariç komple değişti

Upvote 0

@apranaxi Doğrudur yanlıştır diyemem ancak videodan anlaşıldığı kadarı ile sanki kayış tarafındaki rulmanlardan birinde sıkıntı var gibi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt